Alfa Romeo 156 1.9 m-jet

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jogador napisal/-a:Sem pa danes za probo zmonitral rainbow zvočnike, ki so mi ostali od prejšnjega avta kar direkt na radio... vse kar je razlika, zanič zvok je bolj naglas #-o

Ko najdem primeren radio, gre noter komplet akustika, pa bo mir (no ja, kadar bo potihem) 8)
Dodaj amp, ali pa zamenjaj radio...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

MaStr napisal/-a:
Dodaj amp, ali pa zamenjaj radio...
Amp imam na lagerju poleg komplet dvosistemcev Rainbow el.c6.2 in 10˝ Rainbow Hammer-ja v kompresiji. Razmišljam, kakšen bi bil zvok, če bi iz stock radia dal naredit izhod za amp, kar se kvalitete signala tiče ne vem, a je vredno.

Drugače pa nov radio na amp, nova napeljava pa basta. :verycool:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jogador napisal/-a:...nov radio na amp, nova napeljava pa basta. :verycool:
Tako se govori :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Na, pa je zopet MCSF zapiskal, in to ob desetih zvečer na AC, pa moč je šla gotovo za 30% dol...

No samo brez panike, se mi je zdelo, da je verjetno vakum cevka dokončno odpovedala, tista ki sem jo nazadnje samo skrajšal, in imel sem prav.

Danes nabavil identično novo v lokalni trgovini (1€), zamenjal, priklopil na tester, zbrisal napako in to je to =D>

Sploh me veseli, da se je nakup OBD kabla izkazal za dobro investicijo, sedaj pa upam, da ga naprej čim manj rabim :mrgreen:
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Evo, dve darilci, ki sta me čakali na pošti. :mrgreen:

Eno je že v uporabi, drugo čaka lepo vreme.
Je pa super, ker je nalepka praktično v isti barvi kot avto in bo super izgledala, nevpadljiva 8)

Slika
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Evo, današnje sonce je omogočilo ureditev enega bolj motečih detajlov na moji alfici.

Vmes je veter zapihal in prinesel par kapljic na svežo barvo, ko nisem bil pozoren ampak ne grem še enkrat brusit in barvat, vsaj ne danes :x

Skratka, saj so slike dovolj nazorne, ta je bil še kar ok, levi je bil skoraj cel oluščen že.
Najprej veliko brušenja (veliko), dve plasti primerja za aluminij, nato pa 3 plasti črne barve. Ker mi je mat zmanjkalo po prvem nanosu, so nosilci jet black barve :D

Slika


Sem mislil, da bo moteče, ampak na avtu se mi zdi, da super zgleda, niti ne seka ven, pa še specialen avto je zdaj 8)
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

No po sto letih malo update-a okrog moje italijanke, itak so stroški :D

Mehanični posegi so bili omejeni na menjavo zadnjih silen blokov, ki so ropotali na grbinah, zraven je prišel pa še natančen pregled podvozja, kjer se je izkazalo, da so pred nakupom menjali končnik, računali optiko in jo naredili tako, da mi je povsem požrlo nove gume spredaj... Skratka, na novo smo uredili optiko, spomladi pa dve novi gumi, da bo mir.

Aja, pa sprednji diski so bili že malo iztrošeni, pa sem nabavil komplet s ploščicami (Ate), da se tudi ustavi tako kot potegne =)

En majster na skuterju mi je butnil šofersko ogledalo in ga napol odlomil, je zavarovalnica krila novega, čeravno smo ga čakali 2 meseca.

Ravno prejšnji teden je pa kamen počil prednjo šipo na ac (je bil ponaredek, že menjana pred mojim lastništvom).
Menjavo šipe je pokrila zavarovalnica (original AR, ni ponaredek), jaz sem pa spotoma naročil še popravilo rje na strehi (so barvali kar celotno) ter popravilo luknjic na zadnjih blatnikih (rak rana teh avtov).
Poleg barvanja pride gor še zaščita v obliki temne folije, da bo mir za en čas. 8)

Nekaj eurčkov je šlo za to, ampak se mi vsakodnevno oddolžuje s super vožnjo in brez opozorilnih lučk, v skoraj enem letu lastništva razen vakum cevk in slien blokov ni bilo težav.

Slike pa ob lepšem vremenu :D
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Hja, če že rihtamo, bomo rihtali kot se spodobi. :mrgreen:

Včeraj je dobila komplet nove sprednje roke, ricambi originali, ma to je čisto drug avto :steering:
Sem moral eno fotko pritisnit po "kratki" testni vožnji po ovinkasti cesti...

Spodaj pa še slika, kako sedaj boki izgledajo. Ko so barvali streho, so tudi to pobarvali, zdaj pa še vinil folija čez, da bo nekaj časa držalo.
Priponke
ar4.jpg
ar3.jpg
ar1.jpg
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Sem se že malo razhudil v prejšnji temi, tole je pa slika. :x
Je moral vedet, kaj dela, na plastiki niti praske...
Priponke
WP_20150319_001.jpg
WP_20150319_001.jpg (45.42 KiB) Pogledano 1651 krat
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Vidim, da je tema še aktivna, lahko se zapre, jo je zamenjala 159 sw :-({|=
Zaklenjeno
  • Informacija