Alfa 159 SW (prej 1,9 zdaj 2,0 JTDM) by alex146 (str. 21)

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Lepotička, pardon obe sta lepi. :D =D>
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

lizard napisal/-a:Kovinski zvok je verjetno kompresor. Se sliši kot da bi mlel železo oz. nekaj podobnega? Imam enak problem (sicer ni ne vem kako glasno, vendar dovolj da slišim) in se ga baje reši tako, da se kompresor očisti z motor sprejem nato pa našpreja s teflon sprejem. Naslednjič ko bom na servisu bom to naredil potem pa da vidimo rezultat.

Chip pa vsekakor, boš imel 180 konjev in nekaj kg manj kot 2.4 JTDm, tako da bo zadeva kar fajn šla.
Ja, 'mletje železa' bo kar pravi opis tistega zvoka. Pri meni je zelo glasen Obisk servisa pa itaq kmalu sledi, razmišljam pa ali počakati s tem do Zege ali prej oditi na kakšen specializiran servis klima naprav.

O čipanju pa bom resno razmislil, najbrž po velikem servisu naslednji mesec. Do takrat pa branje na tem in Alfaowner forumu o izkušnjah drugih, da bom razumel kaj v praksi to sploh pomeni. Najbrž nima le plusov ampak tudi kakšen minus :|
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

carlo napisal/-a:Lepotička, pardon obe sta lepi. :D =D>
hvala, da nekateri še vedno opazite, da je tudi 146 res odlično oblikovan avto. res je, da jo je malce povozil čas ampak v 90-tih letih prejšnjega stoletja ji ni bilo para :D
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Alfa končno dobila nove gume: nabavil sem Kumho Ecsta (225/50/17 W XL), ki sicer ni neka premium guma, je pa na testih dobila kar solidne ocene. Dobil sem jih tudi za kar ugodno ceno in mislim, da bo to kar solidno razmerje med vloženo/dobljeno. Tisto zimsko, kitajsko sr**** pa je šlo direktno v smeti, tako da me na jesen čaka še investicija v set zimskih gum.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

159 je sedaj pri hiši že dobre tri tedne in z njo sem prevozil cca. 1.500 km tako, da je čas za nov set ugotovitev:

1. res se ne bi branil par deset dodatnih konjev in večjega navora, tako, da sem praktično odločen, da bo šla na čipanje. Po prebranem na forumu sem izbor ožil na senico in tuner.at. Prosim za predloge, predvsem tiste, ki imate osebne izkušnje z enim ali drugim. Pri obeh se moram še pozanimati glede cen. Še tole: ali je primeren čas za čipanje pred ali po velikem servisu, ki ga imam namen opraviti naslednji mesec?
2. zelo vesel sem, da ima park senzorje spredaj in zadaj. hudo uporabna zadeva pri avtu teh dimenzij.
3. vse kaže, da ima avto senzor za dež ampak nikakor ne morem ugotoviti kako deluje vse skupaj. zdi se, da občasno živijo brisalci povsem svoje življenje: pri rahlem dežju norijo ali pa pri hujšem nalivu brišejo prepočasi. kakorkoli poskušam nastavljati tisto ročko v različne položaje mi ne uspe ugotoviti kakšna je korelacija med različnimi položaji in dejanskim obnašanjem brisalcev. vsekakor ni taka kot naj bi bila glede na tisto kar piše v navodilih :?
4. v povezavi z dežjem še tole: avto nekje zamaka. po vsakem večjem dežju je kar precej mokro pri tepihu zadaj za voznikom. guma okoli vrat izgleda OK. kaj bi še lahko bilo?? (pi*** a vse alfe puščajo? tudi pri 146 sem imel podobne težave, razlog pa je bila guma okoli vrat, ki se je malce odlepila)
5. tepihi so tisti črni iz velurja in taki so brutalno občutljivi na vsako še najmanjšo umazanijo. razmišljam o nakupu gumi tepihov (na AT naj bi bili v akciji za 58 EUR), ki bodo bolj funkcionalni, skeptičen pa sem glede vizualnega učinka.

Še vprašanje za tiste, ki ste že delali velik servis na 159ki: kaj vse obsega in koliko naj bi bila okvirna cena pri pooblaščencu?
Zadnjič spremenil alex146, dne Če Jun 03, 2010 8:39 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
B|ind
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: Če Feb 04, 2010 6:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Če boš ugotovil kaj je s senzorjem za dež sporoči ! Imam popolnoma isti problem pri GT. Brisalci živijo svoje življenje.. :lol:
chocki
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Jan 07, 2010 1:52 pm

ja brisalci so res zgodba za sebe. servis pa mislim, da okol 700-800 eur vec ne. pri meni tudi na zacetku tak zaboli klima sam neha cez ene 2 sekundi. ima pac svoje pluse in minuse kot vsak drug avto
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

chocki napisal/-a:ja brisalci so res zgodba za sebe. servis pa mislim, da okol 700-800 eur vec ne. pri meni tudi na zacetku tak zaboli klima sam neha cez ene 2 sekundi. ima pac svoje pluse in minuse kot vsak drug avto
servis pri meni bo vsekakor nekaj dražji, ker bo treba še dodatno par stvari porihtati: klima, gretje sedežev, ki ne dela (je to že kdo popravljal??), škripanje prednjih vrat pri odpiranju/zapiranju, zdaj še to zamakanje.. #-o

pa da se razumemo: avto je vseeno 8) :D
chocki
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Jan 07, 2010 1:52 pm

saj jaz sem ze tudi mel kar nekaj izrednih popravil sam tak pac je avto ni nov pa se tam ni vedno kot bi moglo bit.
meni tudi vrata nekaj pokajo ko jih odpiras leva malo bolj kot desna pa ne vem kaj bi blo kaj ti skripa ali poka?
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

v bistvu je res bolj pokanje: poči na vsakem od treh položajev kjer se vrata ustavijo.
chocki
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Jan 07, 2010 1:52 pm

pri meni isto porocaj, ce bos ugotovil kaj je
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

alex146 napisal/-a:ali je primeren čas za čipanje pred ali po velikem servisu, ki ga imam namen opraviti naslednji mesec?
Čipanje bi ti predlagal pred servisom. Razlog: če ti bo začela sklopka zdrsavat, obenem zamenjaš še to...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

alex146 napisal/-a:v bistvu je res bolj pokanje: poči na vsakem od treh položajev kjer se vrata ustavijo.
Na stari bratovi Corsi, sem imel enak problem. Rešitev je bila tam enostavna in niti ni bilo treba razkopavat, le pante zategnit in pošpricat. Na novejših avtomobilih je to verjetno mal težje.
Žiga Zois
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Po Mar 08, 2010 11:32 pm

aaxxx napisal/-a:
alex146 napisal/-a:Še nekaj: kako ugotoviš, če ima avto alarm ?? :oops: Nisem hotel ravno vloma simulirati. Mislim pa, da ga najbrž nima, ker ni nobenega piskanja ob odklepanju/zaklepanju.
Potem ga ni, poglej pa še okoli stropnih luči, tam morajo biti volumetrični senzorji.

LP
na hyundaiju sem sprobal tako da sem zaklenil avto pa pustil odprte šipe,nato pa skozi odprto okno poskušal odpret vrate od znotraj pa se je vklopil
Uporabniški avatar
serpenx
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: To Apr 29, 2008 10:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: PO/LJ

Žiga Zois napisal/-a:
aaxxx napisal/-a:
alex146 napisal/-a:Še nekaj: kako ugotoviš, če ima avto alarm ?? :oops: Nisem hotel ravno vloma simulirati. Mislim pa, da ga najbrž nima, ker ni nobenega piskanja ob odklepanju/zaklepanju.
Potem ga ni, poglej pa še okoli stropnih luči, tam morajo biti volumetrični senzorji.

LP
na hyundaiju sem sprobal tako da sem zaklenil avto pa pustil odprte šipe,nato pa skozi odprto okno poskušal odpret vrate od znotraj pa se je vklopil
Lako sam pustiš odprte šipe, zakleneš pa mal počakaš...
Odgovori
  • Informacija