Alfa 75 update str.8 Ponovno vstajenje

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

A tako izkoriščaš prijatelja! :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Mah, jaz pa se še vedno ne morem odločiti, katere so mi bolj všeč, bele ali cele rdeče.
Slika
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Rdeče v kompletu so preveč monotone. Belo rdeče so za TS glih ta prave. Meni je zadnje čase celo najlepša prva serija z oranžimi žmigavci zadaj.

Slika

Slika
Slika
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Aha, sem so odšle vse 75.

V zadnjih dveh letih so prav izginile iz cest.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Dva cukrčka sta šepri meni, še eden pa prihaja. 8)
Slika
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

ja veloče ti si znan po tem da sebično zadržuješ 75ke namesto da bi jih še komu privošču :P

Drgač pa so tud men všeč zadnje rumene ampak samo na rdeči, "zlato-srebrni" in tmnomodri barvi. Dost dobr izpade tud če jih čist na rdečo pobarvaš (tako kot tista črna iz Beograda).
V8
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Alfi sta v zadnjih dneh napravili cca. 1500 km in kljub vztrajnem prigovarjanju z vseh strani, da bomo morali peš ni nobena razpadla. :D

Pot se je začela na bencinski na barju ob 1:30, kjer so se dolile vse potrebne tekočine.
Pivo ni bilo med njimi in je moralo ostati v prtljažniku. Ne vem sicer zakaj, ampak se mi zdi da je sopotnica takrat dobro argumentirala zakaj ne bi bilo pametno, da vlijem vase kakšno pločevinko ali dve, mogoče tri... Pa saj še dobro, bi se morali ustavljati še na WCjih.

Slika

Slika

Naprej pa gas proti jugu. Po dolenjski avtocesti do Biča, po lokalni cestici pa en mali GHD s popolnoma uravnoteženima dirkalnikoma (30% na sprednji osi, 70% na zadnji 8) ) do Žužemberka, oz. ne ravno do Žužemberka, ker je navigatorica najavila, da če se bo tako nadaljevalo bo sečuanska račka kmalu sopotnica v kabini. Se pravi spet lagano turistički skozi megleno zaveso do Vinice. Tam nas je prijazno pozdravil hrvaški carinik, ki mu je bilo očitno dolgčas sredi noči in si je zaželel malo klepeta. Ko je izvedel kam smo namenjeni nam je prijazno obrnil monitor in pokazal ozadje, kjer je imel namreč sliko Dubrovnika. Tako nam je predlagal da je najbolje da se sedaj obrnemo nazaj proti Ljubljani, saj nima smisla da se vozimo še celo noč, če smo tisti zid videli na njegovem računalniku. No hvala bogu se je kmalu potem naveličal in naša pot se je nadaljevala do hrvaške avtoceste. Če kdo misli, da zna biti to monotono, se še nikdar ni vozil s polno naloženo 75ko v dežju. Luči svetijo točno v vrh vsake obcestne table, brisalci prav pohvalno opravijo svoje delo, ampak samo v točno določenih okoliščinah. Nikakor ne, če si poskušaš malo bolj osvetliti pot z meglenkami, prav tako ne če se hitrost približa 140 kmh, prav tako ne če te kdorkoli prehiti, prav tako ne... Da ne bom preveč dolgovezil, bom napisal malo bolj razumljivo. Naslednjič, ko se boste peljali ponoči poskusite zamižati na eno oko, v drugo pa si kanite kapljico bencina. To bi bilo nekje tam tam.

Slišal sem že, da po vsakem dežju posije sonce. Tokrat ni. Ne vem, mogoče je bila kriva zelo zelo zgodnja jutranja ura, ampak tudi ko je nehalo deževati je bila še vedno noč.

Nekje v okolici Zadra mi je začel družbo delal števček za kilometre (poleg lučke za nivo olja in nivoja tekočine za šipe, ki me pozdravita vsakič ko dam kontakt, pa sem ju zaradi tega že malo naveličan), ki se je vztrajno bližal številki 180000 in sem ga neprestano opazoval da ne bi zamudil odločinega tenutka. Opisa tistih nekaj 10 km ceste žal ne morem deliti z vami, ker zaradi števca nisem bil pozoren, kaj se dogaja na cesti, samo itak ni imelo smisla, da bi gledal na cesto, ker je precej naravnost in bi bila to samo izguba časa, pa še zamudil bi lahko kdaj se bo števček obrnil.

Slika

Kmalu zatem, ko sem ravno začel iskat kako bi se naprej lahko igral, je po CB postaji, beri po velikih rumenih otroških vokitokijih pretrgalo:"LULAAAAT!!!". Kot vedno se v primeru, ko je nuja, se nikjer ne dobi ne bencinske, ne počivališča, ne SOS-a,... Nič! Razen odstavnega pasu, kjer je vsake 30 metrov znak za prepovedano parkiranje in ustavljanje z dopolnilno tablo "Osim za vozila u kvaru". Ma nemoj! Vleklo se je kot ponedeljek (čeprav danes ko tipkam tole gre ponedeljek za razliko kar hitro mimo) in ko sem razmišljal o straniščih je še mene začel "ornk scat".

Odrešitev si je potem zaslužila tudi eno sličico.

Slika

Zopet na avtocesti sem se zabaval z malimi zelenimi tablicami ob cesti, ki so postavljene na vsakem kilometru in bolj ko jih bereš, bolj se ti začne dozdevat, da so tam zaradi nekakšne teorije zarote, saj delujejo na človeka kot bi štel ovčke. Mogoče sem samo jaz, ampak je pa vredno razmisleka. Ali pa vsaj filma, za v kakšen Zeitgeist ali pa podobno bedarijo.

Hvala bogu so poleg teh malih zelenih tablic, tudi pri vsakem podvozu drugačne bolj zabavne, rjave table, kjer so narisane "divlje životinje". Sam bi sicer živali narisal bolj kot kašno otroško slikanico, tako da bi naprimer medved lovil lisico, lisica polha ali veverico, ali karkoli že... vsi skupaj pa bi tekli po avtocesti. Ne vem zakaj niso. Mogoče bi bilo predrago, pa je bilo treba malo šparat zaradi pretiravanja s kilometrskimi tablicami.

No, kmalu zatem se je pa pokazala moja zvesta prijateljica. Lučka za rezervo. Vprašam kolega v dugem avtu koliko ima bencina. Pravi četrt tanka. V kantici imava še 5l. Za nami je 450 km, do Dubrovnika še dobrih 200 km. Malo se poigravam z matematiko. Če po mestu naredim z rezervo več kot 100 km, enkrat celo 150 in če zdele začnem šparat ali bi šlo do dol z enim tankom. Je*emti Clarksona in "POWER!!!" + gas v poden skozi vsak tunel in podvoz... Naračunam, da bi šlo. Sopotnica pravi ne. Kaj pa ona ve o matematiki, ona je na FDV jaz pa absolvent elektro! Ona še vedno pravi ne. Onemu, ki se je ravno zbudil zadaj je vseeno. Ona vidi petrol in pravi, da če ne ustavim in natankam ne dobim silvestrskega poljuba! KAJ? Šahmat! Nič, gremo na pumpo. Pa ko smo že stali, smo vrgli vase še nekaj sendvičev in kavico. Človek že pozabi, kakšen luksuz je biti v kadilskih lokalih.

Slika

Ja, rezervarja sta bila tako prazna, da se je vmes že zdanilo. Naračunamo porabo. 2.0 TS z original menjalnikom 7l/100km, 2.0 TS z 1.6 menjalnikom 8l/100km. Sklep: kur* pa dizli! Potem še enkrat premislim kilometre in porabo. Jaz ne bi prišel do dol z enim tankom. Kolega verjetno bi. Te ugotovitve ne povem sopotnici. Jaz sem namreč rojen zmagovalec. Kako bi pa to izgledalo!?

Slika

Nadaljevalo se je bolj živahno. Zdanilo se je, bilo je konec avtoceste. Ja avtocesta. Od oka enih 400 km avtoceste nekaj čez 20€. Nobenih lukenj, nobenih del, nič pi*darij kot so leseni plohi, radkape in podobni predmeti ki jih zaslediš na naših avtocestah. Tisto gospodično na zadnji cestninski bi kar potegnil iz kabine in jo poljubil na usta! Pri nas, bi vse ki imajo karkoli v zvezi z avtocesto brcnil v glavo. Močno. S pancarjem!

Po koncu avtoceste se je pot vila že skoraj po bosanski strani, kjer je izgledalo, kot da vozimo po robu sveta, ne zaradi "infrastrukture" in voznega parka, ker so mimo nas neprestano leteli AMGji, M6ke,... in en W123 s samomorilskim navdihom, ampak zaradi megle, ki se je začela kakšnih 5 ali 10 metrov pod cesto. Nato smo se zopet dvignili preko tistih hribov in prišli do nekakšne hitre ceste z omejitvijo 40. ??? No, priznam bilo jo je kmalu konec. Saj, če je gradbišče sigurno še ni kakšnih stacionarcev postavljenih. Nadaljevalo se je po dolini Neretve. Za enim avtobusom in šleperjem. Po velikem rumenem vokitokiju vprašam kolega če gremo mimo, pravi da posluša glasbo, kadi in gleda kot dojenčkove glave velike plodove nekih agrumov, tako da se mu ne da prestavit v nižjo. Odločil sem se za isto verzijo in tudi jaz gledam pomaranče ali karkoli je že tisto bilo. Če bi bile po dolini Neretve kakšne tankovske bitke, kjer bi imeli delo A10 thunderbolti in naboji z osiromašenim uranom bi še nekako štekal, tole je bilo pa samo za debelo pogledat! In to 30.12.!
Tisti avtobus in šleper, sta se tudi umaknila. Saj sem prej že enkrat omenil, da sem rojen zmagovalec in imeli smo spet dokaj prosto cesto. Če odštejem folk, ki se je že zbudil in se s TASovci vozil v službo. Takole ko sem gledal naokoli sem se na trenutke počutil, kot da smo se zapeljali 20 let nazaj. Ja enkrat se mi je podobno zgodilo v Ljubljani. Na eni strani hrošč, na drugi yugo. Matr je mogu bit moj fotr šmiker s 75ko l.87!

Cesta se potem dvigne zopet nad dolino, na drugi strani pa padeš do morja v tipičnem stilu jadranske magistrale! Levo, desno, levo, desno, skozi eno čudno selo pa spet levo, desno. Okoli skale na cesti, levo desno,... In tako do Neuma, delčka bosanske primorske. Tam pa po moje vsakemu malo uide pozornost s ceste na OGROMNO šahovnico, ki so jo hrvati narisali na Pelješču in vsak, ki se zbudi na bosanski strani ima nanjo bolj ali manj neoviran pogled.

Na poti smo srečali še arburetum in eno staro posušeno drevo. Saj mogoče bi me v drugačnih okoliščinah imelo, da bi pritisnil kakšno sliko, samo v tistem trenutku takrat drevo ni bilo deležno pozornosti, ki bi si jo morda zaslužilo. Razlog. Lulat! Spet. In kaj smo se še navadili, če je nuja ni nikjer za ustavit. V tistem trenutku bi lahko iz glave opisal 10 zadnjih prostorov za iti na malo potrebo, ampak sedaj pa spet nič. Skale, skale in skale. Sreča vsaj malo peska ob cesti do skal. Ustavimo. Gremo za skale!

Potem pa kar naenkrat pred nami oni Tuđmanov most in cesta nad Dubrovnikom. Na razgledni točki/počivališču pavza. Slikat! Ura je točno 10:00! 8 ur in pol Lj-Du. Zadovoljen!

Slika

Slika

Slika

Do apartmajev pa še 10 kilometrov naprej. Na tem delu ni bilo nič posebej omembe vrednega, razen na pol porušenega hotela, ki stoji, ko se spustiš v Plat že nespremenjeno zadnjih 15 let.

Parkiramo, števec kaže 680km. Avta sta delala bp. Skratka. ZAKON!
Pa še slikica z balkona.

Slika
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

=D>

To mi je pa pregnalo bordom na jobu :mrgreen:
Ona vidi petrol in pravi, da če ne ustavim in natankam ne dobim silvestrskega poljuba! KAJ? Šahmat! Nič, gremo na pumpo.
:rofl:
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

In kako zgleda Dubrovnik za Novo leto :?: Mi smo bili pred par leti v Puli in razen tistega norenja v apartmaju se nikjer ni dogajalo nič :wink:

p.s.Lepo to da ste se ustavili samo na Petrolovih črpalkah,naklučje...
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Dubrovnik za novo leto je nor! No, letos malo manj kot lani ker je bil kot glavni izvajalec neki Milo Hrnič, ki ga živi bog ne pozna. Samo folka je bilo pa vseeno polno, na Stradunu kar dobro ozvočenje, 2 jegrkoli in jabivodka na štantu 50 kun, dekleta zrihtana in brez bund, ognjemet,...

Lani je bilo pa še boljše, ker sta bila glavna izvajalca Jinx in Colonia, tako da smo se iz mesta pobrali okoli 6ih zjutraj!

Vse skupaj z bencinom, cestnino, za dva avta hrano, pijačo in prenočiščem za 4 dni pa je prišlo nekih 180€/osebo.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
uros86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 2:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

=D> Res super nov let in super opis !!!!
Za povečanje penisa si preprosto kupite BMW in problem je rešen.Pred uporabo se posvetujte z forumskim pametnjakovičem ali pri uporabniku.
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Potem pa dam pod opombe za letos možno lokacijo Dubrovnik.Ko se bom letos poleti kaj mimo peljal,še za december rezerviram :wink:
Komaj čakam novo leto :)
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

Super, bravo, sem se kr mal nasmejal. Ideja za izlet letos pomladi. Vse čestitke vsem 4 im(šoferjem in avtom). =D>
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

=D> =D> =D> =D>
Lep izlet in dobra ideja za praznovanje novega leta!!!

PS. Tudi potopis je dober :D
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Bravo!!! Pa naj še kdo reče, da gredo od mene slabi avti!!! To fantje. Lep report!
Slika
Odgovori
  • Informacija