Giulietta by Godlike

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Update:
godlike napisal/-a: Strešni nosilci: 150€
Felne: 400€

Če koga kar koli zanima => PM.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Update:
godlike napisal/-a: Felne: 400€

Če koga kar koli zanima => PM.

To pa bo verjetno najtežje šlo.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Glede na cene, ki si jih postavil, je čudno da je sploh kaj šlo. :mrgreen:
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Hehe, šlo je pa vseeno skoraj vse. 8)

Je pa res, da vsaka cena ima vedno prostor za pogajanje. Tega se tudi držim, ko kupujem. Sem delal kar nekaj let s strankami v službi in točno vem kak so mene jahale za popuste.
Torej edino kaj sem spustil, so bile gume, šle so za 220€. Dejansko sem v enem letu izgubil 120€ gume pa 0,1-0,3mm. S starejšim DOT sem pretekli mesec videl pri vulkanizerju sveže dobavljene zimske od istega proizvajalca.

Drugač pa ja, peskanje je blo lani 240€ + felne pa vemo koliko pridejo original.
A jih naj dam za ceno peskanja? Brez praske.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Verjetno si mislil 0,1-0,3cm. Mm vprašanje če si tako točno izmeril ;)

Drugače pa ja, res je, tudi peskanje in barvanje ni ugodbo. Vem kako je, pride skoraj dražje od nakupa felten.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Na zadnjih ni bilo sledi obrabe, na sprednjih pa je ostalo 1,75cm gume.
Pač sem predvideval, da so se morale nekaj obrabit zato sem zapisal 0,1mm. Ni pa blo izmerljivo.

Tudi zdaj za novega doktoriram z felnami za zimo. :?
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Zadnji update:

felne: 300€ (zadnja cena)
DSC08593_s.JPG
DSC08593_s.JPG (276.97 KiB) Pogledano 1235 krat
DSC08594_s.JPG
DSC08594_s.JPG (285.67 KiB) Pogledano 1235 krat
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Sm ravno prodajal 17 platišča (bmw), brez praske + zimske gume conti (7mm) in postavil ceno 380eur.

90% klicev je ponujalo 300eur za komplet, eden bmw član celo:
Jaz sem resen kupec za platisca ampak sem pripravljen ponudit max. 200eur za komplet.... Ce se odločiš mi lahko javiš in jih pridem iskat sem pa iz
Pa sem ga za foro vprašal, če dejansko kaj kupi s takim ponudbam
Seveda ker se na koncu izkaže za najboljšo oz najbolj resno ponudbo....
Zgleda ni kupcev rabljenih zadev (sam tudi ničesar več rabljenega ne kupim) pa potem lahko takole "izbirajo"
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Vedno se najde kupec, sicer ne ravno na forumih, kjer se ponavadi samo kritizira in zbija ceno. Poleti sem bp preko a.net prodal leto star komplet zimskih gum in 16" alu platišč za 480€....ceno imel nastavljeno na 500€.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Ja so na bolhi in a.net-u. Problem je, ker je Alf malo v sloveniji pa ker so 16", če bi ble telefonke 18" bi verjetno šle.
Za 300€ jih dam, majn ne. Potem bojo pač rože noter rasle :)

Drugače pa odvisno kaj se kupuje. Ker recimo za strešne nosilce se pa ve, da bodo šli, ker edino orignal pašejo gor in pač novi so dosti dražji.
Zanimivo je to, da sem vedno najhitreje prodal rabljene zadeve, za katere sem mislil, da se sploh ne bodo prodale.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Kus
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Avg 25, 2018 8:04 pm

No, pa da se še jaz, novi lastnik te julke, malo oglasim... 8) O avtu samem ne bi razpredal, ker je v tej temi več ali manj vse napisano. Edino zadnji brisalec ima še vedno vsake toliko malo driske...

Bi pa povedal par besed o odnosu naših pooblaščenih serviserjev...

Avto je do konca februarja 2020 še v garanciji proti prerjavenju. Na zadnji havbi sem nad desno lučjo opazil en mali mehurček napihnjene barve in na notranji strani zadnjih vrat (pod robom) še par enakih mehurčkov (nič dramatičnega, ker sem prej na Fiat Bravotu imel enako zadevo). Ker sem picajzelj in me take stvari motijo sem se obrnil direktno na Avto Triglav, poslal podatke o avtu in vse slike na katerih je bilo jasno razvidno kakšne so težave. Takoj dobim odgovor, da z uveljavljanjem ne bo težav, ker je bil avto redno servisiran na pooblaščenem servisu in naj se oglasim na servisu, kjer je bil avto servisiran (Petrovčič). Pišem še enkrat, če se lahko oglasim na kakem drugem servisu, ker mi je predaleč se voziti v Maribor samo avto pokazati za 5 minut in spet dobim odgovor v stilu "lahko, ni problema".
Ok, kontaktiram AvtoTrade na Vrhniko, še enkrat pošljem vse podatke, slike in še dodam, da so mi iz Avto Triglava odgovorili, da se lahko oglasim tudi pri njih, čeprav je bil avto servisiran drugje. Nakar dobim odgovor, da to kar oni vidijo v računalniku ni nič, da niso vnešeni nobeni podatki o korozijskih pregledih, nič.
Si mislim pa dobro, mogoče je tip slabe volje in se vseeno odpravim tja, če se bo dalo kaj dogovoriti, kljub temu, da mi že od začetka ni bil všeč ton v katerem je bil napisan odgovor.
Vzamem servisno knjižico, tip gleda, pravi, da je bilo na prvem servisu menjano samo olje in da to ni nič, da je vse neizpolnjeno in še cel kup stvari. Mu preberem maile iz Avto Triglava in mi reče, da oni pri temu avtu itak nimajo nič, da se on ne bo s tem ukvarjal, ker da bodo itak spušili na celi črti in podobno. Ga vprašam, če je torej mnenja, da Petrovčič slabo opravlja svoje delo in mi spet odgovori, da itak nima smisla, ker bo Avto Triglav zavrnil vlogo za uveljavljanje garancije. Skratka očitno je možno, da se pooblaščeni serviser postavi nad generalnega zastopnika.

Kasneje mi je zadevo uredil lokalni ličar in popravil še desni prag (godlike bo že vedel o čem govorim). :wink:
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Zanimivo. Zadnjih par let je bil avto servisiran pri AT MB, kupljen pa prva leta servisiran je pa res bil pri Petrovčiču.
Prvi servis je bilo menjano samo olje in filter ampak pri 2000 km. Bi rad videl junaka iz AT Vrhnika, ki bi po 2000 prevoženih menjal še filter klime ali pa še kaj več.

Za korozijske preglede pri Alfi pa ne vem kak poteka itd...

Pri Hyundai-u je za avto letnik 1997 bila v knjigi ločena sekcija za štemle, in bi ti tak pregled morali delati na 3 leta. Seveda bi ga moral zraven servisa extra plačat in ga za to ni noben delal. Pa še tam je bila garancija proti prerjavenju, to pa je pomenilo luknja skozi.


Drugače pa dobrodošel na foromu. Narediš lahko novo temo in nadaljuješ doživljaje Alfe v njen. :)
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

godlike napisal/-a:Ja so na bolhi in a.net-u. Problem je, ker je Alf malo v sloveniji pa ker so 16", če bi ble telefonke 18" bi verjetno šle.
Za 300€ jih dam, majn ne. Potem bojo pač rože noter rasle :)

Drugače pa odvisno kaj se kupuje. Ker recimo za strešne nosilce se pa ve, da bodo šli, ker edino orignal pašejo gor in pač novi so dosti dražji.
Zanimivo je to, da sem vedno najhitreje prodal rabljene zadeve, za katere sem mislil, da se sploh ne bodo prodale.
Probaj oglaševat na kakšni hrvaški strani. Jaz sem moje 18 - ke prodajal in pri nas ni bilo druga kot pa samo zbijanje cene in barantanje. Na hrvaškem pa so šle za toliko, koliko sem jih oglaševal.
Kus
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Avg 25, 2018 8:04 pm

godlike napisal/-a:Zanimivo. Zadnjih par let je bil avto servisiran pri AT MB, kupljen pa prva leta servisiran je pa res bil pri Petrovčiču.
Prvi servis je bilo menjano samo olje in filter ampak pri 2000 km. Bi rad videl junaka iz AT Vrhnika, ki bi po 2000 prevoženih menjal še filter klime ali pa še kaj več.

Za korozijske preglede pri Alfi pa ne vem kak poteka itd...

Pri Hyundai-u je za avto letnik 1997 bila v knjigi ločena sekcija za štemle, in bi ti tak pregled morali delati na 3 leta. Seveda bi ga moral zraven servisa extra plačat in ga za to ni noben delal. Pa še tam je bila garancija proti prerjavenju, to pa je pomenilo luknja skozi.


Drugače pa dobrodošel na foromu. Narediš lahko novo temo in nadaljuješ doživljaje Alfe v njen. :)
Bolj me je zmotilo to, da so se na enem pooblascenem servisu postavili nad mnenje generalnega zastopnika. In hkrati negirali delo drugega pooblascenega(!) servisa oziroma dveh.
To kaj mora pisati v servisni knjigi in kje morajo biti stemplji pa naj oni med sabo razcistijo in se dogovorijo. Skratka zelo cuden odnos.

Drugace pa kolikor sem seznanjen za "prerjavenje" ni potrebno, da je luknja skozi, pac pa je to ze, ce se na laku naredi mehurcek in zunanja poskodba ni vidna. Kar je v temu primeru bilo.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Felne so še vedno na prodaj in bojo še kar nekaj časa verjetno :) .

G by G se je poslovila, tako da prosim moderatorje za "lock" teme.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Zaklenjeno
  • Informacija