Alfa Romeo 159 SW - blue racer

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Kar se tiče hladilne tekočine, bi rekel, da nisi mogel iztočiti vse iz pečke in samega bloka.
Ker večina novejših avtov nima nekega pripravnega načina za iztok vse tekočine iz bloka, se jaz poslužujem rora za vrt zalivat in s tem poplaknem na silo (sicer ni čisto pravilno, ker je v vodi kamen).
Nakar nalijem polovico od predpisane količine antifriza koncentrata, to pa še zalijem z destilirano vodo do max.

Kar se pa servisa tiče, pa itak ... #-o

PS
Lepa Alfica 8)
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Jaz sicer vecino stvari vozim k Stepancicu, pa nisem zasledil take slamparije. Moram recit, da kar se mene tice, so kar korektni, pa tudi dragi.
Je pa res, da jaz pripeljem avto in tocno povem, kaj bojo delali. vecinoma sem tudi zraven. Kar pa se cen tice: dokler je cifra par sto eur....Vem, da vzdrzevanje ni poceni. Res pa je, da ne smem razmisljat, kolko dejansko je avto vreden, ker potem ne bi nic popravljal.
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Pooblaščeni servisi za Alfo so v Sloveniji kr neki, na 1. sem se močno opekel in na druga dva sem šel zgolj iz firbca da občutim razliko, ista pašta.
Sploh pa Alfa ni neka raketna znanost, da je nebi mogel poservisirat doma, vsaj kar se olja pa filtrov tiče.
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

@El Barto,
alfa 159 ima pri odbijaču zraven škatle za zračni filter pipco, ktero enostavno odpreš kot pipo za vodo. Odvil sem tudi pokrov ekspanzijske posode in bleeding valve, kar pa naj bi moglo zadostovat, da vse odteče, ali pač? Če prav razumem tvoj postopek, ti najprej ven spustiš, potem z rorom za vrt splakneš vse vn, pustiš da se še ta voda odteče, kar je pa ostane, je pa pač poleg antifriza in destilirane vode?

Saj čez opravljeno delo nimam komentarjev, ok, tudi delo ni nekaj ekstra, sem pa tudi sam jasno povedal kaj točno bi rad. Predvsem se gre za odnos in korektnost, ki je bla pa v mojem primeru na psu! Tudi sodelavec je praktično ves čas servisiral pri njih, vozil vse testne avte, pustil precej denarja, na koncu je pa za dva dni plačeval ležnino. Sj tistih par evrov ni problem,...mah, brez veze.

Enostavnejše stvari bom delal sam, kot je rekel minimi, stvar ni rocket science, v končni fazi je par forumašev, ki človeku vlivajo voljo, da se tudi bolj konkretnih stvari loti. Sicer je pa že v uvodu teme napisano, kakšne namene imam s tem avtom, tako da kvalitetno vzdrževanje ne bo trpelo, tudi na uradnih servisih ne, kljub njihovim cenam.

Si pa alfica že pošteno zasluži en konkreten photoshooting, da opraviči svojo lepoto...drug teden grem na dopust in pričakujem od sebe, da se kaj zmigam :mrgreen:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Tista pipica je verjetno na hladilniku, sam blok je pa verjetno nima.
Tako hladilna tekočina ostane v bloku (en del, ne vsa), tudi v haldilniku kaj ostane, če pipica ni čisto na dnu, potem je pa še že omenjena pečka za gretje notranjosti, ki pnavadi ostane polna.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
kostolomc
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: To Dec 20, 2005 6:24 pm
Kraj: "Moj dom je Lublana ...."

[quote="

Še ena offtopic: zmontiral sem tudi greenstuff zavorne ploščice :mrgreen:
Slika[/quote]

hehehe opaaa..še en "cestar" in alfist.....super kombinacija.... =D> =D>
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

@kostolomc, ti si od energije, an'? Če se prou spomnem, k sm pregledvou galerije...

Z avtom se ni nič posebnega dogajal, privil sem bučko na menjalniku in malček podmazal tisti plastični sklop, da še malce lepše teče..človek ne more vrjet, kolk svinjarije in prahu se tam spodaj nabere :roll:
danes teden bo pa kaj več za povedat...no, upam da spet ne tolk velik :|

sicer sem imel pa namen mal fotk nalimat...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

ps: skrivam da je bil avto usran, zato ne pokažem nobene od blizu :mrgreen:
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

A je tole pred orhidelio slikan mal pred 1.Novembrom? Da vidm ce so me zarad tebe klical da so me tm vidl.. :)))
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Bil sem tam že pred 1. novembrom ja, slikano je blo pa 4.ga. Ti tudi hodiš tja da te poznajo po avtu? :D
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Ne en folk je bil tam moj, pa so vidl spredn konc modre 159ke na parkingu. :)
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

Zelo lepe slike! Verjetno se bomo kdaj srečali pred ali v Orhidelii :) Kje ozr. kaj točno si namazal pri prestavni ročici?
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Evo, da končno naredim update...in ponovno reklamo za ličarja :-#

Okrogel teden dni pred božičem lansko leto sem šel na Ljubelj pogledat kaj se dogaja po hribih, užival po celcu, klel (ne)sposobnost ASR, se matral prit čez klance, vriskal na vrhu in se čudil kolk snega je namedl. Zgodnje jutranje veselje je trajalo še nekje tretino poti navzdol, dokler se ni...pojavila ona...ki ni zmogla v klanec...meni nič, tebi nič, šla obračat sredi klanca pred ovinkom...se prepričala o varnosti (z otrokom na zadnjem sedežu) in frej cesti ter zapeljala na moj vozni pas...in se ustavila...?...vklopila smernike...dete pa je reklo: »Mami, zaletu se bo.«...in mami še kar stoji na mestu...:-({|=...bojda je fejst počl, sam tega se pa res ne spomnem.

Seveda se bejba takoj izreče, da se ne počuti krivo, zakaj se take stvari vedno njej zgodijo,... Zaradi omenjenega takoj odpišem evropsko poročilo in se upiram, da bi za tako malenkost, kot je udrt blatnik, izskočen odbijač pri meni ter razbita luč in odbijač pri bejbi klicala policijo...da se bo zalomilo pri neprilagojeni hitrosti se mi je že takoj zdel, bi pa plavi kaj lahko zbrskal še kšne rezervne žarnice in podobne bedarije. Očitno zadosti argumentirano, da ne rabiva komplicirat s plavimi, zmenjava podatke in se načeloma zmeniva, da bo vsak svoje pokril.

Doma na hitro poslikam, kaj več kot te tri slikce si ne privoščim narest...sj ni nič posebnega...8-[
Slika
Slika
Slika
... in se v pol ure zmenim z ličarjem za ogled, četudi je sobota, in pičim v Lj na Vrhovce.

Hja, to pa ne bo šlo tko pocen skoz [-X . Maš zavarvan? OK, tole bo zvit notranji pleh, pol pa nov bok, odbijač, poštrihat, pol pa še optika,...
Se nekako sprijaznim da bom zarad praznikov in čakanja na dele nekaj časa brez avta...se bom že prešvercov nekak, konckoncev tud asistenca comfort neki ponuja.

Če spustim živčne vojne, telefonarjenje in malenkosti ob strani ter zgodbo nadaljujem pri tem, da se je men dvignu pisker, ker bo pa ona vseen šla na policijo...in mi ne ostane drugega, da čim prej letim iz Lj nazaj v Tržič. Ženska kot tamkajšnja domačinka je bila seveda tam že pred mano, opravila kratek razgovor pri policaju in ravno ko izstopim iz avta pri policiji, me dotična bejba kliče, da si je pa mal premisnla in mogoče nebi več delal zapisnika. Vseeno gremo še enkrat skupaj nazaj notri, da še jaz lahko povem svojo plat zgodbe...in ko omenim, da ona očitno ni bila ustrezno opremljena za razmere oz. ni ustrezno presodila razmer na cestišču, ji pade čeljust do podna, policaj pa prikima v odgovor, da sam pa tudi ni na to pomislil. Vseeno se izkaže, da sem sokriv zaradi neprilagojene hitrosti, sestanek na policiji pa se konča z zaključkom 1.) da naju ni bilo na policiji in vsak krije svoje ali 2.) da naredimo zapisnik, vsak dobi plačilni nalog zavarovalnica pa krije 50:50, kar je v končni fazi za naju glede zavarovalnine in stroškov polnoma vseeno. Ker slabo prebavljam neprilagojeno hitrost me zanima njeno tolmačenje in na koncu dobim odgovor, da je to hitrost, pri kateri si se sposoben ustavit, ne glede na to, kaj se na cesti pojavi pred tabo in da je tudi 20km/h lahko preveč. Če torej na dolenjski avtocesti z 20km/h nabiješ medveda si kriv =D> :roll: .. V prijateljskem duhu greva čez cesto v Irish-a na pjačo...roko na srce, vseeno je bila korektna, jaz pa tudi nisem preveč kompliciral, pač nesreča, ki se lahko zgodi v trenutku. Z grenkim priokusom, seveda. Stvar se mi totalno obesi naslednji dan, ko se slišiva še enkrat in reče da bo probala uveljavlat parkirišče...v tolažbo so mi slike na verovškovi, kaj vse odpade na cenitvi za parkirišče...jaz pa iz dneva v dan od serviserja dobivam podaljšan seznam...bok, odbijač, nosilci odbijača, feltna, guma, roka, premnik,...končna cifra je dovolj zajetna, da se mi pokrije celotna registracija in zavarovanje, celotni kasko malus, pa še nisem pri končni cifri...raje ne razmišljam kako bi se končalo, če bi bil tolk trd k ona pred mano in prletu z nosom...jaz pa sem še razmišljal, da bi pri podaljšanju zavarovanja vzel samo še parkirišče in stekla... never ever, po tem mini crashu [-( .

V delno uteho mi je bil nadomestni avto, črn vw passat 2.0, letnik 08, ki na planini ni prav nič izstopal :smokin: . Še ta strah so mi nakopal.. Avto je sicer v redu, resnično presenetil me je prtljažnik, poraba je manjša kot pri 159, pelje se pa bolj direktorsko. Enkrat sem se iz šihta domov zapeljal čez Tuhinjsko dolino...kljub ustreznim razmeram za poledico in noname gumam sem ga uspel potestirati tolk, da sem ugotovil, da je namenjen direktorski vožnji po AC...in nič več. Kar smejal se mi je, ko sem po novem letu spet prijel za konkreten volan avtomobila, ki izžareva karizmo in ki ukrade pogled vsakič, ko ga zapuščaš.

Ob tej priliki gre pohvala, na mojo žalost že drugič v pol leta, Gregu in kompaniji iz avtoličarstva Primožič na Vrhovcih =D> . Če hočeš porihtat pri nekom, za katerega veš, da bo res dobro opravil svoje delo, se da vse zmenit. Ne glede na zavarovalniške finte.

Ker je bil malo po nesreči čas za polletno statistiko, meni pa ni bilo do pisanja, dodajam sedaj...24k km, kljub prisilnemu počitku, kar pomeni, da mi 50kkm v enem letu ne uide. Poraba cca 6,8l/100kmh, overall povprečna hitrost 77km/h, čas vožnje na tank 12 ur in pol ter cca 940km na tank. Upam da se konec leta uresniči dejstvo, da bom dnevno pot v službo skrajšal za 20km v eno smer in si prišparal lepo kilometrino in živce izgubljal praktično samo še na avtocesti.

Pa srečno :steering: v 2'11
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Lepe kilometre delaš ni kaj! Sicer pa avto je za vozit,ne za gledat,pa srečno in brez krešov naprej! :D
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Sem se zadnji vikend končno spravil mal pošarit po motorju.
Slika
Delovalo je sicer vse vredu, normalen vžig, brez cukanja in pojemanja moči, lulček in vzmet sta se normalno premikala, po stenah je večinoma samo tanka plast saj...pa vseeno se zdaj bolje počuti, lepše teče v prostem teku in mirneje ugasne.
Sva oba srečna zdj :steering:
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Alfa in njih uradni serviserji presenečajo iz dneva v dan...rok dobave 3-4 dni, naslednji dan že kličejo da lahko pridem iskat. In danes je bil dan za zdaj že kolega Primožiča in malo popravkov.
Slika

Potem pa še obisk pri klubskem partnerju Dacom in trenutno zloglasni GTAjki :mrgreen:
Slika
Slika

Jutri se pa veselica nadaljuje, slike sledijo..
Odgovori
  • Informacija