156 GTAm (2021) Madmax

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Kot se že piše v temi od mr.petek, sem kupil njegovo 156 v6 za moj bodoči projekt.
Par dni sem se vozil (izkoristil preizkušnjo) in avto mi je zlezel pod kožo. 2.5 v6 se vrti za šalo ima tak lep rezek zvok in avto se pelje res dobro. Sedaj bo kak mesec dva zimskega spanja potem pa se začne predelava.
Plan je moj motor iz gtv prestavit v 156, seveda ga bom prej še odprl in pregledal, ter izkoristil novo znanje iz v6 knjige glede lajšanja in balansiranja premičnih delov. Samo podvozje bo dodelano in avto bo malo shujšal (že v štartu je dosti lažja 156 od GTV)

Na kratko naredil si bom pravo GTA :D

Slike so še stare, ker trenutno nimam časa poslikat avta čez dan:

Slika

Slika

Slika
Zadnjič spremenil Alan, dne So Jul 24, 2021 7:19 pm, skupaj popravljeno 12 krat.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Jaz sem pa že mislu,da si boš za zraven GTV-jke en normaln stock avto umislu,pa GTV spravu do extrema pa samo za na pisto!
Ampak.če si se tko odločil,tudi super bo verjetno ena zanimivejših tem tuki gor! Komi čakam da začneš z predelavo in upam,da boš pridno objavljal!
Pa srečno z njo in čim manj nepričakovanih problemov! :wink:
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Bodo sedeži ostali, ali gre notri kaj lažjega?
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Sedeži grejo iz gtv (preklopne dirkalne školjke) in zadbja klop bo v podobnem stilu da bo zgledalo kot je treba.

@ mitoma

Gtv je totalka že par mesecev, če še nisi zasledil...
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Na temo podvozja boš tu težko kaj veliko dodeloval, ker je zadeva že v osnovi zelo dobra.

Bo pa definitivno hitrejši avto, kot GTV in če ga boš od zunaj pustil, kot je, bo volk v ovčji preobleki.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Uf podvozje se da konkretno porihtat, prvo seveda vse v polivretanske puše, pa potem premik spodnjih rok bolj naprej za še večje zaostajanje koles in večji camber gain pri zavijanju (plus da se težišče malo nazaj prestavi) Pa seveda povarjen most in zadaj ojačana vpetja rok itd... Ostalo pa premik akumulatorja v dno prtljažnika (guma gre stran in bo kit za polnjenje) Lajšanje sprednje havbe (itak je potrebna barvanja), zadaj lip spojler pokitan v havbo (tudi potrebna barvanja) itd....
Avto bo vizuelno pridobil samo gta look luči (če ne bom delal FL sprednjega konca), sportpack pragove, nižanje (najbrž gewinde) in pa ultraleggere 17x8

Računam na par sek boljši čas na Grobniku kot z GTV.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

brutala :)
ALFA JE HOBI, HOČEŠ ALI NOČEŠ
Uporabniški avatar
matej007
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 4:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Čestitke za nakup Alan =D> Zdej bom pa sper en kup časa preživel ob branju tvoje teme ko se bo projekt začel :lol: Pa da vidimo kaj bo ratalo iz te 156 :-({|=
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9771
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

To bo še zanimivo....

Čestitke za nakup!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Alan napisal/-a:Sedeži grejo iz gtv (preklopne dirkalne školjke) in zadbja klop bo v podobnem stilu da bo zgledalo kot je treba.

@ mitoma

Gtv je totalka že par mesecev, če še nisi zasledil...
Nisem zasledil,ker forum več ali manj preletim na šihtu bolj na hitro,saj veš kako je po šihtu je pa treba delat,da se kaj zasluž :D
anzl
Alfist
Alfist
Prispevkov: 419
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:13 pm

alan: boš sedeže prodal ali jih boš slučajno po pomoti šparal? sicer če bi vzel tvoje sedeže, bi blo fino dobit še tapete :lol: (pač 2.0 ma oblazinjenje iz sivega velurja)
Slika
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Sedeži bojo naprodaj (vsi) tapet pa ne dam, ker mi pašejo na kombinacijo dirkalnih sedežev iz gtv. Sedeže tudi menjam + malo doplačila za klasične ampak obvezno črne (ker rabim zadnjo klop)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Bo spomlad že peljal? Pol gremo pa sprobat :wink: Velik srečnih kilometrov novim projekt(il)om 8)
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Težko rečem... Plan je da bo spomladi vozna, samo ne bo še vse narejeno najbrž. Prvo moram 3.0 motor razdret, da malo preverim kako je kaj v notranjosti po vsem mojem trpinčenju, potem pa še malo tuninga, šele nato sledi premontaža.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

To pa bo projekt da se reče =D>
Odgovori
  • Informacija