Moja sanjska ekstravagantna ljubica GT 3.2 V6

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9779
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Binji napisal/-a:
Aless napisal/-a:kje se pa dobi te pokrovčke za vijake?
http://www.ebay.co.uk/itm/191079674682? ... EBIDX%3AIT" onclick="window.open(this.href);return false; ampak so jih zgleda podražili.

Jaz sem zdaj naročil še tele: http://www.ebay.de/itm/17mm-Chrome-Allo ... SwZd1Vbq2T" onclick="window.open(this.href);return false;
Jaz jih tudi v kratkem pričakujem....
Sem jih pa preko AliExpressa naročil: http://www.aliexpress.com/item/20Pcs-lo ... .64.AzScuW" onclick="window.open(this.href);return false;
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Sam sem jih dal gor od Peugeota, ampak ko je prišla sezona menjana felten, sem imel več dela z izbezanjem pokrovčkov ven, kot pa z premontažo gume... Rumeni čepoizbezljavec je bil prevelik in ni šel med čep in feltno.

V
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Pa ne jih nabit do konca na vijak, sicer ga zob plastičnega izvlakača ne more zagrabit.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

No, Alfa je že kak mesec v svojem drugem domu (po številu ur prebitih tam, verjetno že bolj prvi dom...). Malo mi je namreč že dok*** tole olje, pa še menjalnik je začel žvižgat in sem šel v menjavo tesnila glavne gredi, ponovno zatesnitev karterja, pa še popravilo menjalnika... Menjalnik mi je zrihtal forumaš skam (toplo priporočam) in se je izkazalo, da je bil fuč točno tisti ležaj, ki ni bil menjan in naj bi bil dober. No.. ni bil dober. Je pa zdaj.

Pri tesnilu glavne gredi se je pa zakompliciralo... En opičnjak, ki je servisiral tale avto, se je namreč odločil, da je dobra ideja razbijati z macolo po zunanjem ohišju tegale tesnila. Rezultati so pa takšni
tesnilo.jpg
Obstoječe tesnilo je zato ob robovih čisto uničeno in tam je moralo olje kar liti ven. Za znoret... Zdaj je tole pobrušeno in novo tesnilo noter, se pa kar tresem ob misli, kaj bo pod karterjem. Tudi tam so namreč že nakj čarali... :doubt: Zdaj bi bilo pa verjetno res že v štartu lažje potegniti motor ven in vse razdret. Samo smo pač, kjer smo...

Menjani pa tudi še obe spodnji roki in obe zadnji vzdolžni.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

wtf?
kaj delata una dva vijaka levo in desno od gredi?
Mosticek je tudi poskodovan in ne pase lih lepo?
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

](*,) ](*,) ](*,)

Šolski primer šalabajzerstva! Jajca kromat unmu, k ije to delal! :flamer:
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Pojma nimam kaj so tole montirali in vrtali... V originalu sta tukaj itak samo 2 luknjici, kolikor vem.
Bi res rad spoznal tega, ki je tale avto mesaril. Ker šraufanje se temu pač ne more reči...
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Alan napisal/-a:wtf?
kaj delata una dva vijaka levo in desno od gredi?
Mosticek je tudi poskodovan in ne pase lih lepo?
če me spomin ne vara, morata biti tam luknji, skozi katere gre tesnilna masa, ki zatesni spoj pri mostičku.
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Točno zaradi takih šalabazjerskih mehanikov jst iz 3 v6 motorjev nemorem enega dobrega spravit skupaj... :lol: od udarcev po glavni gredi do pobranih navojev na mostičkih od odmičnih gredi itd itd 8)
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Smukc morda so skupaj šraufali :) Samo upam, da ne bomo kaj podobnega pogruntali, ko gre karter dol.
Katastrofa je res. Sploh nisem verjel, da se lahko človeku kaj takega mota po glavi. Zdaj moram samo še pogruntat, da so dali 2.5 noter ali pa kaj takega :)

Skyblue točno tako je, ja. Res mi ni jasno, zakaj bi človek šel tam vrtat in tole noter vstavljat. Plan je sicer tudi tole dol vzet in na novo zatesnit, samo ne vem kaj čaka tam zadaj...
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Pri tejle tvoji GT pa ni videt konca popravilom.

Kater ležaj ste dali v menjalnik in kje si ga nabavil? Mogoče kdaj prav pride:)
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ja, upam da se bodo zdaj počasi odpravile vse pi***, ki so jih počeli prej. Drugače bo bolj temna prihodnost :)

Ležaj se je potem dal kar iz enega 2.5 menjalnika. Pozneje sem sicer tukaj našel tak ležaj: https://www.123bearing.eu/bearing-NP407 ... TIMKEN.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Ga bom verjetno tudi jaz naročil za vsak primer...
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Kdaj ti je pa tulu ležaj?
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Slišat ga je bilo v vseh prestavah, najbolj pa v 1., 2. in 3. Ne moreš ga falit v bistvu. Je slišat, kot bi ti kdo kompresor namontiral v avto.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

[quote="Binji"]. Zdaj moram samo še pogruntat, da so dali 2.5 noter ali pa kaj takega :)

pri meni na bloku nad alternatorjem piše 3.0
Odgovori
  • Informacija