AR 155 3.0 V6 24V Track Car

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Turbo motor bo težka krava pa še zanesljivost ne bo nikoli na ravni NA motorja.

Če že potem 3.0 serijski, dobro zbalansiran (tle jz mogoče neki vem :mrgreen: ) malo sportan in odprt izpuh pa je nekih 250KM ki morjo delat :D
Če se gre še v nakup odmičnih in predelave sesalca pa se da priti višje samo je potem smiselno naredit remap (pri nas bolj švoh scena glede tega za bencinske alfe)

Realno gre pomojem 155 na 1050-1100kg in mislim da je zadeva potem kar poskočna z 250KM pod havbo :)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

didi napisal/-a:Ce sm prou zastopu se da turbo in naprljava dat na 3.0 24v od 2.0 v6 turbice?

Lp
Narobe si zastopu, na 3.0 V6 12V motor paše turbo komplet od 2.0 V6 12V Turbo. Na 24V motor NE paše. :wink:

Alan napisal/-a:Turbo motor bo težka krava pa še zanesljivost ne bo nikoli na ravni NA motorja.

Če že potem 3.0 serijski, dobro zbalansiran (tle jz mogoče neki vem :mrgreen: ) malo sportan in odprt izpuh pa je nekih 250KM ki morjo delat :D
Če se gre še v nakup odmičnih in predelave sesalca pa se da priti višje samo je potem smiselno naredit remap (pri nas bolj švoh scena glede tega za bencinske alfe)

Realno gre pomojem 155 na 1050-1100kg in mislim da je zadeva potem kar poskočna z 250KM pod havbo :)
Točno, zato se tudi bolj nagibam k atmosfercu čeprav bo manj HP.

Na kolko kg bo šlo se bo videlo v kratkem, samo da stehtam vso šaro, ki je šla iz avta. Trenutno je v avtu samo še motor in podvozje, po občutku bi rekel da je trenutno šlo iz avta okrog 200kg - kolko je pa res, bo pa objavljeno.

Glede na to, da bo razen vrat, strehe in same karoserije vse poliester in ne pleh, računam da bo z V6 motorjem, kletko pa dvema sedežema na koncu bližje 1000kg kot pa 1100kg. Tako da bo za začetek tudi 250hp dovolj. ;)
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

No če bo dosti poliestra potem bo tvoja ocena kar realna, kje boš kupoval kose, ali boš delal sam?

Za sprednje roke, mislim da imam še vedno doma podaljšane končnike za popravit rollcenter, če bo šla v podn in bojo sprednje roke pri kolesu višje kot na mostu ti taki končniki to popravijo da ti ne gre camber v pozitivo na bump-u.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Sam bom delal...delam vsak dan to v službi, material dobim po "sindikalni" ceni, bom že skup spacal. :mrgreen:

Podaljšanih končnikov ne bom rabil, bo "nižina" drugače rešena, da bodo roke normalno funkcionirale. Vsega pa še ne izdam sedaj, da bo tema še kasneje zanimiva. :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Sicer časa ni na pretek, vendar malo migam v garaži vsake toliko časa.

Počasi sem razkopal prednji konec, odklopil pečko, hladilnik, spustil antifriz, hauba, luči, brisalci...odstranil še ostalo kablovje ki gre iz motornega prostora v kabino tako, da je na motorju ostalo res samo motorno kablovje, pa še to ga je nekaj na veji ki gre v kabino.

Odstranjeno milijon manjših nosilcev in plastik, te Italijani so nori kam vse zgužvajo stvari. :mrgreen:

Avto je že v luftu, naslednji korak je odstranit izpuh, komplet bencinski sistem, potem bo pa že počasi čas, da kosilnica zapusti motorni prostor. :lol:

Takole zgleda trenutno:

Slika

Slika

Imam pa trenutni update hujšanja. Rezerva + obvezna oprema, zvočniki, tapete, izolacija, armaturka, vsa plastika, tesnila, sedeži, pečka, tepihi + strop, prednje luči, pranje stekel in brisalci = -225kg :wink:

Če preračunam težji V6 motor, plastike na karoseriji, kletko itd. je zaenkrat Alanova ocena še najbolj realna 1050-1100kg. Jasno bo, ko bo avto skupaj pa zvagan.

Za enkrat toliko. :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

si jo napadu :D =D>
Slika
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Gregson007 napisal/-a:si jo napadu :D =D>
Ko bobr maline! :mrgreen:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Akcijaaaa =D>

Te zanima serijki plenum za V6 z večjo loputo in sportanim prehodom. Loputa je 78mm :D
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Še motorja nimam, ti mi že tuning robo ponujaš! :mrgreen:

Zakaj ti ne uporabiš tega plenuma z večjo loputo?

Na serijskem motorju, bo vrjetno še slabše kot z original...beri, dokler ne bo moj motor vsaj malo dodelan, je vrjetno nesmisel tlačit gor večjo loputo.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

khm jz mam plenum s trobentami in 82mm loputo doma :), maš v moji temi glih zdej na eni sliki oba vidna

Če boš odprl izpuh in vrgel 700eu za ahm odmične (priporočam) ti ta kolektor pomaga do dodatnih 7 do 14 konjev...

Motor bi mogoče tud jz mel en :)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Odmične so v planu, kdaj pa je pa bolj vprašanje. :mrgreen:

Napiši ceno, lahko tukaj, lahko na zs, pa bova videla kje sva.

Motor me zanima samo samo v kompletu z mostom, menjalnikom, nosilci pa komplet elektroniko in računalnikom od 156 V6 - vrjetno bom kupil kar celo 156 V6 - da mam komplet na kupu. ;)
Če je ravno, ni zabavno.
A.R.155
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Okt 06, 2014 8:59 pm

moofdi napisal/-a:Alfisti se me še ne boste znebili. :mrgreen:

Po lastništvu 166ke, 145ke in 156ke sem trdno odločen, da Alfe za na cesto ne bom več imel, čeprav ko dela je vrhunski avto.

Par let nazaj sem si sestavil R19 16V. Sestavljena je bila z namenom, da se vozim vsak dan v službo in po opravkih, za vikend oz. ob prilikah pa z njo obiskat kakšno lepo cesto ali dirkališče.

No zdaj ko se vozim že nekje 2 leti sem ugotovil da kompromis ne gre skozi. Avto za na cesto rabi bit legalen, komplet notranjost, ozvočenje ipd. Za zdivjat pa dobro podvozje, nizko težo, več hp. ipd. Na koncu sem prišel do zaključka da če hočeš kombinacijo obojega je avto bolj kot ne povprečen pri obeh zadevah.

Tako da R19 bo postala avto za vsak dan. Avto, ki bo pa nadomestil drugo funkcijo je pa postala Alfa 155.

155ka je sicer doma že od Februarja letos, pa je zaradi selitve, gužve v službi, pomanjkanja prostora in časa stala do nekaj dni nazaj. Zdaj se pa projekt počasi začenja.

Na hitro 2 fotki pacientke:

Slika

Slika

Slikano s svečnikom, bom se potrudil sproti dokumentirati z nekim normalnim fotoaparatom. :lol:

Pa še grobi plani za avto:

- 3.0 V6 ali 2.0 V6 Turbo motor
- kletka
- zlajšat na cca. 1000kg
- bodykit iz poliestra (obe haubi, blatniki, zadnji boki, oba odbijača)
- zrihtat podvozje (gewinde, stabilizatorji, vrejetno tudi širjenje)
- milijon stvari ki jih pride sproti :mrgreen:

Nisem se še čisto odločil ali se bo avto delal z opcijo pridobitve dirkalne homologacije ali bo samo za track day veselje...

Ko bo avto skupaj je želja na začetku okrog 1000kg pa nekje 250hp, potem se bo pa sproti nadgrajevalo.

Če bo kdo imel željo za kakšne kose katere ne bom rabil, se bo prodajala kompletna notranjost od avta, stekla in motor 1.8TS. :wink:

Če se pa komu doma mogoče prah nabira na kakšnih delih od 155 V6 pa tudi še iščem in odkupim par stvari.

Temo bom pa sproti update-al, ko se bo kaj premaknilo, se mi namreč nikamor ne mudi tako, da se na avtu dela ko je čas.

lp.

Navadno tega nebi izjavil, sem naklonjen raznim predelavam v namen track days, itd. 155, še posebej widebody je redka ptica pri nas. A je ni škoda mesarit? To bo večno lep oldi. Moje mnenje.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

A.R.155 napisal/-a:Navadno tega nebi izjavil, sem naklonjen raznim predelavam v namen track days, itd. 155, še posebej widebody je redka ptica pri nas. A je ni škoda mesarit? To bo večno lep oldi. Moje mnenje.
Avto po šasiji ni widebody ampak so boki in blatniki od druge 155ke. :wink: Tako da ker ni več original potem tudi ohranjanje originalnosti nekako nima smisla.

Točna ta je bila kupljena samo zaradi karoserije, ker je v odličnem stanju in praktično brez rje. Za dirkanje je pa osnova še kako važna.

Kdor pa želi lepega oldija pa lahko pobrska po internetih oglasih, odkarta par tisoč € pa pa ga bo imel.

Moje mnenje. :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Točno tako!

Pa ne vem zakaj je potreben izraz mesarit? Avto bo narejen za to kar je alfa že večkrat v zgodovini uspešno počela - dirkanje!

Moofdi, ti se prov ukvarjaš s poliestrom?
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

A stekla boš dal original not?
Mislim da en na bolhi še vedno prodaja lexan stekla za 155. So mu ostala od opuščenega "drag race 155 Q4" projekta.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Odgovori
  • Informacija