Alfa 156 SW vstajenje

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Pozdravljeni vsi skupaj.

Kot nekateri veste pri prejšnjem projektu nekaterih stvari, kar se tiče kleparije in ličanja nisem delal sam, ker nisem imel izkušenj pa se mi je zdel malce preveč dragocen avto za poizkusnega zajčka. Sedaj pa, ko se je več stvari za več ljudi izšlo negativno se mi je ponudila priložnost, da se kaj novega naučim in obudim v življenje en fajn avto:

Alfa 156 SW 2.4 JTD letnik 2002

Slika

Začelo se je vse skupaj lani, ko je kolega imel smolo in so mu avto grdo potegnili s ključem!

Slika

Ker je človek že zaseden z enim projektom in ni imel časa avta, ki je bil seveda ekonomska totalka, popravljati ga je doma shranil za hude čase in si kupil drugo 156 SW. In ko je nekaj mesecev kasneje za svojo novo ljubico iskal nov vozniški sedež ga je dobil kar skupaj z skoraj kompletnim avtomobilom. :mrgreen:

Slika

Slika

Seveda se je človeku nabralo okoli bajte malce preveč avtomobilov, meni pa se je zaradi izgube šihta naredilo malo preveč prostega časa. Tako sva po hitrem postopku naredila zelo ugodno kupčijo. Super sem se uspel dogovoriti tudi z mehanikom, da mi je odstopil (že spet) nekaj prostora v delavnici, da bom lahko to vse skupaj sestavil.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Najprej sem si strokovno ogledal škodo:

Slika

Zdi se mi, da samo poliranje ne bo odpravilo te praske! Razen če morda kdo ve za kakšno bolj grobo polir pasto? :doubt:


Potem sem svojo rit zvrnil na vozniški sedež in se z njim nemudoma spoprijateljil! Zadnje mesece mi namreč rit trpi v Fiat Pandi in tisti sedeži res niso najboljši. #-o

Slika

Žal na avtu nekaj ne tesni najbolje in je v avtu že malo smrdelo po algah zato sem se lotil odstranjevanja tapet iz avta in v prtljažniku odkril privat ribogojnico!

Slika

Vodo sem spravil ven in tapete postavil na sonce, da se posušijo, saj kaj več ni bilo za storiti. Potem pa sem moral nekaj dni počakati preden sem lahko preselil avto v delavnico in začel z delom. Najprej demontaža vrat, tretjine zadenje klopi in tapet iz prtljažnika:


Slika

Pri demontaži odbijača sem opazil, da je avto predelan! Ima nastavljiv zadnji stabilizator!!!! Vse kar rabite sta dva velika lesna vijaka pa si naredite sami! :mrgreen:

Slika

Vmes med delom sem imel en "What the fuck was I thinking" moment:

Slika

Pa sem potem nadaljeval z delom in sem si zaščitil notranjost avtomobila preden začnem "polirat" poškodovani bok.

Slika

Sedaj moram pa počakat strokovnjaka, da mi pride šipo odrezat iz avta, da je ne poškodujem sam, ker nimam orodja za to.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Tole bom pa z veseljem spremljal =D> Veliko sreče in čim manj ovir.
NejcKo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Jun 13, 2012 3:42 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 2.4 jtd 20v
Kraj: Depala vas

Lep projekt si si zadal, upam da bo tudi uspešen :wink:
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

To bo še zanimiv projekt. Za spremljat bo definitivno :) . Pa srečno z odpravljanjem praskice :D .
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Tole kupi pa bo šlo ven: https://www.youtube.com/watch?v=vOfTMM-SdUQ :D

Že vidim, da bo to spet en super projekt =D>
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

=D>
je že na watch listi :D
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Nočem bit nevljuden ali kaj podobnega, vendar ne razumem kako ti uspe brez službe tole rihtanje naprej peljat? Vsega verjetno ne moreš napravit zastonj. :D

Bom pa tut js z veseljem tole spremljal, ker kakorkol že, bo ziher porihtano u nulo. :D
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Kot sem ti že rekel, upam da ti bo lepotica bolj služila kot meni in da ne boš imel takih bednih nesrečnih kombinacij :(


Drugače pa ja, lep projekt :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Opa, še en zajeten projekt =D>

Srečno!!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Ne pričakovat preveč pri tem projektu. Imam malce omejen buđet... gre se mi bolj za učenje!

Plan tak, da mi čez teden pride majstr izrezat šipe ven iz avta in potem čez vikend začnem z menjavo boka....

Ampak sej veste mene vedno sem poln planov...
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Pred parimi dnevi sem pri pospravljanju alfe darovalke organov našel pujsa in se odločil, da ga rabim za srečo. Takoj sem ga inštaliral namesto antene...

Slika

Tuning-pig doda 5KM!


Včeraj mi je prišel mojster izrezat zadnje steklo iz boka!

Slika

Tako sem danes potem lahko bolj resno pljunil v roke in se lotil dela! Po precej preklinjanja pri prevrtavanju zvarov me je mehanik prijetno presenetil in mi povedal, da rabiš za vrtat punkte specialen sveder... In razlika je neverjetna!! Tako mi je v nekaj urah uspelo z pravim svedrom in brusilko spravit narazen kompleten bok.

Slika

Tule sem se pa malo preveč vživel pri rezanju in sem šel malo pregloboko :(

Slika
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Madoniš, porajtal sem, da se v prtlažniku vlači kišta za steklenice piva, porajtal sem da je prejšnja lastnica blontna in <blontna>, gujdeka pa pač nisem našel v tisti krami :mrgreen:
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Grega srečen bodi da nisi še ostale svinjarije opazil, ki je bila v avtu...

Danes sem si vzel nekaj časa in dokončno odstranil bok iz darovalke. Odrezal sem precej več materiala, da ga bo lažje vpasati pa tudi lažje je bolj na komot odrezat in se it precizno brušenje, ko lahko obdelovanec po mili volji obračaš.

Slika

Takole pa izgleda rezervni del :)

Slika

Potem pa sem imel počasi zadosti zvoka fleksarce in sem se raje spravil premontirat vrata. To je tudi dosti bolj pozitivni vplivalo na moje počutje :)

Slika

Slika

Sprednja vrata se prilegajo 100% direkt na pante od originalnih vrat, zadnja vrata pa bo treba nekoliko nastavit še, da bodo lepo stala. Najprej sem mislil še da imam mogoče zvit stebriček, pa sem potem šel premontirat še poškodovana vrata na darovalko in tudi stoji vse čudno. Izgleda, da vseeno niso vsaka vrata 100% si med seboj enaka!

Zračnost med vrati in prednjim blatnikom je perfektna!

Slika

Zračnost med vrati pa je porazna :doubt:

Slika

Ampak sej zato pa so panti, da se jih nastavi a ne? :lol: 8)
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Zelo zanimiv projekt. 8)

Z nastavitvami vrat pa je jeba, ja. Sploh če delaš sam in nimaš koga da bi ti malo prijel...
Odgovori
  • Informacija