"Bianca" AR Brera + EX Mala italijanka AR 147

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Tudi pri meni so regeneracije na vsakih 200--300 km. Razumel sem, da je to za 2,0 JTDM normalno...
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Očitno jaz samo malo paničarim :D Ko slišiš/prebereš, da enim dela na 600, tebi pa na 200, potem vrjetno sklepaš, da nekaj ni vredu. S tem namenom sem se tudi zapeljal to Avtotrade-a, da pogledajo z ECU scan. Jaz kot laik se ne spoznam na to in bi pričakoval, da bodo vsaj na pooblaščenem servisu vedeli kaj pa kako.
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

alex146 napisal/-a:Tudi pri meni so regeneracije na vsakih 200--300 km. Razumel sem, da je to za 2,0 JTDM normalno...
Koliko ma pa prevoženih km tvoja ?
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

TheRealDeal napisal/-a:
alex146 napisal/-a:Tudi pri meni so regeneracije na vsakih 200--300 km. Razumel sem, da je to za 2,0 JTDM normalno...
Koliko ma pa prevoženih km tvoja ?
225.000 km. Je pa treba povedati tudi, da je kar precej krajsih mestnih vozenj.
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Tudi sam imam dokaj kratke relacije, pa vrjetno tudi zato bolj pogosti regeni. Imam malo več kot 20km do službe.
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

To Alfo bom jst kmalu zažgal. Sam po kantico bencina moram še skočit, pa na grmado z njo. Matkurba, kupm vse 4 komplet nove diske in ploščice (ATE), in evo po enem mesecu spet začelo cvilit med vožnjo, ko je volan rahlo zarotiran v levo al pa desno (cca 3°-5° zarotiran). Ko zabremzam pa neha to cviljenje. Ali pa če na hitro cuknem z volanom levo desno. Kako za ku*ac naj to odpravim? Proklet satan :evil:

Ve, da bo colnga pa začela jamrat ... nikol ji dost :evil:
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Brezveze, da se napenjaš. Kamenček imaš med diskom in ploščico. Ko ga bo požrlo bo nehalo cvilit.
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Zhagar napisal/-a:Brezveze, da se napenjaš. Kamenček imaš med diskom in ploščico. Ko ga bo požrlo bo nehalo cvilit.
Dvomim, da je na obeh straneh kamenček :doubt:

EDIT: Sem pa imel en "joyride" čez kamnik pa potem nek prelaz v Mozirje oz. tist konec. Lahko, da so se pregrele...

EDIT2: Nc se ni pregrelo. Danes zjutraj na poti v sluzbo po parih minutah voznje spet zacelo. Zjutraj je cvilec zvok prihajal sam z leve (voznikove) strani. Sem zmenjen, da jutri pogledajo pri BHS. Mogoce celjust ne spusti dovolj.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

In zakaj boš Alfo zakuru če si kupil slabe diske :D Oz. ni nujno da so slabi, ampak samo cvilijo. Lahko je problem tudi tvoja vožnja da si jih pregrel in sedaj cvilijo. S tem pa Alfa nima popolnoma nič.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Al je pa vse skupaj samo malo za razstavt, ker se je nekaj ulovilo med ploščico in disk mato :wink: me čaka ravno ta postopek zdj kmalu na japoncu, ker mi levo spredaj nemarno ropota med vožnjo občasno :x
Slika
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Vem, Alfa ni nič kriva, men sam mal živčki delajo :D Danes so pri mehankarju razstavili in zbrusili malo površino ploščic. Hotel sem še, da jih prestavi (tiste, ki so bile na levi, da jih da na desno in obratno), vendar jih ni mogel zarad senzorjev obrabljenosti (tako je rekel, je pa tud vrjetnost, da se mu ni dalo :D ). V glavnem, na poti iz lužbe potem ni nič cvililo. Bom poročal, če se nadležno cviljenje vrne. Če se vrne, bom probal še kakšno drugo znamko ploščic dat gor.

Pa tisti termostat, ki sem ga nabavil prejšni mesec je bil namontiran. Zdaj je cagr lepo konstantno na 90°C.

Treba bo še počasi zamenjat mehanizem leve šipe na vratih. Počasi se že matra zapirat šipo pa včasih se kar vmes ustavi (kot da bi se aktiviral tisti senzor, da ti ne pripre prsta. Anti pinch al kako se že reče). Pa bo šlo še tu 200 € + :D Do takrat pa, ma kdo idejo, s čim bi namazal tiste gumice okrog vrat, da malo ublažim trenje.

Aja, pa nove žarnice sem nabavil. Osram Nightbreaker Laser za kratke in pa Philipsove RacingVision +150% za dolgi snop.

That's all folks ... zaenkrat :mrgreen:
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

glicerin
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Alfa pa vedno najde način, da te preseneti :D Včeraj in danes dopoldan, mi ob mrzlem vžigu izpisalo "Pre-Heating Glow Plugs not Available". Sicer je avto vžgal normalno, tudi lučka (spirala) je izginila po cca 10 sekundah. Očitno bo treba menjat grelne svečke. Se zamenja vse al samo tisto, ki je zatajila?
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Lahko je tudi rele grelnih svečk al pa slab kontakt na kateri svečki. Svečke se splača menjat vse naenkrat, da maš mir. Lahko pa tudi eno po eno.
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Se strinjam z zgoraj napisanim ... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija