Kronologija Gecco-vih Alfic...trenutno: AR 159 2.4JTDm

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Lep pozdrav vsem!

Sem že kar nekaj časa sedaj tukaj prisoten, ampak svojih bivših alfic pa še nisem predstavil, tako kot tudi sedanje ne.

No, začelo se je že pred leti (tam okoli 2004) z AR 156 1.9 JTD (metalik črna, limuzina)...čudovit avto, uvožen iz nekje severa Nemčije (se ne spomnim več). Uvožena je bila z 'kao' okvaro mašine, za katero se je izkazalo da je čisto enostavna napakica na črpalki za gorivo. Imela je cca 180k km ko sem jo dobil in prevozila sva jih ene 70k km ko je šla naprej. Je bila pa res odličen avto ki me je popolnoma navdušil nad alfami. Nobenih napak (razen podvozja...stabilizatorji), mašina laufala ko urca, lesen volan je bil super! Še vedno mi je žal da sem jo prodal, ampak tako je itak z vsako alfico :) (bom našel slike nekje v arhivu in jih dodal kasneje).

No, sledil je Fiat Stilo (seveda JTD), ki pa ni zdržal preveč dolgo. Nažalost je tale avto doživel totalko.

Slika

Slika

Potem pa zopet črna 156 1.9JTD (facelift model, 140KM, limuzina).

Slika

Slika

Slika

Zopet odličen avto, uvožena iz Belgije (če se še prav spomnim), malo poškodovana spredaj in popravljena. Od opreme ni imela nič posebnega, ampak vožnja je bila pa čudovita :D
Ampak nažalost ni zdržala dolgo ker sem zaradi zgornje izkušnje s Stilotom bil primoran nekaj časa uporabljati druge prevoze :)


Potem pa je prišla 159! 1.9 JTD (150KM, grigio titanio). Dvopodročna klima, alcantara, senzorji zadaj, 18 col platišča (prašno barvana v dark chrome barvo).

Slika

Slika

Slika

Slika

Zopet kot vse do sedaj je bila uvožena, tokrat iz Nemčije, poškodovana zadaj. Avto je bil odličen in imam res same lepe spomine nanjo. Potem sem jo pa enkrat dal v oglas z mogoče malo bolj optimistično ceno. Imel sem željo da bi sprobal še kaj drugega, pa sem poizkusil če se bo prodala. In se je.

Potem sem pa gledal avte, hodil okoli, sprobaval…in veste kaj…nič se ne more primerjati z Alfo! Kupil sem eno staro Astro, (za čez zimo), v vmesnem času pa sem iskal novo 159. In jo našel ravno okoli božia 2011. Tokrat na Nizozemskem… Alfa Romeo 159, 2.4JTD (210KM, 2009 letnik). :twisted: Poškodovana seveda, rahlo ožgana spredaj desno (zraven nje naj bi se užgal drugi avto). Poškodbe niso bile resne, mašina je delovala ko smo jo pripeljali. Zamenjali so se vsi potrebni kosi, tako da avto je sedaj zrihtan in na cesti.
Opreme ima ogromno...bež leder, ogrevani sedeži, bixenon, PDC spredaj in zadaj, Blue&me nav, dual zone klima, 18 col platišča...

Slika
Za začetek samo ta slika še iz Nizozemske. Ostale pridejo drugič, ko dobim čas da jo vzamem v roke in konkretno prepucam.

Prvi vtisi so navdušujoči. Sicer sem jo šele včeraj spravil na cesto, ampak se mi je takoj smejalo ko sem po cca.6 mesecih stare Astre spet sedel v 159-ki...kako se to odlično pelje, res neverjetno!

To je to...malo na hitro sem spisal sedaj tole tko da če sem kaj izpustil ali pa koga kaj zanima kar vprašajte. Slike pa še pridejo naknadno ;)

Edit: dodanih še par slik
Zadnjič spremenil gecco, dne Pe Mar 16, 2012 11:52 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke =D> =D>
Se že veselim podrobne predstavitve in slik.




PS: Ponovno te vabim k vpisu lastnikov 159-ic :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Sem se že vpisal enkrat v januarju se mi zdi :) Sem bil neučakan da se vrnem nazaj :D
Uporabniški avatar
ZiPi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 126
Pridružen: Če Jul 10, 2008 4:14 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW Ti
Kraj: Celje
Kontakt:

Lahko malo primerjaš 159 1,9 in 2,4, prosim? Se dosti pozna? :)
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

500 ccm :lol:
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

ZiPi napisal/-a:Lahko malo primerjaš 159 1,9 in 2,4, prosim? Se dosti pozna? :)
2.4 vozim šele dva dni, tako da težko delam neko hudo primerjavo. Bom več pokomentiral čez kak mesec ali dva, ko spraznim par tankov.

Prva opažanja so pa recimo taka...150KM je čisto dovolj za 159...je hitra, dobro pospešuje, moči ima dovolj. Ampak tale 2.4, jst si ne morem pomagat ampak vsakič ko dam malo gasa in se cager na turbini dvigne in me prilima na zic...avtomatsko pride nasmešek na usta :D :twisted: Avto se vozi perfektno.
Predvidevam da ima poleg dodelanih zavor (velike Brembo čeljusti) dodelano tudi podvozje, ker se mi zdi avto udobnejši sedaj kot pa je bila 1.9 na enakih 18 col platiščih.
Zanimiv mi je zvok. 1.9 je imela tisti skoraj klasičen dizelski zvok (pišem skoraj, ker je še vedno mnogo lepši kot 1.9 dizel v domači Zafiri in podobnih). Glasna je bila že pod štangasom. Medtem ko tale 2.4 je neverjetno tiha pod štandgasom. Včeraj sem ji šel pripumpat gume na Petrol in sem pustil prižgano. Ko sem poslušal pri zadnji gumi mašine nisem slišal (oz. sem se moral prav skoncentrirat da sem jo slišal). Zvok med vožnjo in pospeševanjem je pa prav :twisted: 5 cilindrov da res čudovit, globok, skoraj nedizelski zvok. Full sem navdušen zaenkrat nad avtom. :D

Edino kar me še ni 100% prepričalo je usnje. Prejšnja je imela alcantaro in to je bilo SUPER. Usnje pa...sedaj je OK, samo upam da se ne bo preveč mazalo, ker je bež (moram narediti še generalno čiščenje notranjosti) ter da ne bo preveč vroče poleti.

No, da pa ne bo samo tekst...včeraj je bila deležna prvega temeljitega pranja zunanjosti. Nažalost so dnevi še vedno precej kratki tako da dokler sem končal in še prilimal gor tablice je bila že tema, zato dodajam samo tile dve sliki...lepše bodo pa nastale čez vikend.

Slika

Slika
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Čudovit vozni park. Škoda za stilota. 8)
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Update...slike

Slika

Zavore kot se šika :twisted:
Slika

Slika

Usnje je bilo praktično sivo ko je prišla...ampak se je s pomočjo Wolf's APC odlično spucalo. Na koncu pa še premazano z Wolf's WL-1N premazom za usnje.
Slika

Slika

Bose...dosti boljše od serijskega ozvočenja, za povprečnega audiofila zadovoljivo.
Slika

Nabavil sem še gumi podlogo za prtljažnik, da se ne bo svetlo blago prehitro zamazalo.
Slika

Bi dal več slik še od zunaj, ampak je zdajle katastrofa. Cvetni prah in kaplje vsake tolk cajta na črni barvi takoj pustijo sledove. Bom moral enkrat zagrabiti fotoaparat takoj po pranju :D
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

huda 8) , sploh oprema in barvne kombinacije =D>
Slika
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Res je huda :wink: 8)
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Fantastična =D>
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Res lepa alfica! :)
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Včeraj me je pa presenetilo spodnje obvestilo na display-u...
Slika

Zanimivo in dobrodošlo da avto/DPF takole obvesti. 2006 letnik tega ni imel, tam v skoraj dveh letih nisem nikoli zasledil kdaj dejansko je izvajala regeneracijo.

Tako sem pa potem včeraj popoldne šel en krog, držal obrate malo višje okoli 3000rpm in res ni trajalo dolgo da sem opazil spremembo na števcu za pritisk turbine...
http://www.youtube.com/watch?v=16s6CZMc ... AAAAAAABAA

Po točno 10 minutah je lučka ugasnila in števec za pritisk je spet kazal normalno...
http://www.youtube.com/watch?v=VjnUjKLx ... AAAAAAAAAA

To je to :) Sem se najprej ustrašil da se je opozorilo izpisalo zato, ker bi bil filter že premočno zapacan in bi moral peljati na servis. Ampak izgleda da je samo opozoril nase da je treba avto malo preterati :)

No, pa alfica je včeraj dobila še nove letne gume...Toyo T1 Sport 235/45/R18 98Y. 8)
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

Tudi letnik 2006 ima to. Prižgalo se ti ni zato, ker si očitno delal dovolj relacij, da se je DPF redno regeneriral. To je opozorilo, da se regeneracija zaradi režima vožnje ne more izvesti in da pojdi na malce daljšo vožnjo.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Pozabil sem te vprašat zakaj nisi "ornk" očistil avta :mrgreen: ? (med režami je umazanija).
Slika
Odgovori
  • Informacija