alfa 147 by xalfist

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Evo znakec prispel jutri oz danes popoldan montaža, zgleda da bo lepo pasal ker ima srebrno podlago pa srebrn avto. Aja pa lačn pri montaži ziher nebom-nebo (aik) saj so za njega. Nebom jaz pojedel, brez skrbi alfasamec hehe. Aja hvala za donacijo.
Slika
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

A samo en znakec boš zamenjal? :)
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Ne zamenjal bom oba. Sam dobil sem trenutno enega,ki ga je doniral alfasamec, drugega pa še moram nekje nabaviti.
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Js mam ravno še enga na zalogi, ti ga zamenjam za deci dobre volje in en pir če se kdaj srečamo. :mrgreen:
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Evo znakec zmontiran, sem bil preveč neučakan da bi ga juti doma menjal. No saj en izvijac rabis pa malo topila pa je toto
Slika
Slika

Izgleda mi svetovno ravno zaradi srebrne podlage in srebrne barve avta

In pa še ostanek starega ki je bil 99,9% dotrajan hehe
Slika

Zadnji je v boljsem stanju. Ampak bom ga menjal vseeno , ker mi je sprednji zlo všeč pa še enaka bosta
Slika
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Bojanxe napisal/-a:Js mam ravno še enga na zalogi, ti ga zamenjam za deci dobre volje in en pir če se kdaj srečamo. :mrgreen:
Ja sma z mojo veliko krat v lj, mama kolege tam pa se lahko dogovorima pa se srečamo kje. V decembru zagotovo grema kaj v lj.
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Lepo zgleda. Javi preden boš kej v Lj, pa bova zrihtala.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Dober je tudi spredaj =D>

Naj vam keksi teknejo :)
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Evo včeraj še poservisiral alfico, naredil redni servis. Načeloma ne porablja olja ampak je olje padlo iz vseh črtic na tri, razlog puščanje olja pri oljnem filtru. zanimivo da je bil kr na rahlo zategnjem pa vem da sem ga lani zategnil kolk se da na roko seveda. No zaj vse očiščeno in suho.

Znakec še tut drži tak da zgleda, da sem ga dobro pritrdil hehe.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Evo alfica obrnila 200.000 zato dobila velik servis. Po prebiranju in iskanju delov in mehanika, sem ga nasel cist blizo mene. Po pogovoru ugotovil da je zlo ugoden in ve kaj dela. Evo danes dobil alfo nazaj. Račun? 451,80e in nasmesek na obrazu. Zrihtalo se je komplet velik servis, menjala se zanic grelna svecka, ter zatesnila visokotlacna pumpa. Za vse to se mi zdi ugodno. Material se je dal not skf, svecka beru. Aja pa za delo dobil tut račun, Kar ga pri petrovcicu nisem pa nek pooblascenec.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Evo danes zamenjal se spokano cevko cistila vetrobranskega stekla. Zanic je bil del ki pride do rezdelilca sob ze cel trd in je cev pokala kot zastavo. Kupil sem novo cev na stajersken avtodomu za 65centov m. Narocil pa sem se pin blozen( cepke za pritrditev airber pokrova) ker grdo zeva. Jutri jih grem dvignit na AT 10e za dva.

Imam pa en problem leva luc mi je zacela svetit direkt v tla osveljuje mogoce 1m naprej, brez da bi kaj šoril po luceh. Sem ze preverjal zarnico pa lepo sedi, šravfal vijak za nastavitev snopa pa nic me pomaga. Edino kar sumim je ko sem sel od mehanika in sem zapeljal na glavno cesto je jama in je avto malo bolj tresnil z gobcem. Je mozno da je to kaj zmrdalo snop?
Aja vrjetno je pomembno se to da sveti vse v pod, kratka , dolga in meglenka.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Evo čepki prišli in že zmontirani, razlika kot noč in dan. Če bi vedel da popravilo vzame minuto časa bi to popravil takoj. Plošča se prilega v nulo kot pri novi.
(Na fotki so stari, polomljeni)
Slika

In pa rezultat
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Pri lučeh odpri pokrov za žarnice in preveri z rokami ali se kaj premika gor in dol. Mogoče se je zlomil kakšen nosilec ...

Drugače motorčki delajo za nastavitev višine?
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Ne motorcki ne delajo ze od nakupa.
Bom še danes malo šoril pa pregledal, da vidim kaj se da narediti.
Sem pa se včeraj peljal po garažni hiši in sem opazil odboj leve luči na stropu garažne hiše, mislim da tega nebi smelo bit. Kot da nekak čudno zrcali al kaj nevem.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Saj bi se po moje že od zunanje strani moralo videti ali žarnice visijo gor/dol ali lepo vodoravno stojijo. Se ne vidi nič?
Odgovori
  • Informacija