Alfa Romeo 159 SW - blue racer

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

()):; Upihnila prvo svečko v moji lasti :P :steering:

Jutri pa sledi statistika, pa kaka fotka..
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Že?
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

GT_turbo napisal/-a:()):; Upihnila prvo svečko v moji lasti :P :steering:

Jutri pa sledi statistika, pa kaka fotka..
To bo pa zanimivo prebrat-predvsem prevoženi kilometri so pri tebi vedno zanimivi! 8)
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ja, žival, hitro se je obrnilo..



Torej, včeraj je bilo eno leto, od kar je v moji lasti, s statistiko sem pa počakal še en dan, da sem zaključil z novim tankom. Pa najprej k številkam (v statistiki je zajeto VSE..vsi režimi vožnje, različne gume, itd., itd...):
- prevoženih 46.620 km
- za kar je bilo porabljenih 3.282 l nafte
- ali = 3969,58 € za naftne družbe
- tank je v povprečju držal za 897 km; rekord 1080 km
- za kar je bilo povprečno porabljenih 62 l ali 75 €, v litrih max 70,01 v 70 l tank :mrgreen:
- realna povprečna poraba tako znaša 6,9 l/100km
- od bencinske do bencinske je v povprečju minilo 11 ur 15 min
- overall povprečna hitrost pa je 80,50 km/h

Predvsem zadnji podatek me veseli, saj je posledica večinske relacijske, oz. bolj pravilno avtocestne, vožnje in praktično nič mesta, torej traktorček opravlja sebi primerne kilometre, pa še dokaj zdravo za motor, saj deluje na relativno konstantni obremenitvi, z malo zagoni in velikim odstotkom ogrete mašinerije.

Neke ekstra mehanske pozornosti alfica ni zahtevala, opravljen je bil glavni servis, ter 2x opravljena menjava olja. 2x spucan MAP in 1x EGR.

Tako je bil največji izven serijski dodatni strošek nakup novih plinskih vzmeti za prtljažnik, kar je naneslo 36€. OK, večji strošek je bil sprednja značka, ampak ta je lepotne narave :)

Pod prejšnji odstavek bi lahko prištel še dve novi kratki night breakerci, pa zimske gume, ki so prišle po principu dobiš 1, plačaš še 3...

...v tem letu sem postal tudi dober prijatelj s soimenjakom ličarjem, ter sovražnik zavarovalnice. Niti malo mi ni žal, da sem se odločil, da avto zavarujem maksimalno. Za nekaj časa sem proti zavarovalnicam v plusu, zato bo tudi v prihodnje ostalo pri enaki ravni zavarovanja. Zavarovalnico sem zamenjal, sicer s pozitivnimi škodnimi izkušnjami, pa vendar. Od nove pa bom v kratkem "terjal povrnitev deleža mojega zavarovalnega vložka", saj je očitno nek kamenček, nekoč, nekje, sprednjo levo meglenko vzel za svojo.

Če na kratko povzamem, z avtom v tem letu popolnoma zadovoljen, izrednih stroškov za normalno delovanje takorekoč nobenih, nekaj vložka z moje strani za moj lušt. Še privat kilometri so bli iz službenih potnih stroškov kriti :P

Nedolgo tega, je zadnja klop, ki je večino časa samevala, dobila svoj namen..no, mogoče ni mišljena ravno v ta nemen..ampak nekdo se tam počuti kot kralj :mrgreen:
Slika

Zverinca je življenje obrnila na glavo, ravno tako finance in s tem tudi moje tako željene plane glede...aaahh, pa saj se mamo čist fletn 8)

Za konec še ena malo umetniška, s pokopališčem žužkov na maski, v roku 2-3 tedne pa še nekaj modne revije..rezultat = neznan :oops:

Slika
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Lep opis in simpatičen kuža =D>
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Sem pričakoval da bo blizu 50000 km prevoženih v enem letu!
Zdej je pa sam še kužku družbo na zadnjem sedežu treba zrihtat,da mu ne bo dolgčas! :D
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Sj bi počaku, da konkretne fotke z nekaj vloženega truda nardim...pa ne morem...

Slika

Slika

Na hitro:
- EBC turbo groove
- EBC red stuff
- HEL cevke
- Motul DOT5.1
- Koni FSD
- Eibach Pro kit
- Novitec M978 (fi100)

Prvi vtisi:
- ležeči policaji, bolj kulturni, pobiranje lukenj, bolj kulturno, vožnja skoz ovinke, bolj kulturna :mrgreen:
- nižanje (čeprav tega resno nikol nisem imel v planu) mi je izpadlo OK, če na hitr pogledaš se niti ne opazi, sploh če ne veš kako zgleda v originalu...sem se precej bolj bal, da bo glupo zgledal na 16˝ (seveda bo, drugo pomlad, 17˝ ali 18˝)...vožnja po Rudniku in Igu je bila možna brez težav :D
- prvi pogled v rit me je veliko bolj šokiral kot nižanje...but I like it 8)

Celoten tretma z optiko me je stal precej manj od informativne cene in me je mogoče presenetil bolj od avta, 194.39€..za klubski popust niti nisem omenjal, je pa verjetno kje vključen...thumbs up za Avtotrade! =D>

PS: da ne pozabim, v megli bom spet lahko svetil na polno
PSS: če se kdo sprašuje, zakaj sem presenečen nad ceno, naj pogleda malo nazaj v temi, do izkušnje s celjskim pooblaščencem...
PSSS: opazko, glede družbe na zadnji klopi, sem pa namenoma spregledal O:)
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Zakaj ne pobarvaš parkirne senzorje v barvo vozila?
Slika
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

ja da se vidi da jih ima :wink:
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

itaq, pa še vsakmu k avto pogleda to posebej omenim

prvič ko sem bil pri ličarju me je vprašal, če jih prebarva, pa sem rekel da ne...drugič ko sem bil, sem pa rekel naj jih pihne, pa jih potem ni, ker bi lahko hecal pri delovanju, ker bi barva gor motila...je rekel, da se mu je to že zgodilo, pa sem mu potem rekel, naj pusti kot je...mi ni taka lepotna napaka, da bi slabo spal zaradi tega
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Na vseh novejših senzorjih kolko vem piše, da se lahko barvajo.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

kaj me boste zdaj zarad senzorjev razstrgal :D
S senzorji sam nisem imel nič opravka, so bli del predprevzemnega tretmaja avta. Ko bo imel Primožič naslednjič opravka z zadnjim odbijačem, mu bom rekel naj pihne. Mogoče pa z občasnim sosedom zelenim GTA kšno hitro rešitev najdeva..
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Pa jih ja ne boš dal prelepit z folijo?
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Enkrat je omenjal to varianto, pa nisem preveč prjel za vabo. Glede na to, da si v kratkem ne želim vračat k ličarju in upam da sem v enem letu dobil bonus, da bom mel neki časa mir s popravili, bo še neki časa ostal tako kot je :|
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Mogoče te pa kšna strašno nadarjena voznica tokrat "kušne" od uzad,pa bo zavarovalnica častla? :? #-o
Odgovori
  • Informacija