Alfa 159 SW (prej 1,9 zdaj 2,0 JTDM) by alex146 (str. 21)

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Kaj menite, kdaj bo za nas "reveze" tisto tapravo leto za nakup Giulie? Ce gledamo 159tko so bile prve ne kaj prevec prijazne voznikom. Sam imam 2010 letnik in nima resnih tezav. Jaz mislim cez ene cirka 3leta mogoce kaj menjat in naslednji avtomobil bo bencinar. Bo to Alfa se ne vem, ampak, ce se te Giulie izkazejo za dober avtomobil zakaj pa ne.

Kdaj je Giulia sploh izsla pred 2 leti kolikor se spomnim? Torej cez ene 3-4 leta bo pomoje 2019 ali 2020 letnik taprava izbira, dokler popravijo vse porodne tezave, ce jih je sploh.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

2017 letnik so prve bencinarke, če se ne motim. Na Mobile.de se začnejo cene pri okoli 30.000€ (l. 2017). Dizelke, isti letnik so konkretno cenejše (okoli 20.000€). Seveda pa glede motorjev ni primerjav... Kdaj se bodo dale pri nas dobiti za "razumno" ceno? Recimo, da je za nas "siromahe" nekje 15.000€ zgornja meja. Najbrž se bodo naslednje leto že prodajale prve (2016) dizelke za približno takšno ceno. Seveda je pri nas izbira rabljenih skoraj nična, ker jih tudi prodanih ni bilo skoraj nič. Torej stara zgodba se bo ponovila, čez kakšno leto bodo začeli trgovci vlačit dol rabljene dizle, stare 3-4 leta, s "130.000" km, mi bomo pa veselo kupovali. Za bencinca, letnik 19, 20 bo pa treba počakati kakšnih 4-5 let, da si ga bomo lahko privoščili. Torej odgovor na tvoje vprašanje, kda si bomo siromahi lahko privoščili bencinsko giulio; čez 5 let, torej 2024. Tudi moj plan je podoben tvojemu. Upam, da sirota zdrži do takrat.
PS: oprosti "alex146", sva si kar tvojo temo sposodila za debato. Mogoče ne bi bilo slabo odpreti novo z naslovom "Kdaj si bom siromah lahko privoščil drugo Alfo?" :D :D Tema bi bila siguno precej aktualna
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Giulia 2.0 z 200hp, julij 2017, slabih 50.000 km, zaenkrat je vsak dan delala, in se je izkazala za zelo zanesljivo. Kakšna malenkost pod garancijo tu pa tam je bila (npr. udarne gumice prtljažnika, pa eno majhno komaj opazno puščanje hladilne tek. iz ekspanzijske posode), to pa je tudi to. Poraba je lahko okoli 8,0 pri mešani vožnji, najmanj sem uspel spravit na 6,7 (regoinalne ceste), ampak se mi na to preveč ne da pazit; pri bolj dinamični vožnji blo tako slabih 10.
Motor je odličen, manjka edino kakšnih 1000 obratov višje postavljena blokada (pač multiair), menjalnik pa še boljši - najbolj navduši v bistvu kako so spogramirani različni modusi vožnje (predvsem obnašanje menjalnika), kjer je sploh dynamic način boljši kot športni programi pri večini konkurence - dejansko je uporaben za vsakodnevno vožnjo, saj menjalnik "dojame" kaj od njega hočeš, ne pa da samo začne prestavljat pri višjih obratih. Poleg tršega volana in agresivnejšega prestavljanja, pa otrdi še pedal za bremze, in kar je najboljše onemogoči kickdown in ne prestavi v višjo prestavo ko dosežeš blokado - torej je vse v kontroli voznika.
O voznih lastnostih pa ne bom dosti, pač referenca za vse ostale, kot tudi užitek v vožnji, kateremu niti bmw 3 ni kos, kaj šele vsi ostali.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Lizard, ti si jo kupil ali imaš prijatelja z njo?
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ni moj, niti od prijatelja, od podjetja je (vozimo ga 2 oz. 3-je ljudje redno).
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Dobro podjetje 8)

Se opravičujem za off.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Evo, dopusta je konec.

Lanzarote je lep, zanimiv otok z odlično klimo (kanarci pač). Februarske temperature nekje med 20 in 27 stopinjami. Gre za vulkanski otok z zanimivo pokrajino (več na slikah spodaj) a relativno majhnih dimenzij (cca. 20x60 km).

Kot rečeno sem za prevažanje po otoku najel Alfo Giulio, bencin, 2,0 z 200 konji in avtomatskim menjalnikom. Avto je bil relativno nov s prevoženimi 9.500 km. Vtisi pa naslednji: avto je odličen in me je povsem navdušil. Avtomatski menjalnik z 8 prestavami (s katerim prej nisem imel izkušenj) deluje fenomenalno, prestavlja vedno v pravem trenutku in se zna prilagajati vozniku oz. načinu vožnje. Pri normalni, zmerni vožnji prestavlja nekje pri 2.500 obratih, če pa voziš zelo športno pa prestavlja na robu rdečega polja pri cca. 5.500 obratih. Edino povsem za začetku, ko stisneš gas res do konca, ima minimalen zadržek preden res potegne. Sicer pa prehitevanja izpelje res igraje (upam, da ne pride kakšna kazen za mano). Prestavljaš lahko tudi ročno (ročica ali pa obvolanski ročici) ampak priznam, da tega nisem prav veliko uporabljal. Ni potrebe, pa tudi, kdaj recimo prestaviti iz 7. v 6. naprimer. Avtomatika zna bolje.

Motor zelo dober in dovolj zmogljiv z veliko navora. Avto se mi je zdel živahnejši kot moja 159 z enako konjenico. Tudi razlika v teži naredi svoje. Poraba je bila na koncu 9,4 l/100 km ampak sem vozil res 'testno' z veliko prehitevanj, pospeševanj, skratka nisem je šparal. Verjamem, da bi se dalo z zmerno vožnjo spustiti na kakšnih 8 (na otoku je samo kakih 10 km avtoceste, tako, da je večina vožnje relacija in mesto).

Izgled je super in mi je prav prirasel k srcu. Tudi notranjost mi ugaja. Položaj za volanom izvrsten, boljši kot v 159. Vsaj zame, s 190cm si je precej lažje nastaviti položaj za volanom. Končno Alfa pri kateri ne rabiš kratkih nog in/ali dolgih rok, da lahko normal sediš :lol: Sedi se zelo nizko, iz avta je treba zlesti. Volan lepo sedi v rokah. Prostora zadaj, za noge, pa nekako toliko kot v 159. Prtljažnik relativno velik a ne ravno pravilne oblike in težje dostopen (limuzina pač). Tu je 159 SW zakon.

Motil me je start/stop, ki ga je potrebno po začetku vsake vožnje izklopiti. Če ga pa pustiš, pa tudi ni sile, ko spustiš sklopko se motor takoj zažene. Jaz sem ga pač izklapljal, mi ne sede. Infotainment tudi ni kaj prida, navigacija zastarela. okorna...

Če se še česa spomin, napišem, sicer pa še nekaj fotk dopustniške spremljevalke 8)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

koliko si dal za najem avta ?
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

cca. 40 EUR na dan
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

prava motorizacija =D> samo z opremo pa je bila bolj boga

drugače pa to so bolj slike avta kot dopusta :P
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Ja, to so slike avta, dopust se le deloma vidi v ozadju :D

Glede opreme pa, nekaj je imela. Res je bila le na 17-kah, ki izgledajo malce premajhne. Kaj bistvenega pa manjka?
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

še najbolj me moti mali ekran med števci :D
pa gretje sedežev bi bil za mene en od minimumom...seveda pri nakupu, za najem na dopustu v toplem kraju nimajo ravno nekega pomena :lol:
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Ja tisti ekran je res majhen, se bolj moti pa to da ni touch screen.

Glede ogrevanja sedezev pa, sem ga imel v obeh 159kah pa v nobenem ni delalo :roll:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Mislim, da bi bil soft touch ekran precej nepraktičen, saj je kar precej umaknjen od dosega rok.
Joystick pomoje povsem zadostuje ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Mito obrnil 70.000

Slika
Odgovori
  • Informacija