Končno moja GTjka

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Po prodaji moje prejšnje Alfe sem precej kolebal med GTjko in pa 159.
Na začetku je bila v igri celo Jonasova 3.2 V6, ampak sem bil s precej napori prepričan, da bi bilo to morda vseeno preveč :)
Ko je bilo pa že praktično odločeno, da bo moj naslednji avto 159, pa sem po nekaj pregledovanja ugotovil, da bi bila 159 po željah trenutno prevelik finančni zalogaj. Potem sva s punco našla še GTjko slovenskega porekla (kar vem, da samo po sebi ne pomeni dosti), s kar precej zavzetim lastnikom, redno servisirana, znotraj kot nova, zunaj zelo lepo ohranjena. In odločitev je padla :) Oprema je scier samo Progression, ampak zame glavne stvari ima (tempomat, multifunkcijski volan, 150KM :) ).

Je pa l. 2004 s 160.000KM. Od tega nekaj čez 200 v zadnjih 2 dneh :)

Zdaj pa še slike

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Sem pa že opazil nekaj pomankljivosti... pod nalepko zadaj se namreč zgleda skriva eno presenečenje (pa ne Kinder Surprise). Tako da moram zbrati dovolj poguma, da jo odlepim in vidim kakšna je situacija :) Voznikov sedež se ob potegu za vzvod sicer zloži, ampak se ne pomakne naprej, pa še precej težko se premakne ta vzvod.
Sedeži in pena v njih pa drugače kot novi. Pa prtljažnik je res presenetljivo velik :D

Plan za naprej... čipanje, nekaj pogruntat v zvezi z radiem (hočem MP3 :) ), zimske gume in pa po možnosti kake lepe GTA 17" za letno obutev :P

To je pa to zaenkrat.. upam da bo s to bolj dolgčas s servisi kot s prejšnjo :)
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

čestitam mmm res je lepa :D
čim več varnih in brezskrbnih kilometrov iz moje strani in ja ko se kje srečamo kr veselo poblendaj :P
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Voznikov sedež se ob potegu za vzvod sicer zloži, ampak se ne pomakne naprej, pa še precej težko se premakne ta vzvod.
To je strgana zajla ali vzmet na koncu zajle, ki ob prepogibu sedeža dvigne zatič na vodilih, kar omogoči da gre sedež naprej.

Pri meni se je strgala vzmet. Ta vzmet je med sedežem in centralno konzolo (tam kjer je ročna)... če daš roko notri boš zatipal vzmet na vodilih, tik pod oblazinjenjem...

Menjava je dost enostavna... samo moraš sedež ven vzet... pa dobro je imet par parov klešč in ene dodatne roke :)

Aja... pa nevem kje se dobi vzmet... meni jo je Robi zrihtal z ene karambolirane, če to prodajajo na servisu nisem niti spraševal.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

@Tribes hvala za info. Bom pogledal jutri. Upam, da je samo vzmet... a se ne bi sedež niti preklopil, če bi bila zajla strgana?

@folc hvala.. bom sigurno kaj poblendal ;)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ne mešat te zajle z tisto ki je povezana z ročico na sedežu.

Imaš dve zajle, ena je povezana na ročico... ko jo potegneš se sedeš preklopi naprej.
Šele ko se sedež preklopi preklop "aktivira" drugo zajlo... zajlo s fedrom, ki odklopi zatič in potem se lahko sedež zapelje naprej.
Uporabniški avatar
Wilson
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: Če Mar 17, 2011 7:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj
Kontakt:

Super ,lepa GT razn nalepko od Akrapoviča dol vzem, deluje mal švedsko. Srečno vožnjo vama želim pa čim več veselja z njo (GT-jko)

=D>


Brez duše bi bile le stroji
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Binji - čestitke !!! =D> =D> =D>

Nočem te strašiti, pa vendar; je bila zadaj butnjena/zaletena? :-k
Sprašujem namreč zaradi poštrihanega "difuzorja" zadaj, pa tudi zadnji odbijač mi na sliki deluje drugačnega odtenka, kot ostalo...

Veliko sreče na cesti in pri načrtih!!!


PS: Pa kej okol prlet :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

zeli lepa želim ti velik užitkov z njo. zadaj pa okvir stran pa tablico nalimat je veliko lepse , pa tisto akrapovič nalepko dol obvezno.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

lepa =D> edin barve pa tut lepše obstajajo :wink:
Uporabniški avatar
SJ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 272
Pridružen: Po Mar 07, 2011 11:00 pm

Srečno vožnjo!
Glede MP3, pa obdrži original radio in si omisli xCarLink. Sam imam narejeno tako in kaj drugega sploh ne rabiš, pa še volanske komande in display ti ostanejo...
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

jest bi pa raje menjal radio ker je kvaliteta zvoka na minimumu. pa še s temi xCarLink, ludlink maš same probleme.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Hvala vsem :wave:

Zadaj pa sm potem pogruntal, da je bilo nekaj ja.. pod tisto nalepko je namreč nekaj vdrtega/odkresnjenega, kar je edini razlog, da je tista nalepka še vedno tam.. zbiram še pogum, da jo odlepim in pogledam... Pa ob strani se vidi, da je barva malo napokana. Barvana pa naknadno po moje ni bila.. barva izgleda enaka. Čeprav sem res bolj čorav za barve :)

@Mastr: Pripeljem pa kaj pokazat verjetno drugi teden ;)

Tudi za sedež morm pogledat kaj ta teden kaj je fora, da lahko do Robija spet kaj skočim :D

Za radio se pa odločam še ja.. po eni stran bi rad original izgled, mi je pa pri 156 z xCarlinkom kar "prenašalo obrate motorja" skozi zvočnike... Morda res kak soliden avtoradio in pa vmesnik za volanske komande. Potem pa še kakšna nadgradnja celotnega ozvočenja :P
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Binji napisal/-a:Morda res kak soliden avtoradio in pa vmesnik za volanske komande. Potem pa še kakšna nadgradnja celotnega ozvočenja :P
Mogoče boš pa potem zadovoljen že z obstoječimi... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
SJ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 272
Pridružen: Po Mar 07, 2011 11:00 pm

Binji napisal/-a:z xCarlinkom kar "prenašalo obrate motorja" skozi zvočnike...
Iz vezja se odspajka samo en upor in težave ni več. Govorim iz lastnih izkušenj!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Lahko poveš kateri?
Odgovori
  • Informacija