Alfa Romeo 159 SW - blue racer

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Danes sem dočakal dan, ki sem ga čakal, odkar sem prvič s tem avtom zapeljal v garažo na planini; in kako prikladno je danes petek 13. Ampak se mi je pa odvalil kamen od srca, pa nj se še tolk čudn sliš.

Drugače pa alex146, jz ne vem kako folk voz, da ima tolk velko porabo :mrgreen:
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

GT_turbo napisal/-a: Drugače pa alex146, jz ne vem kako folk voz, da ima tolk velko porabo :mrgreen:
ma sej taka poraba tudi meni uspeva v pravih okoliščinah, sicer pa povprečna poraba pri meni okrog 8,5 s tem, da je moja bolj urbana oz. mestna bejba :lol:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

GT_turbo napisal/-a:Danes sem dočakal dan, ki sem ga čakal,...
:lol: :lol: =D>
Si mogoče kaj v sorodu z Cimijem? :mrgreen:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Hočmo lepše slike! Srečno vožnjo še naprej. Sam če boš tokle km delu boš na št. 50000 konc leta. :wink: Zakaj si pa pokrov od motorja dol vzel?
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

MaStr, zdj ne vem a sm premal časa na forumu, da bi vedu kdo je Cimi, al pa kj ne dojamem? :oops:

Žival, na tisti sliki še kj bolj pomembnega kot pokrov motorja manjka. Pa očitno nebenega pivo ne zanima :mrgreen: Lotil sem se pucanja MAF, MAP, EGR in pogledat kje je oljni filter. In sem uspel zrihtat samo MAF, za MAP sm nabavu prevelik nastavk za gedore (za tavelke ne male gedore #-o ), pa tud sicer nebi šlo, ker je za tistem ena cevka k gužvo dela, tako da grem dons kupit T izvijač, k je mal daljši in lah mem one cevke pridem. Z EGR se mi pa pol ni več dal ukvarjat, oljnega filtra pa tud nism najdu :(
50.000 km je pa letno ocenjena kilometrina, s tem sem se sprijaznil že pred nakupom.

Evo, mogoče niso še lepše slikce, je pa zato od včeraj lepši avto, za kar poskrbi:
Slika

Sploh sem navdušen nad glass in wheel&tyre cleaner, tyre restorer in plastelinom. Sploh nisem vedu kolk je avto lah usran, pa še nisem vsega dol spravu.

Gor je šla tudi nova značka,
Slika

in po novem avto zgleda takole
Slika

Ni več žužkov, ni več smole, ni več nič. Plastelin je res zakon :ylsuper:

Drugače grem pa danes še po barvo za avto, da se znebim pegic okoli maske...ja no, pa da blatnik uštimam. Ker mam pa preveč dnarja bo pa še polirka pa kšna pasta za zraven. Sicer sem se nameraval mal kasnej v ta strošek vržt...sam ta petek 13. :mrgreen:
Jebi ga, en je fajn reku, alfa ti rata hobi, hočeš ali nočeš :lol:
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Lepa barva :D :D :D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

MaStr napisal/-a:
GT_turbo napisal/-a:Danes sem dočakal dan, ki sem ga čakal,...
:lol: :lol: =D>
Si mogoče kaj v sorodu z Cimijem? :mrgreen:
GT_turbo napisal/-a:MaStr, zdj ne vem a sm premal časa na forumu, da bi vedu kdo je Cimi, al pa kj ne dojamem? :oops:
Namig: "Rad bi pozdravil svoje starše, še posebej mati in očeta..."
GT_turbo napisal/-a:Jebi ga, en je fajn reku, alfa ti rata hobi, hočeš ali nočeš :lol:
Drži, kot pribito! :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

#-o od rojstva žvim na Plânini, mogoče sm se kj preveč navadu :mrgreen: čeprou se mi ne zdi izjava na nivoju Cimeta...pomojem samo ti prec kj tacga slišiš, ker si z Jesenic :lol:

Danes sem prvič po zadnjem petku skuliran glede avta. Zjutraj sem se oglasil na Veitu glede blatnika, zadnjega odbijača in potencialno še sprednjega. Bil fajn "poservisiran", stric je predlagal tudi kasko parkirišče, mogoče bi šlo skoz za prednji odbijač, že v osnovi popust + še kaj bi se dal dobit. Kasneje sem našel še fiat klub, ki ima pri njih 20% (in v splošnem meni bolj koristne ugodnosti kot alfa klub...za kterga še kr nism poslal že izpolnjene prijave :nsnail: ), kar bi mogoče še znižal končno ceno. Ampak še zmeri je bla kr poštena cena.
Po šihtu sem se zapeljal pa še do Primožiča na Vrhovcih (zahvala Foggy-ju za objavo v eni od tem), kjer sva prec našla skupni jezik in se zmenila za komplet avto in za skor pol nižjo ceno. Mogoče tud zato ker je moj soimenjak. Navsezadnje bo pa še vredu, da se mi je tist stebr nastavu, bo vsaj vse tak kot mora bit. Do konc mesca bom še parkiral v najbolj temen kot, pol bo pa spet 8)
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Kakšen pa je predračun?
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Verjamem, da boš z Primožičem zadovoljen, naredi res vrhunsko. Me veseli, da ti je moj post pomagal :wink:
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

Super zgleda tale alfica. K ste že pr boljših polovicah - enkrat sem ji 159 v tej barvi pokazal in je še vedno čist navdušena nad njo. Pravi da bi 166 samo za tako menjala - nooooo waaaaaaay, da menjam 166 za 159.

Ampak - never say never :P

Velik varnih kilometrov, predvsem pa uživaških. Za potovanja je pa Alfa zakon - midva sva bla 14 dni nazaj na Korziki, nardila skoraj 3kkm, pa nisem bil enkrat utrujen od vožnje (da bi me kaj bolelo), čeprav sva bila včas tudi 10 ur ali več v avtu.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Evo, kar takole dajem. Upam da ne bo kaj narobe, koneckoncev gre vsem v dobro.
Slika

Drugače so lih porsche-ja od a3m odpelal v tistem času, ko sem bil tam. Lepa paša za oči in ušesa, ampak, kaj ti bo tak avto, k ga še na kamjon komi naložijo, k je tok nizek #-o :mrgreen:
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Čez vikend sem postoril nekaj koristnega za alfico in sicer sem spucal MAP. Očiščen zgleda precej drugačen :D pri vožnji se pa tud nekaj pozna.

Sicer sem pa danes uspel priti v klub "Natankal več, kot je velik tank"
Slika
Sicer bi pa mogu met v rezervi še za dobrih 30 km, tak da mi ni čist jasn, kako je blo to izvedljivo..
Je blo pa ful zanimivo ko sem se pripeljal na bencinsko: pred mano kranjska črna AR159SW, zraven parkirana pa še ena KR blu aurora 159SW (ta je mela na strehi srebrne sanke ](*,) men sploh ne zgleda dobr)

Še ena offtopic: zmontiral sem tudi greenstuff zavorne ploščice :mrgreen:
Slika
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Evo, malo update-a.

Avto je že nekaj časa od ličarja, ki ga je fajn porihtal, žal pa ni dolgo trajalo, da bi alfica ostala povsem lepa. Zdaj sem se navadil, da se je ne sme gledat od preveč blizu, spomnil sem se pa tudi na besede ob nakupu, da je alfica na parkirišču med prvimi, ki bo kaj pokasirala. Saj ne da je kaj večjega, samo človek se sekira, če čist od blizu gleda. Tako da zdj občudujem na relaciji 2 m + :|

Naslednja ugotovitev je, da AC še zdaleč ni tolk hvaležna za avto, kot sem si sprva domišljal. Kameni in ostalih vrst projektili niso lepoti prav nič hvaležni in dopolnjujejo zgornji odstavek.
Tudi žužki in razni ptičji derivati niso prav nič dragoceni, Sem že razmišljal o preimenovanju v Žužkojeda :roll:

Da pa ne bom samo jamral, še par pozitivnih stvari. Imel sem priložnost peljat čipano 159 1.9 in potrdil svojo odločitev, da bom s svojo storil enako. Vožnja pod 2.000 obrati je čist drug svet in to je to kar si želim. Pri hitrosti 120+ niti nisem opazil neke hude razlike, niti je tam ne pogrešam. Poleg tega je lastnik rekel, da mu je poraba padla za cca 0.8l. Sicer se vozi precej po mestu, tako da si sam ne obetam takih razlik, pa vseeno.

Prejšnji petek sva s sodelavcem na vožnji domov mal dirkala po AC in sem prvič do konca prtisnu IN tudi držal, dokler ni do kraja pršel. Po ravnem, po števcu 220, obrati mal pod 4.000. Po ene 3.300 obratih se je začel bolj počas premikat, mi je pa ql, da je med 170 do 190 še kr živahen. Sicer mam filing, da če bi mel še frej ceste, da bi se števc premaknu še mal viši, ampak že to mi je kr zanimiv, da je uradna top speed 210km/h. Števc se mi zdi, da mi kr točn kaže. Se bom mogu s celjskim mondeotom zmenit, da preveri :mrgreen:

To je to, v kratkem pa še kaka fotka, pa kšni plani za naprej.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

GT_turbo napisal/-a:Evo, malo update-a.



Da pa ne bom samo jamral, še par pozitivnih stvari. Imel sem priložnost peljat čipano 159 1.9 in potrdil svojo odločitev, da bom s svojo storil enako. Vožnja pod 2.000 obrati je čist drug svet in to je to kar si želim. Pri hitrosti 120+ niti nisem opazil neke hude razlike, niti je tam ne pogrešam. Poleg tega je lastnik rekel, da mu je poraba padla za cca 0.8l. Sicer se vozi precej po mestu, tako da si sam ne obetam takih razlik, pa vseeno.

kam boš šel čipat? tudi jaz sem skoraj odločen za tako akcijo.
Odgovori
  • Informacija