AR GT 1.9 JTD by Axi

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Moram pohvaliti tale Eibachov komplet, GTjka se sedaj pelje odlično, gre dosti lepše v ovinek in iz ovinka napram original amortizerjem in V-maxx vzmetmi. Razlika je kot noč in dan, tako da tale dodatek se je še kako obresoval. Zdaj vidim, kaj manjka moji 147, poleg konjenice seveda :mrgreen:
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

B|ind napisal/-a:To so gewinde ?
Kolk si odštel ? :)
Eibach ProSystem Kit - 550€
http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/ ... :3283.html

Zaenkrat po prevoženih par sto kilometrih, moram priznati da mi ni žal niti centa :mrgreen:
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Dobra je.
Kako si zadovoljen z tepihi? A lepo pašejo? Kolega je pred kratkim kupil komplet tepihov za 156 in sovoznikov sploh ni na mero narejen.
L.P.
B|ind
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: Če Feb 04, 2010 6:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Me zanima kakšna je razlika med original pa tem kompletom.
A bo kaka prilika za kako vožnjo Axi ? Iz kje si ?
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

super nabava! :)
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Dräger napisal/-a:Dobra je.
Kako si zadovoljen z tepihi? A lepo pašejo? Kolega je pred kratkim kupil komplet tepihov za 156 in sovoznikov sploh ni na mero narejen.
L.P.
Meni so všeč, predvsem zaradi AR znakov, mogoče bi bili lahko malo debelejši. Po moji oceni pašejo, zadnji v nulo, sovoznikov tudi, pa tudi voznikov - voznikov ne pride čisto do konca, ampak pride pod stopalkami. Verjetno zaradi tega, da se kaj ne zatakne?
Lahko pa tudi Foggy pokomentira, kakšni so se mu zdeli v živo.

Pa še fotke, če si bo kdo kaj pomagal z njimi.

Slika

Tukaj izgleda kot da sovoznikov ne paše, ampak na desni strani desno od tepiha ni več položno in je zato tako izrezan.
Slika

Zadnji pašejo v nulo.
Slika
Slika

Tukaj se vidi, da voznikov ne pride čisto do konca...
Slika

Tudi tukaj na desni strani voznikovega ni položno, zato je tak izrez.
Slika

Nisem pa videl originalnih, ki jih imajo v Avto Triglavu za 75€ oz. s popustom za Alfa Klub za 65€. Imel je pa voznikov rdeč napis Alfa Romeo, če se ne motim (vsaj v katalogu, ko mi je prodajalec pokazal). So se mi zdeli lepši s temi AR znakci, zato sem te vzel na koncu.
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

samo, da se ti ne bo vihal voznikov! pol je dobro! zgledajo pa res zlo dobro!
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Hudo zgledajo teli tepihi! =D>
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

B|ind napisal/-a:Me zanima kakšna je razlika med original pa tem kompletom.
A bo kaka prilika za kako vožnjo Axi ? Iz kje si ?
To ti težko rečem, ker prav originala nisem vozil - pa tudi ne bi bila fer primerjava že rabljeni/izrabljeni original amortizerji in original vzmeti s povsem novimi Eibachi.
Sem pa napisal (in tudi Foggy) glede razlike prej in potem. Recimo očitna razlika je, da je prej amortizerje zabijalo do konca na vsaki malo večji luknji (je bilo vsakič grozno slišati, kot si zapeljal v kakšno luknjo), zdaj tega ni, je pa avto seveda precej trd. Avto je prej "plaval" po neravninah (recimo po avtocesti)...najbrž zaradi že precej švoh amortizerjev?

Sicer pa takšen setup jih ima ene par na forumu, ali pa Koni FSD z Eibachi. Ampak pomoje je glede price/performance tole optimalno, vse ostalo (recimo Koni/Eibach ali pa grwinde) je 200+ evrov dražje.

Za vožnjo ni problema, na kakšnem Alfa srečanju recimo. Sem iz okolice LJ.
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Unek napisal/-a:samo, da se ti ne bo vihal voznikov! pol je dobro! zgledajo pa res zlo dobro!
Bom videl čez nekaj časa kako bo z obrabo in vihanjem...drugače bom pa potem še original nabavil, potem pa primerjavo naredim. :lol: Ali pa gumijaste, pri tistih verjetno ne bo vihanja :mrgreen:
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

ja gumjasti se ne bojo, originalni se bojo pa tudi začeli po določenem času, so se meni na 166ki tut začeli...
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Krasno tole Axi! =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
matej146
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr Jan 04, 2006 8:07 pm

Tak komplet amortizerjev in vzmeti imam tudi sam, zadeva je odlična in ne zabija, avto je pa dosti bol stabilen, kot pa samo drugi fedri. na trdoto se je pa pač treba navadit :wink:
Mislim da imam enaka oz, za 147ko prednja tepiha. voznikov mi je pa parkrat zataknil gas pedal #-o .drugače so pa kr kvalitetni
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Jaz imam iste tepihe v svoji, in so res vrhunski. Priporočam vsem.

Glede amortizerjev sem ti pa kar malo fouš. Mi je žal, da sem pri svoji menjal samo fedre - če bi vedu, da so original amortizerji tak šrot, bi šel takoj na Kit.
Če bo kej, potem bodo padli Koniji, pa bom ponucal svoje Eibach fedre.

Lepo jo rihtaš :P

Kdaj pa čipanje pa Q2? :P
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Čipanje verjetno bo, Q2 pa najbrž nikoli...evri kar frčijo stran ob nakupih takih in drugačnih zadev, stroških servisa in posledično denarja za Q2 trenutno ni. :(

Prioriteta je nakup in menjava zavor, ker so te čisto na koncu, pa verjetno čipanje in mogoče še kakšna malenkost.
Odgovori
  • Informacija