"Bianca" AR Brera + EX Mala italijanka AR 147

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

mah, mene odsotnost cupholderja niti ni ne vem kako motila - ga še nisem imel v nobenem avtu :) Kar se pa felten tiče - po pravici povedano ne vem še. Najprej imam namen prodati Astro, za katero je po telefonu kar nekaj interesentov, vendar pa vsi "heroji" odnehajo čim ugotovijo, da je treba prit na ogled v Tolmin :? Je pa res, da če bi se pokazala kakšna ugodna prilika za TI feltne oziroma še raje tiste na pet krogov... mislim da bi kar takoj zagrizel in posledično tudi takoj šel v prodajo svojih :)

Aja pa še eno vprašanje - na aliexpressu je cel kup takih avtoradiev kot si ga nabavil. Vizualno so popolnoma enaki, ne vem pa ali je sploh kakšna razlika med njimi :?: razen v ceni seveda, ta se kar konkretno razlikuje. Ti je morda kaj znano glede tega?
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

J1897 napisal/-a:Aja pa še eno vprašanje - na aliexpressu je cel kup takih avtoradiev kot si ga nabavil. Vizualno so popolnoma enaki, ne vem pa ali je sploh kakšna razlika med njimi :?: razen v ceni seveda, ta se kar konkretno razlikuje. Ti je morda kaj znano glede tega?
Vrjetno je razlika v drobovju (CPU, RAM, spomin...), Potem so različne različice androidov naložene, pa mogoče eni dajo zraven še zadeve kot so kamera za rikverc itd.
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Evo pa se je spet pojavil cvileč zvok pri rahlem zavijanju :evil: Potem, ko so jih malo pobrusili s šmirgl papirjem (ploščice) je bilo nekaj časa ok, zdaj pa ponovno. Diski in ploščice so stare 3 mesece (od oka), ATE oboje. Zvok je podoben temu, ki ga lahko slišite na spodnjem videu (ni moj video). Samo, da pri meni ni tako glasen in je bolj konstanten. Pojavi se pri rahlem zavijanju v levo (5-10 stopinj rotacije). Če zabremzam, ali pa cuknem z volanom pa neha. Ali je mogoče kak ležaj al pa kaj podobnega ?

https://www.youtube.com/watch?v=KTKPW3F ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Preveri vodila ploščic. Da ni zaribano, in ti ne odpuščajo.
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

spucaj, podmaži vodila, če bo isto obnovit čeljust ali kupi novo. gumice preparijo in pride med batek voda, prah... in se ne premika kot bi moral.
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Bom dal čim prej pogledat to, glede bremz. Danes se peljem po avtocesti, se mi začne regeneracija delat. Pridem do dela na Trojanah, kjer sekcijsko merijo. Tempomat sem imel na 110. Hočem prehitet eno počasnelo pred mano, dodam malo gasa, avto z majhnim "delay-om" pospeši in takoj za tem "Have your engine checked" in lučka :-k Še dobro da sem pravi Alfist, in imam OBD2 vedno pri sebi, novi radio pa že ima Torque naložen, tako da sem lahko takoj pogledal za kaj se gre :mrgreen:

Slika

Naj ne bi bilo nič resnega, kolikor sem prebral na googlu. Matku*ba, čedalje bolj me mika ta presneti filter stran dat :doubt:
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Pripravljamo se za servis in pa menjavo zadnjih cvileč zavor. Upam, da bodo te ploščice boljše.
Slika

Pa še menjava počene cevi za "oljne hlape". Nabavil rabljeno, ker nova OEM pride 98€.
Slika
Slika

Hvala Killergame17 in BOKOALFA.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tudi v mojem prtljažniku se vozi škatla podobne vsebine :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Je treba skrbet za naše lepotice :D

Še ena današnja "kar tako" :D

Slika
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Meni so še vse Brembo zadeve škripale... :doubt:
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Sodelavc je priporočil te, pravi da nič ne cvilijo... Bomo videli, ker to trenutno cviljenje ATE je nenormalno.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Luštna za popi***t 8)
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Hvala :) Bo treba nabavit še kakšne 18" ali mogoče celo 19"TI platišča, da jo še malo polepšamo :D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ja, res bo treba :D 8)

...pa citatov/objav direktno nad tvojo ti ni treba kopirat, mimogrede.
Na tej strani sem vse odstranil
:wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

mare87 napisal/-a:spucaj, podmaži vodila, če bo isto obnovit čeljust ali kupi novo. gumice preparijo in pride med batek voda, prah... in se ne premika kot bi moral.
Vodila naj bi bila podmazana s temperaturno obstojno bakreno mastjo - sem bral v navodilih za montažo pri Lucasovih zavornih ploščicah. Ne vem, če jo servisi tudi dejansko uporabijo ker je precej draga. Sicer obstaja posebna pasta, ki se namaže na hrbtno stran zavornih ploščic, če zavore cvilijo, na biciklih funkcionira perfektno...
Odgovori
  • Informacija