AR 147 JTDm 16V sport

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Motul 300V tankam že 100.000km, vse OK, požre mi ga pa le nekaj dl med 20.000km servisnimi invervali. Za več pa si preberi TribesManovo enciklopedijo o oljih :)
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

En mali servis vmes, pičimo dalje, kilometri se nabirajo =), vožnja pa skoz dela nasmeh do ušes :D

Me verjetno čakajo eni problemi z menjalnikom... :doubt:, sicer trkam po lesu, sam mam filing, da se je mal pregladu :oops:

Slika
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

Pri speljevanju brez gasa je avto nemiren, trese... :oops:

vstrajnik?
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Najbolj verjetno ja. Al pa če ima kak nosilc motorja luft?
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

TribesMan napisal/-a:Najbolj verjetno ja. Al pa če ima kak nosilc motorja luft?
Hmm, ja to imam tudi na sumu, mehankar mi je 30kkm nazaj ko je menjal sklopko rekel, da vztrajnik zgleda zelo solidno...

glede nosilcev motorja, stisnem ročno, prestavim v prvo in spuščam sklopko sproti pa mi en preverja kako se kaj agregat premika v motornem prostoru?

Se mi je pa pred tresenjem pojavila težava, da vsake toliko med vožnjo ob stisnjeni sklopki nisem mogel prestaviti v ler (to se je dogajalo pri nizkih hitrostih) sem mogel malo bolj na silo porinit, ali pa ko so padli obrati motorja, je malo cuknil in med tem je ročica prestave "skočila" v ler (ročico sem premikal ko sem recimo pred prihajajočim križiščem prestavljal v nižje prestave....čudno mi je vse skupaj res :roll:
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
basi90
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Če Okt 31, 2013 5:55 pm

Zdravo :D

Najverjetneje je nosilec motorja. Imel isti problem. Sicer na drugem avtu ampak vseeno. Zammenjan je bilo pa na sovoznikovi zgornji strani.

Lp
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

basi90 napisal/-a:Zdravo :D

Najverjetneje je nosilec motorja. Imel isti problem. Sicer na drugem avtu ampak vseeno. Zammenjan je bilo pa na sovoznikovi zgornji strani.

Lp
In verjetno bo res, zakaj? Ker včeraj odprem pokrov motorja, gledam tist nosilc, se malo verbalno spravim na njega, in glej zlomek speljuje povsem lepo :)
Kako je kaj z menjavo le tega, je potrebno agregat na kakšen način razbremenit, da tist nosilc lažje stran vzamem, ali se enostavno odvijači in nadomesti z novim?

Hvala
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

Long time no see :P,


Spredaj moram počasi menjat ploščice...me pa nekaj moti, sprednji disk je lepo obrabljen po 4/5, na ostali 1/4 drsne površine pa se dela rob, se lepo vidi, da tam ploščice nimajo več svojega dosega, vendar zakaj vraga je potem tako velik disk? Je lahko, da je nameščen prevelik...
(pri nakupu zadnjih se spomnem, da me je spraševal, al rabim manjše ali večje)
Še accu moram menjat, pa prekom gumice škripljejo ko stara kurb*

Ima kdo bunko ročice menjalnika za 6brzinsko različico..

lep vikend še naprej,

ena fotka, da boste vedli o katerem avtu je govora :P
Slika
Zadnjič spremenil HyperJack, dne To Maj 05, 2015 10:22 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Razpadla ti je ploščica, zato je je en del diska neobrabljen...
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

TribesMan napisal/-a:Razpadla ti je ploščica, zato je je en del diska neobrabljen...
Jah pol pa mam prešvoh zavore za moj stil zaviranja... vprašanje, če bo hotel to kdo drejat, k je tako načet od korozije, pomojem bo vse skupaj razpadlo.

Kakšen je drugače stil od vstalih, diske menjate istočasno kot ploščice, ali recimo dvoje ploščice na en disk...oz po potrebi?
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če so ploščice že zelo obrabljene, potem ni nič čudnega da razpadajo...

Diske se pa nove kupi če so obrabljeni na manj kot 20mm (oziroma, to je minimalna dovoljena debelina, tako da ubistvu če je kaj bistveno manj kot 21mm, itak ne bodo zdržali še enega seta ploščic.
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

Malo slikanja
Slika

POTM vzorci, sam kaj ko v BK še ni odpalo listje :P
Slika

Slika
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Nice =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

lepotička
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ma che bella machina =D>
Odgovori
  • Informacija