Moja sanjska ekstravagantna ljubica GT 3.2 V6

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

moofdi napisal/-a:
Fant more nardit veliki servis. Ker je pri V6 itq treba motor skoraj vn iz avta vzet, je fejst za premislit al bi zamenjal samo teflone, pa če se izkaže da je kaj drugega še enkrat pol avta podirat oz. na novo sestavljeno še enkrat narazen jemat. Ker delo, če ne delaš sam, veliko stane in je za premislit kaj naredit da ne delaš pa plačuješ 2x. ;)
Točno tako :)
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Panika danes.. Se odpelje moja na šiht z GTjko in me kliče, da se je prižgala oranžna lučka, podobna kuverti. Letim tja in že gruntam, kaj vse je zdaj narobe. Pridem tja... in se izkaže, da sem na številko v avtu dobil SMS :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

:loljeah: :loljeah: :loljeah: Panika!!! :loljeah: :loljeah: :loljeah:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

=D> Cela drama pravš. Pol si pa še od žene fasal bunke, ker ti ženske sms-e pošiljajo v alfico :mrgreen:
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Se samo meni zdi ali ti vsak dan očita... ? :mrgreen:
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

minimi napisal/-a:Se samo meni zdi ali ti vsak dan očita... ? :mrgreen:
Samo tebi se zdi, da je to samo 1x vsak dan :mrgreen:

Bojan na žalost (srečo? :) ) je bil samo izimobil :)
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Da še ti javim za pantek kljuke. Zadnjič sem bil pri kleparju pa ga vprasal če je pasal pantek kljuke ki sem ga kupil na ebayu in je za novejši model. Je rekel da ga je moral samo malo zbrusit in paše.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Aha kul, hvala za info.

Sem pa včeraj peljal avto na Avto Triglav menjat omejevalec vrat, zraven sem pa rekel naj še pogledajo, če se da kaj nastavit menjalnik, ker je treba 6. prestavo malo iskat, zapora za vzvratno na bunki ne gre sama nazaj dol in pa sovoznikovo okno ne tesni čist kot bi moralo.
No za 6. so mi rekli, da bi radi menjali zajle (220€) in pa kletko pod prestavno ročico (215€). Za zaporo je sam spodnji del 36€, kar se mi zdi še ok, nova bunka, ki jo bodo uničili ob snemanju pa 116€ 8-[ . Za okno pa hočejo zamenjati tesnilo za 255€, nek profil, ki mi sploh niso znali povedat, kaj je to, za 91€ + še par kleparskih ur za nastavit šipo in vrata....
Se samo meni zdi, ali je to čisto nategovanje na suho? :shock:

Imajo pa vsaj lepo 4C razstavljeno v salonu...
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Itak, da nategujejo tako, da glava peče. Novo to, novo ono, cene pa takšne, da ti gre na kozlanje. Kje so časi, ko so na srevisih popravljali avtomobile....
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1014
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Kaj pa ko bi sam začel kaj orodje prestavljati ?

Boš dejansko vsaj vedel kaj imaš in ne boš rabil drugim verjeti kaj bi naj imel :doubt:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ja, saj bo zgleda res treba. Saj tud ni, da ne bi hotel. Samo me je strah, da bi namesto enega problema manj, dobil še kakšnega dodatnega... :wink: Pa tudi hitro postanejo drage take napake.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

grega983 napisal/-a:Kaj pa ko bi sam začel kaj orodje prestavljati ?

Boš dejansko vsaj vedel kaj imaš in ne boš rabil drugim verjeti kaj bi naj imel :doubt:
To mu jst že skos pravim, pa malo ne upa, malo nima znanja...niso vsi za vse. Če bo imel željo se bo pa že naučil. ;)
Če je ravno, ni zabavno.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Če ti avto lahko stoji kak teden, sploh ni problem sam kej popravit. Trenutno redko sam popravljam, ker rabim avto vsak dan in si ne morem privoščit it kakih podvigov in potem ostanem brez avta.
Binji, bat se nimaš pa ničesar. Če kaj ne potuhtaš, slikaš z večih strani in objaviš tukaj. Ni hudič, da se nebi našel kdo z znanjem :wink: Da bomo pa same slike novih feltn pa eibachov objavlal pa tud ni nevem kaj zanimiv :D
Slika
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Binji napisal/-a:Aha kul, hvala za info.

Sem pa včeraj peljal avto na Avto Triglav menjat omejevalec vrat, zraven sem pa rekel naj še pogledajo, če se da kaj nastavit menjalnik, ker je treba 6. prestavo malo iskat, zapora za vzvratno na bunki ne gre sama nazaj dol in pa sovoznikovo okno ne tesni čist kot bi moralo.
No za 6. so mi rekli, da bi radi menjali zajle (220€) in pa kletko pod prestavno ročico (215€). Za zaporo je sam spodnji del 36€, kar se mi zdi še ok, nova bunka, ki jo bodo uničili ob snemanju pa 116€ 8-[ . Za okno pa hočejo zamenjati tesnilo za 255€, nek profil, ki mi sploh niso znali povedat, kaj je to, za 91€ + še par kleparskih ur za nastavit šipo in vrata....
Se samo meni zdi, ali je to čisto nategovanje na suho? :shock:

Imajo pa vsaj lepo 4C razstavljeno v salonu...
Za 6. prestavo bi jaz najprej probal mal zajle naštelat, lahko je problem v zatišu na prestavni ročici ki omejuje da ne moreš dat po pomoti v rikverc, če je zajla malo slabo nastavljena je pomik ročke v desno in dol premalo za 6. prestavo. Na bunki je najbrž slab feder ali pa ga sploh ni za zaporo rikverca. Kletka pod prestavno ročiso se rada malo odšravfa zaradi vibracij, je pa težko priti do vijakov s spodnje strani za držat kontra da se zategne. Na svoji sem v plastiko poslal še 4 samorezne vijake in je zadeva fiksna :mrgreen:

Sovoznikovo okno bi pa najprej probal nastavit preden se menja vse po vrsti.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Binji napisal/-a:Sem pa včeraj peljal avto na Avto Triglav menjat omejevalec vrat,...
3 tedne nazaj sem dal oglas da prodajm 2 original čist nova...
Kej res eni radi kupujete drago?
Odgovori
  • Informacija