166 3.0 V6 & 159 TI By Pero666

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

Slika
Slika

lepa, samo ne preveč šparat s slikami :D
Uporabniški avatar
SummerJam
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Po Jul 13, 2009 6:03 pm

Lepo zgleda s pragovi :wink: :mrgreen:

da o V6 ne govorim :mrgreen:
Slika
Cuore Sportivo is destiny
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Pero a ti imaš plinsko napeljavo? To si dal ti montirat al si že kupil takšnega?

Drugače pa lepa ;)

LP
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

SummerJam napisal/-a:Lepo zgleda s pragovi :wink: :mrgreen:

da o V6 ne govorim :mrgreen:
Upam, da ti ni zal za pragove :) Jih je zelo tezko dobit. Pa mucil sem se kar nekaj casa, da sem jih ustimal (malo ravnal, barval, zascitil spodnji del, sponke, pritrditev...). Sicer ni izpadlo perfektno, ampak bo kar vredu.
MrPetek napisal/-a:Pero a ti imaš plinsko napeljavo? To si dal ti montirat al si že kupil takšnega?
Ja. Dal sem montirat Prins VSI. Zadovoljen, pri uporabi ne ves, da mas, glede moci pa to. Poraba cca 12 litrov plina ob normalni voznji. Glede na to, da sem vecinoma na AC in delam precej kilometrov... zadovoljen na pumpi :) Sicer ni namen sestaka poceni voznja, ampak mi pride kar prav. Kolko sem gledal ostale vgradnje, se splaca dat kak euro vec...

Ob priliki se nalepim kaksno sliko, ampak kot sem rekel, povprecno ohranjen avto, popikan in spraskan odbijac, zbledeli znaki spredaj in zadaj, malo udarjen se z soferske strani, majhna platisca, ampak meni je tak vsec in ko bom mel res kej dodatnega casa, bom nabavil barvo, pa bomo malo ustvarjali, ce se se foter spomne, kak se barva :) Glavno, da so ocem skrite stvari postimane...
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Za dovod plina so kar cevke namontirane na tiste krom cevke? Če imaš rezervoar namesto rezervnega kolesa, koliko ti gre plina noter oz. za koliko km? Aja pa še cena če ni skrivnost (lahko tudi na pm) :wink:

Za ohranjenost, pa moj tudi ni boljše ohranjen od tvojega, imam pa tako kot ti, vse porihtano kar se mehanike in elekronike tiče, kar je pa tudi bistvenega pomena ;)


LP
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Cevi za dovod plina so montirane na kromirane cevi. Vidijo se samo injektorji in racunalnik, vse ostalo je skrito. Rezervoar je namesto rezerve, je pa pri meni malo dvignjen (cca 4 cm), tako da sem v tisti pokrov, ki pokriva luknjo od rezervnega kolesa, izrezal luknjo. Tako ni vec ravno dno, ampak meni je bilo bistveno, da gre vec kot za 300 kilometrov plina v avto :) Plina tankam cca 46 litrov, naredim pa cca 400 kilometrov. Rezervoar je velik 62 litrov, ampak ga lahko napolnes samo cca 80%. Cena je bila 1800 eur, brez mazanja ventilov, po zagotovilih tega ti motorji ne potrebujejo. Mazanje pride se cca 300 eur.
Kar se pa voznih lastnosti tice, pa ni razlike.
Aja, ne delam reklame, da ne bo kdo mislil. Ce pa si zelis pogledat, kako je narejeno, pa kar PM.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

So te pa okol prenesli. Pri Markoviču, ki ga vedno svetujem je napeljava za ta motor 1600€ + 200€ mazanje ventilov.Mazanje ventilov pa sem jaz preventivno naročil, ker jih dejansko to mazivo tudi hladi. Evo, kako izgleda na mojem.

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak ... 2252_n.jpg
Slika
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Na zeljo Mr. Petka se fotke:

Injektorji:

Slika

računalnik:

Slika

filter:

Slika

filanje:

Slika

rezervoar:

Slika

in "rezervna guma:"

Slika

Kar pa se tice cene predelave konkretno za V6 motor: sem zbiral ponudbe, zelo pretehtal zadeve, prebral premnogokateri strokovni opis delovanja naprave. Dobil sem mnogo ponudb razlicnih vgrajevalcev, izbral najdrazjega, ker nisem gledal samo na ceno. Nocem, da se montira kot pri kolegu, ko ma prerezane kable za injektorje ter vmes obesene releje za preklop na plinske injektorje. In to pri vsej elektrniki na avtu letnik 08 ter pri najbolj oglasevanem vgrajevalcu. Jaz jih ubijem :)
Veloce, kolko sem jaz informiran, je g. Markovic mojster za Lovato, Prinsa pa on vgrajuje. Za Lovato pa se nisem odlocil, ker je precej zastarel sistem. Kar se mazanja ventilov tice: obstaja seznam motorjev, seveda ne uradno spisan, pri katerih je to potrebno, pri katerih proporočljivo in pri katerih ni potrebe. Za arese V6 to ni potrebno, skodi pa ne. Ampak glede na to, da vozim na plin na ac umirjeno, obremenitve se zdalec ne dosezejo mejne vrednosti, pri kateri bi se mi stalili v glavo :)
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Hvala za tako obširno dokumentacijo :D Bo veliko pripomoglo k odločitvi. Kje pa so ti to napravo montirali in kako je s serviserji (je samo na enem mestu, ali jih je več po sloveniji)?


LP
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Jaz imam najnovejši sistem Lovato. Glede mazanja ventilov nisem prepričan, da je sistem tak ozastarel. vsekakor pa važno, da opravlja svoje delo tako kot mora.

Brez zamere, ampak zakaj so ti šli luknjat kromane kanale???
Slika
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

@veloce, kam pa imaš ti priklopljene injektorje?


LP
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

mesanica se zmesa v sesalnem kanalu, preko sesalnik kolektorjev
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Verjetno je najlazja pot spravit gorivo-plin v cev sesalnih cevi pred cilindrom, glede na to, da bencinski injektorji morajo ostat in nizje ni prostora. V vseh avtih se dela na podoben princip, problemi znajo bit pri avtomobilih z plasticnimi sesalnimi cevmi, ker je vse "krhko". Mene ne moti, da se vidi, je pa res, da je bil prej motor lepsi :)
Sej nisem najbolj podkovan glede motorjev, sam v cem je pa point 6 injektorjev, ce delas mesanico pred sesalnimi cevmi? Potem lahko mas enega, z dobrim starim "frgazer" principom. Pa odzivnost motorja bi se verjetno tudi povecala, ce mesanico delas dlje stran od cilindrov? Zato so bencinski injektorji ponavadi cimblize izgoevalni komori ... :?:
Veloce: nic zamere, vazno, da dela, pa da dobro dela :) Jaz sem takrat naredil celo studijo in se malo poglobil v delovanje, ne pa slepo zaupal vsem, ki so hvalili svoje sisteme. V angliji je vecina arese V6 motorjev predelanih na omenjeni sistem in po priporocilih sem potem izbral le-tega. Nocem pa delat nobene reklame. Je pa res, da je veliko odvisno od monterja. Meni ni bilo treba delat nobenih kalibracij pa se vracat tja. Zmontirano, poraba o.k. Dela b.p. Vazn, da se peljem za ceno dizla, zdej, ko delam precej kilometrov, sestaku se pa nekako nisem hotel odpovedat :D
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Jaz sem mojstru ukazal, da če misli zjebat pogled na tiste lepe pipe, potem sva končala, pa se je tip res potrudil narediti lepo. Tudi priključek za tankat je lepo pospravil na mesti zraven mesta za dolivanje bencina. Vglavne mzelo lično.

Na BMW-ju pa mi je naredil še lepše. Vglavnem tudi jaz nisem pri obeh avtih imel niti ene same težave ali kalibriranja sistema. narejeno u nulo dobro! 8)

Priporočam.
Slika
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

ko imate ravno debato o plinu; veloce bi lahko poslikal kako imaš narejeno odprtino za polnjenje? lahko tudi na fb prilimaš slikico da nebova tu smetila teme, rad bi samo videl kako so ti naredili-zadnič sem čisto pozabil da bi te prašal :D
Odgovori
  • Informacija