Moja ex.156 Sw 1.6 TS & nova 159 SW 1.9 JTDm

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

za gume sem ti enkrat že napisal:
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nexen/N-Fera-SU4.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
nexen N fera SU4 225/50/17 cena cca. 70 € komad
bremze v tem rangu ATE, Textar, TRW je vseeno katere vzameš itak si običajen voznik.
Jaz bi vzel tiste, ki so najcenjše
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Hvala,bom vzel verjetno kar Textar diske in
ploščice,gume pa Nexen n'fera su1.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Mal primerjaj reviewje za obe gumi. Za nekaj eur ne bi cincal.
Jaz mam su4 in sem zadovoljen. Bom drugo leto kupil še dve.
Bremze pa lajko zamenjamo na B, če nam zaupaš :)
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Danes zamenjal sprednji levi kolesni ležaj in to je to;počasi dalje proti 200 tisočici.
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Evo,moja alfica je obrnila 202000 prevoženih km,zato sem včeraj opravil veliki servis in zamenjal olje v menjalniku(original Tutela).Tu še en nasvet za lastnike 159 z M32 menjalnikom-v menjalnik nalijte 3 litre olja,ne 2,3 kot piše v navodilih;zaradi boljšega mazanja ležajev.Obenem sem zmontiral še xenon kit,katerga sem naročil na Aliju in moram reči,da je razlika v barvi in količini svetlobe napram Nightbreakerju velikanska.Je pa 4300k in je lepa bela svetloba.
Zadnjič spremenil GORA, dne Pe Mar 10, 2017 10:50 am, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

GORA napisal/-a:Evo,moja alfica je obrnila 202000 prevoženih km,zato sem včeraj opravil veliki servis in zamenjal olje v menjalniku(original Tutela).Tu še en nasvet za lastnike 159 z M32 menjalnikom-v menjalnik nalijte 3 litre olja,ne 2,3 kot piše v navodilih;zaradi boljšega mazanja ležajev.Obenem sem zmontiral še xenon kit,katerga sem naročil na Aliju in moram reči,da je razlika v barvi in količini svetlobe napram Nightbreakerju velikanska.Je pa 4300k in je lepa bela svetloba.
ni pa nobenih kasnejših težav če naliješ 30% več olja kot je predpisano?
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

ni pa nobenih kasnejših težav če naliješ 30% več olja kot je predpisano?[/quote]

pomoje je to pogreb za menjalnik. V specifikacijah piše koliko olja gre v menjalnik, pa še to za nov (suh) menjalnik. Pri menjavi ga nekaj malega še vedno ostane notri. Tako da je po mojem mnenju tovarniška specifikacija merilo. Potrebno je vedeti, da olje poleg tega da maže zobnike in ležaje, prestavlja tudi upor zobnikom med vrtenjem, če je olja preveč, to pomeni večji upor in večje segrevanje menjalnika. Jaz osebno bi ga nalil toliko kolikor starega je steklo ven med menjavo. 30% več bo naredilo škodo menjalniku.
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Tudi jaz nisem dovolj pameten.Mi je pa to rekel moj mehanik,kateri dela na pooblaščencu,njemu pa je to povedal njihov stručko za te menjalnike...
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Vsekakor zanimiv podatek, da je z amenjalnik dobro, da se natoči 30% več olja od tovarniških priporočil.
Upam in verjamem, da mojster, ki ti je to priporočil, ve kaj govori!

Kako pa je z trdoto prestavne ročice?
Se kaj pozna?
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Menjalnik ne sme biti potopljen v olje... Če so ležaji preveč stisnjeni ti niti supertruper mazivo ne pomaga.
V najboljšem primeru se bo olje pregrevalo in posledično hitreje propadalo, v slabšem pa bomo brali kako so semeringi zaenkurc....
Naj kdo dregne skam-a, da slišimo kredibilno mnenje.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Ja sveti pa res hudo :)
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

urbancebulj napisal/-a:Vsekakor zanimiv podatek, da je z amenjalnik dobro, da se natoči 30% več olja od tovarniških priporočil.
Upam in verjamem, da mojster, ki ti je to priporočil, ve kaj govori!

Kako pa je z trdoto prestavne ročice?
Se kaj pozna?
Na uč bi rekel,da ni razlike,bi pa tudi jaz rad slišal mnenje znana glede količine olja v menjalnik.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Sigurno je predpisana količina olja edina prava količina!

Olje v menjalniku/reduktorju lahko sega le do polovice višine zoba na spodnjem delu oboda. Vse ostalo se med delovanjem maže po principu mazanja z razprševanjem, s centrifugalno silo.

"Pooblaščenca" povprašaj, če ima mogoče gripo! Al pa mogoče ta ta nov hud zika virus! Ker če pooblaščenci tako mimo sekajo, se ne čudim, da sem za moj avto zapravil že drugi vikend s popravljanjem in odpravljanjem napak! Zraven pa dobesedno točim krokodilje solze! :?
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

praviš, da je občutna razlika? :D

ah kje pa [-o<

Slika
Slika
Odgovori
  • Informacija