AR 155 3.0 V6 24V Track Car

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Romeo Alfetti
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 770
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 11:13 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice
Kontakt:

hahahaa glede kovancev je blo pr men isto, ko sem poden varil...zgleda da 155ke rade papajo denarce :mrgreen: :lol: keep on the good work! :wink:
Zadnjič spremenil Romeo Alfetti, dne Po Okt 20, 2014 3:23 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
boxer power
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

ROBERTH napisal/-a:Te zanima hibrid 155/156 (izgled/tehnika)

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=891 ... Q%20System

Motor bi bil jasno 3.0 in šaltgetribe ročne,.... ja projekt.
Nekaj v tem stilu je plan. :wink:
MaStr napisal/-a:
moofdi napisal/-a:Po lastništvu 166ke, 145ke in 156ke sem trdno odločen, da Alfe za na cesto ne bom več imel, čeprav ko dela je vrhunski avto.
Never say never, ane moofdi :lol: :wink:

Super si se tega lotil =D> =D>
Kje pa si garažo ubodu?
Za na cesto nikoli več...če dobim za winterwagen letos edino pa da gre potem v kose.

Garaža je pa v Kamni Gorici.
Dejch napisal/-a:Pohvale vredno. Upam, da ti rata do konca spelat tale projekt.
Do konca bo speljan sigurno, vprašanje je samo v kolikšnem času. Jaz računam da v roku 2eh let bi bla lahko testna vožnja, potem pa še kakšno leto da bo končana.

lp.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Čeprav nekaj res ne vem pri tvoji bivši 156.. si tako pikolovski ali je bilo vse že res tako zdelano? Ker toliko nisem jaz šraufal po moje tudi mojih najbolj zjahanih. No ali pa imam vsaj vtis tak :)
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Binji napisal/-a:Čeprav nekaj res ne vem pri tvoji bivši 156.. si tako pikolovski ali je bilo vse že res tako zdelano? Ker toliko nisem jaz šraufal po moje tudi mojih najbolj zjahanih. No ali pa imam vsaj vtis tak :)
Gospod predsednik, kaj ima ta post veze s to temo oz. kaj ima od punce 156ka z mojo 155ko? :?:

Pa da odgovorim...punca rabi avto s katerim se lahko vsak dan pelje v službo in po opravkih in po kar velik vložkih v zadnjem letu se je še vedno našlo vsak mesec nek strošek za 100-200€, ki mi je ponavadi vzel lep vikend(1 mesec nazaj še nisem imel garaže in sem šraubal zunaj, se pravi sem čakal lepo vreme)...ker svoje € in čas raje vložim v kaj drugega kot v daily driver, ki je potreben nenehne pozornosti - to potem ni več daily driver - se je zadeva zamenjala. Tako bo čas lahko šel za kakšen izlet/dopust več oz. € v 155ko ali v najine hobije.

Svoje avte se trudim držat v čim boljšem mehaničnem stanju, čeprav so zato kdaj manj spolirani, kar pomeni da se kakšna stvar menja tudi preventivno. :wink:

P.S. Polosovine si že zamenjal al še vedno ropotajo? :lol:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Nima nič, samo je tista tema zaklenjena :) Pa sem te že tako hotel enkrat vprašat. Ni bilo mišljeno kot kaka kritika, če si tako razumel :) Bo sigurno zdaj več miru s tem kot prej.

Polosovine pa še kar ropotajo.. zdaj že vsi v krogu 2km vejo, da sem volan zamotal :) Grem ta teden po nadomestne.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Nisem tako vzel, samo taki off-topici v mojih temah mi gredo rahlo na živce, če že, mam raje kakšen "tehničen" off-topic, da še kdo kaj novega sproti ujame ko bere temo.

Bova na kavi kakšno rekla, se najini lepši polovici že glih 1 mesec za kavo menita...mogoče jima počasi rata. :mrgreen:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Zmenjeno :cheers:
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Bo v6 motor deležen kej tuninga? Kolko eu planiraš dat za motor in samo rihtanje motorja? Da mal potipam kam pes taco moli :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
ŽaaN_16v
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 103
Pridružen: To Avg 04, 2009 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gornji Grad

bivša ljubezen :) mi je žal da mi je nikol ni ratalo registrirat pa vozit... :)

bom z veseljem spremljal temo! če pa še rabiš kak del, kako malenkost pa veš kam se oglasit :mrgreen:
Chuck Norrisu 2.0 TwinSpark nikoli ne zariba!
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Alan napisal/-a:Bo v6 motor deležen kej tuninga? Kolko eu planiraš dat za motor in samo rihtanje motorja? Da mal potipam kam pes taco moli :mrgreen:
Sicer še nisem čisto odločen ali bo turbo ali atmosferc, ampak če rečeva, da se bolj nagibam k atmosfercu bo vrjetno serijski ko bo avto končan (razen izpuha, kateri bo pač narejen po meri), pa de se vsaj malo zapeljem.

Potem pa druge odmične, kit na 3.5 litra, enkrat ko bom že star pa siv so pa želja še ITB-ji. :lol:

Kolko €? Kompletni avti so cenejši kot če kupim sam motor posebej, tako da bom videl kakšna bo ponudba v danem trenutku. Trenutno je nekaj V6 ponudbe za okrog 500€, od 156ke mi recimo pride prav cel prednji most z nosilci, motor, menjalnik...

Koliko pride samo konkreten servis motorja pa oba veva. ;) Tuning bo pa kot bojo € dopuščali, še zmeraj je to hobi, počasi se bo nekam prilezlo.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

3.2 + turbina, kolektorji in ostalo od 2.0V6 TB? :P
A to sploh gre?
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Nope. 2.0V6 je 12V, 3.2 pa 24V. Izpušna kolektorja sta popolnoma drugačna. Sesalni bi pasal, vendar bi moral dat med kolektor in loputo adapter, da bi lahko imel e-gas. Če pa vzame elektroniko od 2.0V6, pa mora predelat da bo loputa na zajlo. Edino če vzame 3.0 12V in gre na "big bore 3.2/3.5 kit" in potem da gor vse od V6TB. Takrat pa paše vse. Vendar je kar nekaj dela (€€€) z tem in nevem če se splača. Raje stock motor in tistega predelat...
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Kot je peruccy rekel...na 24V motorje je skoraj bolj enostavno turbo naredit iz nule kot pa kombinirat z 12V.

12V motor se pa da skompletirat 3.0 12V Turbo oz. s kitom na 3.5, samo tam je že 3.0 + turbo dovolj.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Red_Rocket
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Če Jun 19, 2008 3:36 pm
Vozilo: Fiat Punto MK2 1.2 2003

Carsko! Keep up the good work =D>
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Ce sm prou zastopu se da turbo in naprljava dat na 3.0 24v od 2.0 v6 turbice?

Lp
Odgovori
  • Informacija