Alfa 159 SW (prej 1,9 zdaj 2,0 JTDM) by alex146 (str. 21)

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Po dolgem iskanju je končno doma Alfa 159. Stara 146ka je tako dobila mlajšo in precej večjo sestro :) Kot rečeno sem 159ko dolgo iskal. Prva želja je bila črna limuzina z 2,4 strojem in ker v tej kombinaciji enostavno nisem našel prave sem se sedaj odločil za rdečo 1,9 SW. To se mi zdita daleč najlepši barvi za ta avto. Bosta pač dve rdeči Alfi pri hiši, črna pa pride na vrsto kdaj drugič :lol:

Skratka gre za AR 159 SW 1,9 JTDM s 150 konjskim motorjem (upam, da bo zadosti :) ). Avto je letnik 2007 in ima prevoženih (na servisu pravijo realnih) 90.000 km. Prejšnja lastnica jo je pred enim letom uvozila iz Nemčije, kar pomeni, da sem (vsaj) tretji lastnik.

Pred nakupom sem avto preizkusil in ga dal pregledati še na pooblaščeni servis, kjer pravijo, da naj ne bi bilo z njim nič resnega narobe. Zaenkrat vem, da ne dela gretje sedežev, ne da se odpreti/zapreti ventilacije na srednji od treh odprtnin na centralnem delu armaturke in grdo škripajo oboja spredna vrata pri odpiranju/zapiranju.Na avtu so trenutno gume v nehomologirani dimenziji 225/45/17, se pravi bo zelo kmalu potreben nakup novih. Pa kakšno globinsko čiščenje notranjosti bo tudi padlo, za lepšo in svežo notranjost.

V roku enega meseca imam namen narediti veliki servis, da bom res prepričan, da je vse OK (Zega get ready). V servisni knjigi ima dva vpisa: enega iz Nemčije in enega lani od Stepančiča v Celju.

Zaenkrat toliko, kaj več pa napišem čez kakšen dan, ko bo že kaj več vtisov s ceste 8)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

No, končno :wink:

LP
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Perfecto,razen armature ker ni zaslona :wink:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

aaxxx napisal/-a:No, končno :wink:

LP
ja, res je kar trajalo. dolgo sem se odločal in izbiral, pa ženin stari avto je bilo treba prej prodati in jo prepričati, da bo 146 odličen avto zanjo :)
Uporabniški avatar
powermax1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Po Apr 05, 2010 12:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sečovlje

lepa...super alfica =D> =D>
Cuore Sportivo
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

svabo napisal/-a:Perfecto,razen armature ker ni zaslona :wink:
to me niti ne moti, bolj pogrešam, da ni MP3 playerja, bo treba nekaj ukreniti v tej smeri... predlogi?
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

lepa lepa.... rdeča barva da alfi tisti pravi čar.... v živo pa še precej lepša kot na slikah....
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-če bo z avtom le vse kot je treba,ker pri rabljenih nikoli ne veš :doubt:
-drugače pa lepa,ni kaj =D>
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

alfafil napisal/-a:-če bo z avtom le vse kot je treba,ker pri rabljenih nikoli ne veš :doubt:
se zavedam tega ampak v nakup nove vseeno nisem želel iti. v izogib presenečenjem sem jo dal pregledati Stepančiču pred nakupom, pa še k Zegi jo bom kmalu peljal na veliki servis. prej pa bom poskusil odkriti vse pomanjkljivosti, da se odpravijo.

je pa res, da pogrešam tisti občutek, da si njen prvi in edini :lol: kot pri prejšnji (146-ko sem kupil novo). pač ne veš kaj vse se je z avtom dogajalo, kako se je vozil...

sicer pa sem se danes prvič peljal v službo in prvi vtis iz garaže: avto je ogromen in ni šans, da zvozim ovinke okoli stebrov tako kot s 146 :(
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

alex146 napisal/-a: sicer pa sem se danes prvič peljal v službo in prvi vtis iz garaže: avto je ogromen in ni šans, da zvozim ovinke okoli stebrov tako kot s 146 :(
Jest sem steber v garazi oblepil s penjenim polietilenom 2cm :) Just in case hehe
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke - zelo lepa =D> =D> =D> !!

Tudi sam sem iskal model v črni ali rdeči barvi, ampak me je ohranjenost in znana zgodovina (Slo nakup) prepričala v nakup.... Še vedno pa zelo poželjivo pogledam za kakšno črno/rdečo 159-ko, ki pripelje mimo...

Če ti je mar za radio z zaslonom, potem si za predvajanje mp3 omisli x-carlink (obdržiš komande na volanu), drugače pa kaj takega, kot imava vgrajeno jaz oz. Rintintinc :mrgreen: .

Še 1x čestitke in veliko sreče ti želim!


MaStr
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Včaraj in predvsem danes skuril prvi tank bencina (ooops nafte, nisem še čisto preklopil, bo treba zelo pazit na pumpi). Vozil sem se all over zahodnega dela SLO, primorska, tudi Italija, highlight dneva pa vožnja na Vršič. Ugotovitve:

1. Poraba: računalnik pravi 7,9 l/100 km, dejansko pa je bila poraba 8,3 l/100 (se pravi BC laže za kakih 5%). Avta nisem šparal, Vršič pa tudi naredi svoje :) Bomo videli kako bo po mestu. Za primerjavo: 146 1,4 TS bi mi na taki poti spila krepko čez 9l/100, ob tem, da je kakih 400 kg lažja in že smo pri naslednji ugotovitvi

2. 159 je velik in masiven avto. Tistih 1.600 kg se res čuti in 1,9 JTDm s 150 konji ima s tako maso kar precej dela. Tudi v ovinkih zelo čutiš da inercija naredi svoje in da se ne bo dalo vijugati kot s 146. Velik plus pa soliden navor in, če ravno ne zayebeš z obrati, tudi v klanec kar solidno potegne. Na ravnini lepo nabira hitrost in tja do 200 zlahka prideš, več pa nisem poskušal dokler so na avtu te kitajske, nehomologirane, zimske gume v H hitrostnem razredu. Vseeno sem se nekajkrat danes vprašal: bi moral vzeti 2,4? :) Morda remap?

3. Preglednost: slaba. Vsaj dokler se ne navadiš. Hvala Q, da ima park senzorje spredaj in zadaj, čeprav znajo biti tudi precej nadležni. Se še navajam nanje.

4. Klima nekaj zayebava: ob vključenem kompresorju se sliši nek precej glasen in nadležen kovinski zvok ampak le ob pritiskanju na gas, sicer ga skoraj ni slišati. Zvok poneha, takoj ko izključiš kompresor. Klima sicer zelo dobro hladi. Upam, da le plina manjka in da ne bo kakšna hujša in draga okvara. Mnenja? Kakšen nasvet za dober servis klimatskih naprav v Lj in okolici?

5. Splošni občutki: zaenkrat kar zadovoljen, čeprav pogrešam zvok in 'živčnost' vožnje z bencinsko sestro. Škoda, da ni avto kakih 200 kil lažji :( Sicer pa zelo zadovoljen z udobjem in prostornostjo, prtljažnik je ogromen in zelo funkcionalen. Ugotovil sem, da se da 'pospraviti' tisto gosto črno mrežo, ki ločuje prtljažnik od potniškega prostora in sedaj se mi zdi preglednost nazaj kar precej boljša. Našel tudi kar precej predalčkov in odlagalnih prostorov :)

Toliko zaenkrat, več ugotovitev pa sledi ko jo spoznam še bolje. Upajmo, da bo čim manj neugodnih presenečenj kot je tista težava s klimo.

P.S: izgleda pa spektakularno in težko jo zapustiš brez da bi še nekajkrat pogledal nazaj :D
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Še nekaj: kako ugotoviš, če ima avto alarm ?? :oops: Nisem hotel ravno vloma simulirati. Mislim pa, da ga najbrž nima, ker ni nobenega piskanja ob odklepanju/zaklepanju.
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

alex146 napisal/-a:Še nekaj: kako ugotoviš, če ima avto alarm ?? :oops: Nisem hotel ravno vloma simulirati. Mislim pa, da ga najbrž nima, ker ni nobenega piskanja ob odklepanju/zaklepanju.
Potem ga ni, poglej pa še okoli stropnih luči, tam morajo biti volumetrični senzorji.

LP
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Kovinski zvok je verjetno kompresor. Se sliši kot da bi mlel železo oz. nekaj podobnega? Imam enak problem (sicer ni ne vem kako glasno, vendar dovolj da slišim) in se ga baje reši tako, da se kompresor očisti z motor sprejem nato pa našpreja s teflon sprejem. Naslednjič ko bom na servisu bom to naredil potem pa da vidimo rezultat.

Chip pa vsekakor, boš imel 180 konjev in nekaj kg manj kot 2.4 JTDm, tako da bo zadeva kar fajn šla.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Odgovori
  • Informacija