Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport by Bojanxe

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Hvala. Koliko olja bi morali pritečt? Res je zelo malo šlo ven, samo za vzorec. Senzor bom pa zamenjal.
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Nič olja ne rabi pritečt iz luknje, saj senzorja ne daješ dol med delovanjem motorja. Ko je ugasnjen, se pa olje steče v karter.

Bojanxe, tako kot si napisal, olja poteče komajda kaj, kar ga je ostelo na stenah kanala in senzorju.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Res lepo vžiga zdaj ;)
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Opankar hvala.

Vprašanje, komplet zavore bom zamenjal in sem pomislil da bi še čeljusti obnovil "spotoma". Zavorni servis Košir v Lj je rekel cca. 200 za obnovo vseh čeljusti. Je to poštena cena, preveč? Bi to kdo za manj naredil? Poleg vseh zavor, pa bom zamenjal tudi obe zunanji manšeti spredaj. Sem včeraj videl da je leva že nekaj masti ven zmetala.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

200 eur je in ni veliko denarja. Glede na to, da se baviš s potencialno problematičnim youngtimerom, bi predlagal da jih sam spedenaš ter pričneš sam reševati napake. V nasprotnem primeru se raje spoprijatelji s kakšnim mehanikom da ne bankrotiraš.
Drugače pa čeljusti razstaviš do zadnjega tesnila, komplet čeljusti za en dan pomečeš v citronko in potem daš belo ali rumeno galvanizirati. Ta čas nabaviš garnituro tesnil za obnovo in ko dobiš z galvanizacije sestaviš in imaš en tak lep ter kot nov zavorni sistem.

Zna pa biti, da se boš malo hecal z sestavo zadnjih čeljusti, saj je ATE mehanizem za ročno zakompliciral v 3 p... m...., saj rabiš nekaj specialnih orodij ter urarskih spretnosti.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Obnova zavornih klešč je pa en tak lušten opravek. Za sproščanje. NI nikakršnega napora.

Pa zadnje klešče so Lucas. Ker ATE nima nič svojega, le "preprodaja" zadeve. Zavorne klešče so kupljeni Bendix, ploščice pa dela španski Galfer.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Ma saj je lusten opravek. Na moji permanentki so vzadaj ate čeljusti in zna biti selo veselo za sestavit. Bom ob priliki v moji temi par slik namalal na to temo
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Malo z zamudo, hvala za mnenja. Sem peljal na zavorni servis Košir, zamenjal je komplet zavore spredaj zadaj, zavorno olje in obe zajli za ročno. Rekel je da je 155ka v odličnem stanju in da zaenkrat ni potrebe po obnovi čeljusti, tako da bom zaenkrat to pustil. Priporočam zavorni servis Košir, pošteno in dobro dela.

Zamenjani sta tudi obe zunanji manšeti. Roke naj bi bile dobre, pokanje (luft) pa naj bi povzročal volanski končnik. To je naslednje na spisku.

Pripeljat si moram donatorko v Lj, ki je sicer nevozna zaradi počene zavorne lajtunge, koliko je dela s tem? Raje bi to porihtal in se peljal do Lj, bo sigurno ceneje kot vleka.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Počena gumi lajtnga?
Če ni problemov z odvitjem stare in z odvitjem odzračevalnega niplja, imaš novo v pol ure montirano z gumidefekt dvigalko.
Rabiš pa pomočnika (ali pomočnico) pri odzračevanju, da pumpa pedal po tvoji direktivi.

Bolj je vprašanje kaj je z glavnim cilindrom če tako stoji dalj časa, ker pri počeni cevi izteče zavorna tekočina, v glavni cilinder pa pride zrak (=vlaga)...
Pa morda je potem treba zaradi tega še ostale odzračit.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Jaz se z zavorami ne bi igral ... nikoli ne veš kdaj pade pedalka na tla #-o
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Bom se pozanimal kako točno je poškodovana lajtunga. Definitivno se bom z avtom odpelu šele takrat ko bo ziher, drugače raje s prikolico odvlečem avto v Lj. Bi bilo pa lažje če bi jo lahko vozil do doma :mrgreen:

Ena zanimiva:

Slika
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Kakšna je pa donatorka? Motor, letnik?
Res rabiš toliko delov, da moraš kupit še ne avto?
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Donatorka je sicer v dobrem stanju, za porihtat je ta zavorna cevka in pa rjavi so zadnji koloteki, verjetno pa še kje. Motor enak kot v moji 1.8 8V.

Kaj dobim:
- oboja desna vrata
- senzor pritiska olja
- platišča 15" od 145 QV
- usnjena notranjost (za katero še ne vem če bom menjal, ker moja nima klime in si ne predstavljam trpljenja poleti)
- stransko ogledalo (na moji je desni počen)
- nekaj plastik po notranjosti
- menjalnik (na moji trese v drugi in četrti brzini, sploh v četrti kar konkretno, pa tudi zvok spremeni "bobni", naj bi bili ležaji zmahani v menjalniku)
- pa še kaj se bo našlo ziher

Mislim da se bo kupnina povrnila. Kar se mora ni težko :mrgreen:

Iščem prevoz alfe iz okolice Krškega v Lj, pozna kdo koga ki bi "mimogrede" lahko naredu ta prevoz? Ali pa če ima kdo prikolico in bi bil pripravljen iti ponjo proti plačilu.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

http://www.najdiprevoz.si/si" onclick="window.open(this.href);return false;
Tuki se dobi kakšne ugodne prevoze.
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Čigava jdm pa GTV
Odgovori
  • Informacija