166 3.0 V6 & 159 TI By Pero666

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-bilo bi dobro odpret posebno temo o predelavi na plin,saj je to vedno bolj aktualna tema :wink:
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

alfafil napisal/-a:-bilo bi dobro odpret posebno temo o predelavi na plin,saj je to vedno bolj aktualna tema :wink:
Se strinjam. Veloce, mene tudi zanima, kam so tebi speljali cevke od injektorjev? Bi lahko to poslikal, pa mogoce kar odprl novo temo o predelavah?
Aktualnost predelav se je malo zmanjsala, ko se je zacel plin drazit. Pa tudi prihranki niso ravno oglasevanih 50%, bo kar malo manj. To sem jaz predvideval ze v startu, ko sem se odlocil za predelavo.
Na avtomobilizem.com majo eno zelo dolgo temo na plin, kjer so se gor "priklopili" monterji in vsi se samo hvalijo in pljuvajo po drugih. Branje raznih prepucavanj, da najdes vmes kej uporabnega... Plin je super zadeva, ce ti le dobro sluzi. Je pa fajn dobit cimvec informacij o predelavah iz prve roke, mogoce bo potem se vec Alfinih sestakov na forumu :)
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Bom danes poslikal, če bo čas. Vglavnem, da bi meni luknjal tiste pipce, ga ubijem. :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
SummerJam
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Po Jul 13, 2009 6:03 pm

pero666 napisal/-a:
SummerJam napisal/-a:Lepo zgleda s pragovi :wink: :mrgreen:

da o V6 ne govorim :mrgreen:
Upam, da ti ni zal za pragove :) Jih je zelo tezko dobit. Pa mucil sem se kar nekaj casa, da sem jih ustimal (malo ravnal, barval, zascitil spodnji del, sponke, pritrditev...). Sicer ni izpadlo perfektno, ampak bo kar vredu.
Ne, ni mi žal. :wink: Odločil sem se, da jih prodam in sem jih. So pa lepo izpadel na alfici, verjamem pa, da si imel kar nekaj dela z njimi. :lol:
Slika
Cuore Sportivo is destiny
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-pero666,strinjam se,da ni čisto 50% nižji strošek,v prihodnosti bo še manjši,skladno s povišanjem števila uporabnikov,tržna logika,žal :cry: :doubt:
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Sicer redno spremljam forum, tle pa pozabim pisat al pa se mi ne da. V tem casu se je zgodilo kar ene par stvari:

-zaradi povecane porabe sem se odlocil, da zamenjam lambda sondo. Sicer ni bila zanic, je pa bla ze bolj slaba in je na diagnostiki pokazala, da koncuje zivljensko dobo. Ne vem sicer, ali je poraba plina imela tudi kej veze z govoricami o slabsem plinu, ampak po menjavi je poraba padla, hkrati pa so se ostali plinasi nehali pritozevat nad slabo kvaliteto... Zdej se spet giblje okrog 10,4 do 12,5 litra.

-koncno (mesece nazaj) sem odkril in odpravil vzrok rahlo nemirnega teka motorja v prostem teku, vzrok so vzigalne tuljave/a. Prednje so bile vse o.k., zadaj pa je ena vcasih rahlo prebijala. To se je opazilo na plinu, na bencinu je bilo skoraj neopazno. Zato sem sprednje dal nazaj, da bo ja ziher, da nisem napacno zamenjal. Spredaj se jih namrec relativno enostavno zamenja, zadaj je pa cela jeba... Eno sem mel se za silo rezerve. Zamenjal sem tudi svecke z ricambi originale... Zaradi pomanjkanja prostora je menjava za pop..., k temu pripomore se plinska instalacija. Sestavim in super, deluje. Ampak prasica, je se ena zacela zajebavat cca dva tedna po posegu. In ne boste verjeli, tudi ta je bila zadaj. Grr. Nabavil 3 stare rabljene in podiral se enkrat. Spraskane roke garantirano. Pa da ne bo kdo bentil, da crkuje samo bosch: ja, tuljave so njihove, ampak made in slovenija :mrgreen:

-avto je dobil tudi malo lepotnega popravka, ceprav me to ne gane prevec, ker pol ga lahko dam celega barvat. Kupil sem si pistolo za barvanje, barvo, lak, primer, kit in ostale pizdarije ter se spravil barvat odbijac ter en del na zadnjem levem koloteku, kjer mi je en debilni italijan not priletel. Vrata so bila zamenjana, tisto je pa ostalo. Ampak ni zdrzalo dolgo, ker sem kaki mesec za tem na Pragerskem ponoci nabasal na macka, ki mi je zlomil odbijac, mrezico, plastiko okrog meglenke ter hladilnik klime. Na sreco zavarovano za divjad, zdej gre v popravilo, ker prej ni blo casa, pa ker si zavarovalnica vzame dosti casa.

-rocno sem spoliral tudi z auto magicom, opral pa z samponom od meguiarsa ter tudio povoskal. Ugotovil, da je na roke brez veze, spomladi bom ce bo cas, verjetno nabavil polirko in sprobal sreco. Al pa bomo barvali :mrgreen:
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

kaj pa me se caka:

-menjati moram mansete na volanski letvi, jih mam ze dva meseca doma, pa nekako ni casa.
-menjava olja v menjalniku, sicer ni nic narobe, ampak leta in kilometri priporocajo menjavo
-zdej na zimo bo verjetno pri -15 glasna servopumpa prve 3 min, kar me moti za pop..., kar je visje od -10, pa sploh ni problema. Tolazilno je to, da je avto v garazi, pa da to poredko slisim. Ne vem, kaj bi naredil, ker lahko dam popravljat, e pa bo ok, pa lahko vidim sele pri -15
-ce bi ga dal celega barvat, bi bil tiptop, ampak to verjetno ne bo, ker je ze bil tiptop, pa so potem praske, pa barvanje spredaj, pa zadaj, pa postrani... Pa spet praske, pa kljuci, tak da bo verjetno ostal daily driver, za gledat in rigtat bomo pa enkrat v prihodnosti nekaj nasli...
-aja, pa mogoce enkrat prednje luci barvat v crno, kot na gta, ampak ... Bi raje enkrat kar gta :mrgreen:
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Evo, po poletnem nagacenju macka pri 100 na uro v odbijac je avto spet postiman. Pri Stepancicu je dobil tretma, ki ga je na sreco placala zavarovalnica, pa se nekaj dodanih stvari, ki pa sem jih placal jaz :)
-nov odbijac
-nov hladilnik klime
-nov hladilnik
-nove vse plastike okrog hladilnika ter na odbijacu
-novo hupo, ki zdej dela :)
-nove mansete na volanski letvi
-scistila se je posoda za olje za servovolan in zdej zgleda, da se pri minusu ne bo nic vec pompa oglasala
-nov reostat, zdej ne bo treba vec vsako pomlad filat klime :)
-druga vilica, ki drzi armortizer. Zgleda, da je nekdo enkrat povozil eno konkretno luknjo in je bila malenkost zvita, posledicno je mislim da palcka stabilizatorja vcasih podrgnila po roki (al pa neki podobnega)
-nova palcka stabilizatorja
-optika
Zavarovalnica je lazja za nekaj preko 1300 eur, jaz pa 200 :)
Kdo bi si mislil, da lahko en macek naredi tako skodo, na zunaj pa se ni skoraj nic videlo.
No, ker pa Alfa ne bi bla Alfa, ce ne bi blo se kej:
-cisto malo je pocena raztezna posoda za hladilno tekocino. To smo opazili na koncu dneva, seveda ni mel zaloge. Sicer ni panike, ker je itak na vrhu pa sem zdej zalepil zacasno, ampak pr....
-treba bo se menjat zaganjac pocasi. Pa olje... Pa predvsem oprat :)
Bom kako sliko nalepil, ko bom nasel cas za skljocnit.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Alfa dobila "nov" zaganjac. Cena: zaganjac sitnica, 60 eur rabljen, menjava, ne tako sitnica, 150 eur. Dobila je tudi novo olje Motul Xcess 5w40. In najcenejsi del servisa, ki cloveka najbolj osreci: malo silikonskega spreja na stabilizator. Pri zadnjem servisu stabilizatorja nisem menjal, ker je bil dober, pri zunanji temperaturi pod niclo pa skripa prvih par minut voznje. Zdej pa nic vec :) Vse tiho, skoraj tako kot na puncinem odlicno ohranjenem P405 letnik 93 :mrgreen:
Zdej pa je pripravljena (ze truga gor) za na smucanje naslednji teden :D
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ne se preveč veselit... škripanje bo kmalu nazaj :D
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

TribesMan napisal/-a:Ne se preveč veselit... škripanje bo kmalu nazaj :D
Vem :) Pusti mi malo veselja :)
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Ni, skripanje se je kmalu vrnilo, tak da bo treba pocasi al prizgat radio al pa powerflex.
Je pa dobila nekaj novega. Pocila je raztezna posoda in je kapljalo ven, zato sem hotel kupit novo. Ker so na AT rabli 10 dni pa 70 eur, sem poklical Igorja, ki je mel eno za 10 eur.

Dobila je tudi nekaj novega:
Slika

Diski in ploscice ATE, ker sem zelel nekaj, kar zadovoljivo prime za moj stil umirjene voznje, pa da ne cvili in ruzi...
Cena je bla pa 150 eur z ploscicami vred. Menjal sem sam, sploh ni tak problem, simpl ko pasulj. Sem pa potem nasel se navodila, ce bo se kdo probal sam menjat.
www.alfa156.net/tech/Alfa156Brakes.pdf

Ko sem nazadnje dal menjat samo ploscice, so mi na pooblascencu vzeli 150 eur, pa se ful skonto sem dobil. Barabe :mrgreen:
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Po vikendu druzenja z Mazdo MX-5 moram recit, da je Alfa 156 zakon. Nic ne piha, ne ruzi, ko se peljes nekaj 100 kilometrov, si ne rabis dat ravnat hrbtenice. Pri 110 na uro dejansko lahko pri normalni glasnosti poslusas radio al pa se pogovarjas. Skratka, zame totalno neuporaben avto. Se najbolj mu zamerim, da se zvija, ko peljes po slabsi cesti. In to resnicno ZVIJA. Vidis na vratih konkretno. Aja, pa pustimo na strani, da je letnik 2004 in ne samo zrustana, ampak prerustana.
Plusi:
-odlicna lega, nizko tezisce, dokaj zivahen motor (za 1.6) in vseeno ugodna poraba
-zadnji pogon :mrgreen:
Avto je za uzivat s streho dol za hitrosti do 100km/h in to obvezno na lokalnih cestah ter izven mesta. Za vse ostalo je tu Alfa :)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Kabriolet in limuzina sta pa dva tako zelo različna si avtomobila z povsem različnima namenona, tako da je takšna primerjava nima ravno nekega smisla. Peljati se z odprto streho več kot ca. 120km/h niti nima smisla. To je avtomobil za kruzanje po odprtih regionalnih cestah, brez AC in podobno. Skratka avto za uživanje in nič drugega, nekaterim je to všeč, drugim ne sede.....
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

To mi je popolnoma jasno, sej nisem delal primerjave z Alfo, ampak nekaj stvari mi pa res ni bilo vsec. Zvijanje, obupno slaba zvocna izolacija, rja. Mogoce sem od tako opevanega kabrioleta pricakoval (pre)vec. Ce sem si ga recimo kdaj zelel, si ga zdej definitivno ne vec.
Odgovori
  • Informacija