Alfa 156 SW vstajenje

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

skoda lover napisal/-a: Včeraj sem bolj malo naredil, ker sem imel toliko opravka z drugimi...
Razni fordi pa lancie :)

Hvala še 1x
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Lepo napreduješ.

Fajn je spremljat to temo... :verycool:
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Tudi ta vikend je šel po zlu... tokrat mi je naredil delo Mercedezs!

Ampak danes sem pa končno prišel do časa, da sem popravil še par detajlčkov in luknjic. No spodaj kjer se stikata bok in odbijač nikakor nisem ujel in sem jo mislim da vsaj 5 x popravljal!

Slika

Na koncu sem ugotovil, da je problem v tem, da premočno pritiskam na pločevino, ko brusim in ker se ta ne podaja enakomerno narediš valovit material!
:doubt:

No na koncu po vsem tem božanju mislim, da je avto sedaj dokončno pokitan tako kot mora biti! Kitanje bi se pomoje dalo narest s pol male pločevinke ampak ker sem to počel prvič sem porabil 2 cele pločevinke :mrgreen:

Takole sedaj izgleda in sem kar zadovoljen.

Slika

Sedaj pa moram na fino obrusit vrata in bok ter zadelat avto!
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Za vikend sem prišel se zagnal, da bom vse skupaj spravil v šprickit. Seveda sem kmalu prišel do spoznanja, da vrata nimajo samo znanje strani ampak še notranjo stran in robove, ki jih je ravno tako treba obrusti!

Slika

Slika

In ko sem po pol dneva brušenja vseh zakotnih in zahrbtnih vogalov končno dal oboja vrata v šprickit sem se počutil prav zmagovalno!

Slika

Je bilo pa zmagoslavlje kratkotrajno, ker sem naslednji dan opazil, da sem ponekod malo na debelo nasral material.

Slika

Še dodatno me je pa razveselilo, ko sem ugotovil, da sem spregledal, da je pločevina ob zavori vrat od utrujenosti počila! Tako da bom moral to še pobrusit in zavarit.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

ni panike tole s šprickitom :)

jaz naprašim čez vse kar je v šprickitu črn sprej, pomaga pri brušenju da ne prebrusiš skozi, pa da vidiš kje je dovolj pobrušeno :)

s kok papirjem misliš začet?
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Včeraj mi je uspelo dat potem še bok v šprickit. Ampak sem na koncu, ko sem že skoraj zaključil sem hotel še nekaj precizno popravit in sem naredil napako in sem počasi stisnil petelina na pištoli. Ampak namesto, da bi iz pištole začel kit leteti bolj počasi, kot sem si jaz zamislil, je iz pištole zletelo za en konkreten curek debelih kapelj... #-o

Slika

Danes sem se spravil brusit in sem najprej z 240 šmirglom moral odbrusit kapljice. Prav eno po eno sem se lotil z v špičko zvitim šmirglom. Potem pa je prišla na vrsto voda in 400, 600 in 800 gradacije, da sem porihtal zadevo v kulturno stanje.

Slika

Sem pa na žalost na parih mestih prebrusil in bo treba popravljat :doubt:

Vozniška vrata, ki so imela razpoko pa sem zavaril in pobrusil, potem pa sem na kritčno mesto še navaril dve podložki in vse skupaj zbrusil v neko dogledno obliko. Bom pa potem še zamazal vse skupaj z tesnilno maso.

Slika
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Malo me pesti pomanjkanje časa, tako da bolj počasi napredujem... V enem tedu sem uspel malo popravit linijo vrat in vse skupaj dat še enkrat v šprickit.

Košir hvala za namig! Sem se potem takoj spomnil na to foro, da sem jo že milijinkrat videl.

Slika

Slika

Sedaj čakajo na brušenje!
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Kaj dogaja? 8)
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Po zadnjem postu sem še enkrat dal bok in vrata v šprickit. Bok sem takrat uspešno zaključil, na zadnjih vratih pa sem še dodatno malo popravljal linijo pregiba, ki se mi ni zdela povsem ravna in sem potem moral še enkrat ustvarjat s šprickitom. Nisem imel pa prav nobene volje slikat vsega skupaj ker sem itak ponavljal eno in isto vajo.

Slika

Mi je pa potem po zadnjem brušenju uspelo brušenje tako kot bi moralo bit. Razen na parih robovih se vidi čez malo barve drugega pa sile ni.

Po tem sem se začel pripravljat počasi na barvanje vendar sem ugotovil, da me samo barva stane minimalno 10€/dcl in potem še lak... In ker je te površine vse skupaj malo preveč, da bi to spet 3 x barval sem se odločil, da raje dam barvo in lak naredit ličarju. Tako sem mu prejšnji vikend namontiral vrata in avto je že odpotoval k ličarju.

Slika

Imam v planu še sprednji odbijač iz darovalke prestavit in pobarvat pa tudi pokrov motorja se nekaj lušči in ga bo treba barvat. Pa sem se odločil, da bom treniral na tistih "manjših" kosih, zaradi katerih mi avto ne bo stal.

Ima morda kdo viška kontrolni modul klime? Tale ki je na avtu očitno ne deluje najbolje, saj se ne da izključit klime.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Dobil avto od ličarja včeraj.

Slika

Slika

Slika

Ličar me je pošteno oštel, da sem full slabo pripravil vrata in ne vem kaj vse še... Ampak kaj čem, to sem počel prvič in sedaj mi je že malo bolj jasno kako in kaj. Tako, da ko bo na sporedu hauba in odbijač bom sigurno že veliko bolje opravil pripravo.

Sicer pobarval se mi zdi da je ok. V barvi so sicer 2 ali 3 "silikoni" ostalo pa so vse moje nepravilnosti. Vidi se nekaj prask in luknjic, ki sem jih spregledal. Bil sem pa neznansko ponosen nase, ko me je ličar debelo gledal, ko sem mu povedal, da sem sam bok menjal. In mi kar ni verjel, dokler mu nisem pokazal slike. In res si upam trdit, da ni teorije, da bi se opazilo, da se je boku kadarkoli kaj zgodilo.

Sem se pa potem lotil sestavljanja in sem nataknil odbijač, zadnjo luč, ter sestavil večji del zadnjih vrat razen kljuke, ki je ne najdem #-o

Sprednje in zadnje steklo pa sem samo provizorično zalepil, da se mi v avto ne nabira svinjarija.

Sexy rita:
Slika

Pogled iz boka:
Slika

Barvno se bok in vrata ujemajo super z streho, prtljažnikom in odbijačem. Sprednji blatnik in odbijač sta pa čist drug odtenek... Samo nisem hotel delat preliva, ker bom nekatere stvari še barval kasneje. Je pa smešno, ker je perla barva in če ne gledaš pod istim kotom se vsak del drugače sveti. :doubt:
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Super je tole uspelo.

Ličarji pa itak vedno najdejo kako napako da godrnjajo!
:D

In kakšen je naslednji projekt, ko tega zaključiš?
Ker očitno ne zdržiš brez avto projektov!
:mrgreen:
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Pridem tole v kratkem v živo pogledat :)

Drugače pa si mi naredil take skomine po 156 sw s to barvo. Pa še motorizacija je prava :)
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Včeraj sem imel nekaj časa in sem zmontiral še kljuko zadnjih vrat, mehanizem sprednjega stekla, napeljavo prednjih vrat in vzvratno ogledalce ter vse skupaj stestiral.

Slika

Slika

Potem pa sem se lotil sprednje kljuke, ki je bila poškodovana in moram zaradi tega prestavit cilinder ključavnice iz stare na "novo" kljuko.

Slika

Ko pa sem zložil vse skupaj pa sem opazil, da so poškodovana vratca ključavnice, tako da moram sedaj vse še enkrat podret... #-o
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

O..., zadeva napreduje... Lepo. 8)
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Napreduje kolikor le uspem... Ni pa to prav malo dela :?

Evo z današnjim dnem je moja panda naprodaj, ker bo pomoje Alfa kmalu fertik:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=869 ... at%20Panda

Danes sem prav cel dan sestavljal avto od 10h pa do 19h in še vedno ni konec. Še sam ne morem verjet koliko je to ene plastike v enem samem vogalu avta.

Najprej sem temeljito zaščitil votle dele kjer je bil avto varjen z antikorozivnim oljem, pa ko sem bil že pri delu sem zaščitil še pragove in zadnjo vezno steno pa tudi notranjost vrat, ki so ravno priročno podrta.

Kljuki sprednjih vrat sem končno zamenjal clinder in uspodobil vratca na cilindru, da ključavnica ne "zeva" odprta.

Potem pa sem se lotil montaže raznih plastik, tesnil, zadnje klopi.... In ker je minilo že pol leta odkar sem stvari razstavil se precej lovim pri ugibanju kako gredo nazaj skupaj. Sploh sta mi pa naredili veliko dela tile dve plastiki, ki mi niti pod razno nista nikamor pasali!

Slika

Mislim da sem prav kakšno uro porabil preden se mi je posvetilo kam pašejo! Upam da se vidi? Pridejo v oboja vrata zgornji levi vogal. Verjetno neka dodatna zvočna izolacija.

Slika

Slika

Potem pa sem še zbezal CD izmenjevalec iz predala in zmontiral tapete po vogalu, ki je bil obdelovan. Bom si raje zmontiral avtoradio na MP3... Če se komu kakšen navaden MP3 radio valja doma naj mi javi.

Slika

Še kakšen dan dela za sestavit armaturko in druge malenkosti potem pa se lahko lotim podvozja, motorja...


    Odgovori
    • Informacija