AR 159 SW 2.0 JTDm // JUG

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

@Brlja: hvala, bom probal z globinskim, če se res obnese. Torej je to rešeno :) Edit: poraba pa ne bo nič padla samo z remapom.

@žival: super za info. Sva se tudi z Gregorjem nekaj pogovarjala o tej pumpi, bom probal, hvala!

@MaStr: 8C se še boljše sliši :) mja kaj pa vem, HiFI ni, je pa nekaj razlike zagotovo. Menim, da so zvočniki precej mehki v tej alfi, tako da bi največ pridobil verjetno z menjavo zvočnikov. Drugače pa nizki toni pridejo sedaj veliko bolj do izraza kot prej.
Zadnjič spremenil JUG, dne Ne Nov 03, 2013 10:13 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

raj zamenjaj za leder :P tud bol so za sedet.

drugač pa lepa =D>
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Čestitke za zares všečno predstavitev enoletnega druženja.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Čestitke za predstavitev dogajanja v 1. letu lastništva =D>
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Super predstavitev. A se profesionalno ukvarjaš s fotografijo?

Imam pa po treh mesecih lastništva 159ke precej podobne izkušnje kot ti:
- radio mi ni všeč in ga imam v bodoče plan zamenjati. Tole kar imaš ti notri, mi je všeč. Sploh ne izgleda zelo aftermarket. Ali lahko za prostoročno telefoniranje uporabiš obstoječo inštalacijo od Blue&Me - kaj veš?

- sedeži imajo res slabo bočno oporo. Pri usnju se mi zdi še slabše, saj na usnjenih sedežih še bolj drsiš. Da ne govorim o sopotnikih na zadnji klopi - enkrat sem naredil napako in v krožišče malo prehitro pripeljal pa mi je brata prestavilo iz leve na skrajno desno stran :D

- v notranjosti imam aluminij (rebrast), ki je precej popraskan in bi rad te napake zakril. Verjetno spomladi pride notri folija.

- za poletno sezono imam namen nabaviti nova platišča. Želje so 19" TI, vendar bomo videli kaj bodo finance dopuščale.

No pa bom zaenkrat nehal, ker je kljub vsemu še vedno to tvoja tema :D Še enkrat pohvale za tako izčrpen opis in super slike.
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Lepe slikce.

Glede tempomata ga pa z dotikom zavore ali sklopke začasno izklopiš, s pritiskom reset pa pol nadaljuješ na enaki hitrosti...
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

@coolbits - to že. Samo bi bilo veliko bolje, če bi bila preprosto ena tipka za "pavzo". Ne vem zakaj jim je bilo tako težko narediti, da bi s tipko reset tempomat "pavziral" in ob želji vklopa z isto tipko znova vklopil.
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

@WiTBoY: hvala lepa :) verjetno bi kaj pridobil šele z TI sedeži, to pa stane. Še zmer pa čakam sovoznikov predal ;)

@alex146&alfasan: hvala lepa, se trudim :)

@coolbits: hvala lepa :) je pa tako kot je B_U_R_I napisal precej bolj nemoteče, sploh za tiste za teboj, ki se zmedejo ob bremz luči.
B_U_R_I napisal/-a:Super predstavitev. A se profesionalno ukvarjaš s fotografijo?

Imam pa po treh mesecih lastništva 159ke precej podobne izkušnje kot ti:
- radio mi ni všeč in ga imam v bodoče plan zamenjati. Tole kar imaš ti notri, mi je všeč. Sploh ne izgleda zelo aftermarket. Ali lahko za prostoročno telefoniranje uporabiš obstoječo inštalacijo od Blue&Me - kaj veš?

- sedeži imajo res slabo bočno oporo. Pri usnju se mi zdi še slabše, saj na usnjenih sedežih še bolj drsiš. Da ne govorim o sopotnikih na zadnji klopi - enkrat sem naredil napako in v krožišče malo prehitro pripeljal pa mi je brata prestavilo iz leve na skrajno desno stran Very Happy

- v notranjosti imam aluminij (rebrast), ki je precej popraskan in bi rad te napake zakril. Verjetno spomladi pride notri folija.

- za poletno sezono imam namen nabaviti nova platišča. Želje so 19" TI, vendar bomo videli kaj bodo finance dopuščale.

No pa bom zaenkrat nehal, ker je kljub vsemu še vedno to tvoja tema Very Happy Še enkrat pohvale za tako izčrpen opis in super slike.
hvala lepa :) no to pa je kompliment in ne, slikam samo za kratek čas. Dober fotoaparat naredi veliko.

Radio sem pa kupoval tak, da se čimbolj zlije z okolico pa je tale še najlepši kar sem jih gledal. Za blue&me pa nimam pojma, nimam te opreme.

Aluminij sem jaz tudi že skril z folijo, pa res lepše potem izpade. 2 dni potrebuješ pa je to to.


Me pa veseli, da ste prebrali celoten post :)
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

predal bo v kratkem :)
ledrasti zici so drgač narjeni kot navadni tud naslon je dost debeljši.
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Šolska (vzorna) predstavitev. Odlično si opravil nalogo :D
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Aleš, kakšno si imel debelino folije s katero si oblekel aluminij? Ti je povzročala kaj težav pri ponovnem sestavljanju?

Še to: kje si staknil platišča? Jaz si točno takih želim :)
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Živjo, Jakob sm, al sm te pa mau narobe zastopil :D o foliji nimam ideje kakšna debelina bi naj bila. Pač standardna 3D folija, vsaka bo dobra. Pa ne si misliti, da če boš kupil 3M da bo kaj boljša kot od kakšne nam manj znane znamke, sem tud 3M že imel v rokah, pa je slabša kot ta, ki sem jo imel.

Platišča sem na avto.net našel, so pa res poredko na spletu. Lahko se tudi za moje zmeniva, ker je precej mogoče, da se bom poleti tudi na 17" vozil.

Aja, pa ko lih pišem: bluetooth na Pioneerju deluje odlično, in glasba s telefona in klici. Zgodovina klicev in imenik deluje odlično, pa še nihče se ni pritoževal nad zvokom na drugi strani linije, tudi če sem se po avtocesti vozil. Načeloma če ne dežuje, se sploh ne sliši, da se voziš v avtu. Skratka močno priporočam. Tudi težav s povezljivostjo ni bilo na večih telefonih. Mogoče je neumno le to, da si zna shraniti le največ tri različne telefone.
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Pardon, Jakob. Jaz sem zamešal :D

Ja, lahko bi se kaj zmenila. Glede na to, da za avto super skrbiš, so tudi platišča predvidoma lepo ohranjena :) Imaš še kakšne gume gor, ki so kaj vredne? Kolikšna bi bila cena? Lahko mi tudi na ZS napišeš...

BTW, a si jih od uporabnika Aless kupil? Sem videl, da je nekaj let nazaj take imel...
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

To pa moram komentirat, res krasna predstavitev =D>
Tko vidi lice ninđe, umreće u strašnim mukama!
Odgovori
  • Informacija