AR 159 2.0 JTDm by B_U_R_I

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Js mam dobre izkušnje z avtoličarstvom Plut v Stanežičah pri Lj, delajo za večino zavarovalnic.

Čist informativno, kolk si dal za servis šob in kaj so delali?
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Dal sem 150€ za diagnostiko in rekalibracijo. Na delo dajo 1 leto garancije.
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Po dolgem času se spet malo javljam...

Čez par 100km se bo na števcu obrnilo 170k km.

Lani marca je bil narejen mali servis na cca. 153k km, prejšnji teden ponovno mali servis. Tako da se delajo na cca. 15-20k km. Sem pa tokrat imel nemalo težav s čepom za olje..

Stari:
Slika
Tako je zagrabu, da sem ga komaj stran spravil. Ko sem dobro pregrel z brenarjem, sem ga komaj uspel losat. Hvala bogu, da je šlo in da je navoj ostal cel.

Novi:
Slika
Najprej so me v eni trgovini hoteli nategnit za 20,4€ za tale čep, potem pa sem šel k konkurenci, kjer sem ga dobil za 2,8€.

Menjalo se je olje in oljni filter, diski in ploščice so OK, olje v menjalniku je bilo menjano pri prejšnjem malem servisu.

V četrtek sem bil še na tehničnem in je šlo brez DPF normalno skozi.

Do naslednjega servisa upam, da samo vozim in tankam, sploh sedaj, ko je 30€ manj na tank, kot v najdražjih časih. Zapeljat se moram še k enmu ličarju, ker imam spet sprednji odbijač poškodovan. Pa lani so mi ga popravili...

A, še to. Pred novim letom mi je na voznikovih vratih zlomilo zobnik na motorčku za šipo. Nekaj sem sicer polepil, vendar nisem bil najbolj prepričan za koliko časa bo, zato sem zamenjal z drugim. Zdej znam že skor na pamet te vratne tapete odstranjevat - spredaj in zadaj :D
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

[quote="B_U_R_I"]
Stari:
Slika
Tako je zagrabu, da sem ga komaj stran spravil. Ko sem dobro pregrel z brenarjem, sem ga komaj uspel losat. Hvala bogu, da je šlo in da je navoj ostal cel.



To se reši tako, da na stari čep navariš večjo matico in odšraufaš. Vem za primer ko so poškodovan čep poizkušali odvit z cevnimi kleščami, ko spodleti je rezultat karter z luknjo.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Saj je tudi on verjetno poskusil s kleščami pa kot vidim tudi z dleto. Ja, kaj češ treba se je znajti. Tole gretje vijaka ni nič nevarno? Da je stvar učinkovita je treba pošteno segreti. Olje v karterju se najbrž ne more užgati??
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Jap, najprej probal s cevnimi kleščami in se je samo v prazno zavrtelo - kot bi bil čep iz plastelina. Potem sva pa z brenarjem segrela samo okoli čepa in z dletom uspela odnehat vijak, ker matice ni bilo več.

Pač - treba se je blo znajt. Je pa brat pripomnil, da je imel na JTD že več podobnih primerov. Nekaj celo takih čepov samo potem nazaj zašraufanih, ker nekateri mehaniki niso niti toliko, da bi ga zamenjali ampak ga potem kar nazaj zašraufajo... #-o
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Lani spomladi sem opazil malo slabšo odzivnost oz. malo slabšo moč - najbolj se je opazilo nad 3500 RPM, ko je dejansko zgledalo, kot bi popolnoma spustil pedal.

Peljal na diagnostiko k TribesManu - ugotovila nisva nič pametnega - malo je bilo odstopanja na injektorjih, drugo je zgledalo vse OK. Zato sem dal injektorje pregledat k Cvaru - pretiranih odstopanj ni bilo, zato jih je samo diagnosticiral in ponovno skalibriral.

To je malenkost omililo težave, vendar še vedno ni bilo vse OK, saj avto po občutku ni bil več tak kot takoj, ko sem ven vzel DPF in mi je TribesMan naredil remap.

14 dni nazaj sem se peljal iz LJ na dolenjsko in parkiral pred hišo. Šel notri nekaj pojest, potem pa sem se dobil s kolegom na pivu. A ko sem šel tja, je bilo nekaj zelo narobe. Avto je zelo slabo vlekel in še to samo do 2k RPM. Napake ni nobene izpisalo. Najprej smo sumili vakuum cevke ali senzor pretoka zraka. Cevke so bile vse OK, če sem senzor izklopil pa je bilo stanje isto. Avto ni nič kadil, nič ni čudno laufal - samo moči ni bilo.

Spet sem se odpeljal do TribesMana - do tja sem komaj prišel, saj se je bilo potrebno peljati čez par klancev, katere sem komaj zvozil v 2. Prve pol ure diagnostike nama ni nič uspelo, potem pa se je TribesMan spomnil, da v diagnostiki manjka senzor temperature, ki je navadno v funkciji zaradi DPF regeneracij. ECU je preprogramiral tako, da ignorira ta senzor in meni se je odvalil kamen od srca. Ne samo, da je spet vleklo - tudi tista težava nad 3,5k RPM je sedaj odpravljena. Očitno je prišlo do postopne okvare senzorja. Sedaj je onemogočen, saj DPFja nimam in je dejansko odveč.

Avto je spet malo bolj živ, jaz pa vesel kot radio. Za nekaj časa imam spet mir :)

Še enkrat hvala TribesManu - brez njega bi verjetno stran zmetal cele kupe evrov.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

=D> =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Še tole - če se slučajno komu sanja.

Preden sem dal obnovit injektorje, mi je BC v povprečju kazal -0,11 porabo - torej v povprečju 1dcl manj, kot je bila izračunana poraba. Po menjavi mi sedaj BC kaže -0,98 porabo - torej skoraj en liter manj, kot je izračunana poraba.

Povprečna poraba se je dvignila za 0,3L - vendar mislim, da to ni povezano s tem, ampak bolj zaradi načina vožnje (manj relacije).

Zakaj bi torej BC sedaj kazal toliko narobe?
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

meni je nazadnje kazalo cca. 0,5l vec kot preracunano na roke..
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Verjetno niso pravilno skalibrirani injektorji. Kaj drugega praktično ne more bit.
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

meni od samega začetka (torej zadnjih 100.000km) po bcju kaže 0.5-0.7l/100 manj kot je preračunano...vseeno boljše kot pri 156ki, kjer je bla razlika tudo po 2l :lol:
Odgovori
  • Informacija