Alfa Romeo 145 Edizione Sportiva

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
rainmaker
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Dec 07, 2012 9:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Medvode

Evo jo, da pokažem lepotico :) lih frišno oprana in spucana, je kar klicala po fotkanju. Obral sem nočno sceno, ker so vse ostale na forumu dnevne... oz. ker je bila že skoraj noč, ko sem končal z drgnenjem :D tudi v temi je lepa, ni kej :)

Alfica je model 145 Edizione Sportiva, 1.9 JTD, 2000 letnik, uvožena z Nemčije leta 2006, 7 let je preživela na Primorskem, potem sem jo pa končno odpeljal na Gorenjsko, mrazu, soli in rji naproti :D hec...

Alfico sem si želel že od 16. leta in sem takoj pri 18, ko sem naredil izpit, bil že skoraj na poti v MB, po 145-ko TS, brez ideje, da je avto treba tudi tankat :D zabavno je, ko odkriješ, da si v bistvu Alfist :D kot neka prirojena napaka, ker ti vsaka Alfa, ki gre mimo na cesti ali pa na parkirišču glavo obrne, pa četudi ponoči, ko že na 100m prepoznaš luči :) AR obesek je čakal na ključe, še predno sem imel izpit :D čakal je je težkih 6 let... [-( Nato sem nekega lepega dne zagledal lepoto, ki ji ni bilo para in se ji je reklo "Edizione Sportiva"... 8-[ bil je december in takrat se je ena približno takša ravno prodajala na netu. Po enem tednu klicarjenja in vseh poskusih kontaktiranja sem izvedel, da je žal prodana. Kupil jo je namreč forumaš Forsy. Čez en mesec se je prodajala še ena, za moje pojme še lepša, ker je namesto številke na konzuli najlepši napis "Alfa Romeo" in brez nalepk po avtu, ker nisem fan vpadljivih avtomobilov, ampak j***ga stvar ima dvojni auspuf, temne šipe pa še Alfa je, tako, da si na koncu na istem :D

Vglavnem poizkusna vožnja, orgazem, pa dnar na mizo. Na srečo je imela skoraj nove letne gume, pa še dobre zimske, ker po tem sem imel le še za tank nafilat :D + 2 dodatni zender le mans feltni :) 265.000km, zgonene bremze, pa še kaj, ampak končno...Alfa. =D> Woofer čez pol prtlažnika, ki bi ga najraje dal ven, ampak se ne morem odpovedati udobju zvoka :D marskiaj se je že poštimalo od takrat, bolj ali manj nujne mehanične zadeve, ki so mi omogočale, da jo bom lahko še naprej vozil, pa seveda novi zvočniki, če sta že ornk radio pa woofer not :D

Drugače sem Blaž, ljubm musko, rad imam Alfe, najraj svojo... :D and nothing else matters... :)

To do list je še dolg, več o tem drugič, to so pa današnje fotke:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Kakšne dnevne fotke pa ob naslednji priložnosti :)

Peace
Zadnjič spremenil rainmaker, dne Po Jan 19, 2015 2:07 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Dobrodošel med alfisti in na forumu ljubiteljev te znamke!!!

Jaz bi vseeno raje videl kakšne dnevne fotke....
Je pa videti zelo čedna =D>

Srečno!!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Dbrodošel med alfisti.
Poznam ta občutek ko čakaš in čakaš na alfo in jo potem končno dobiš pol pa ostane samo še :D

Drgače pa vidim, da si jo že začel fanj glancat le tako naprej. Pa tut jaz čakam kako dnevno, da vidimo kak se sveti 8) .
kolesar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Pe Okt 18, 2013 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

Tale mi je pa znana :mrgreen: Še par malenkosti pa bo top :)
Uporabniški avatar
rainmaker
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Dec 07, 2012 9:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Medvode

Le kako ne bi poznal tega koša na sliki kolesar :wink:
Bo kakšna spomladanska dnevna, po obisku soseda tule v Medvodah, ki baje "dela čudeže" iz pleha da rata špegu, kot so na forumu nekateri napisali :D če bo kakšna normalna cena seveda, če ne pa na roke :)
Drugače pa črno zglancaš za en dan, drug dan je že usrana :D ampak je pa tist en dan najlepša :D
Uporabniški avatar
rainmaker
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Dec 07, 2012 9:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Medvode

...pa za silo nekaj fotk iz prvih dni, če imate že željo :wink:

Slika

Slika

Slika

In še v družbi stare legende:
Slika

No še pred obeskom sem imel seveda tudi emblem, ki sem ga sunil nekje neki odsluženi alfi...seveda je prišla prvi dan na vrsto menjava oz. moja prva modifikacija, skupaj s scudettom, ki je bil pobarvan na črno :D :
Slika

Več pa ob naslednjem fotoshootingu :D
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Na zunaj zelo lepo ohranjena! Kako je pa mehansko?
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Pozdravljen na forumu in med alfisti :D

Veliko brezskrbnih in varnih kilometrov ti želim, pa, da bo vsakič nasmeh na obrazu, ko se vsedeš za volan :wink:
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
magfire
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 14, 2014 7:58 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Kraj: Ljubljana

=D> lepa! Čim več varnih km :wink:
Uporabniški avatar
rainmaker
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Dec 07, 2012 9:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Medvode

Hvala za lepe želje :D
mehansko...pelje se noro dobro - res zakon, bomo še mal obnovil čipe :D je nekaj že not ampak se mi zdi, da bi bilo lahko še bolje pa malo manj kurila, tako da bom malo forumskega majstra pokontaktiral, če bo za stvar :) dugače pa kupljena je bila brez zadnjega levega ABS senzorja, katerega sem lansko leto končno dobil ampak se je izkazalo da je bil zadnji desni zanič, tako da mi je witboy nekje še tega zbrskal in končno je po dveh letih abs lučka ugasnila :D imel je še nek prednji most od GTV- ke, ki je bil iz Italije, tako da... :) je bil na moji za zmenjat, drugače pa deluje mehansko brezhibno, vsaj po občutku :) , samo malo smrdi ko jo peljem v ornk klanec pri odprtih oknih...ne vem dizel al kaj. Pa vrata pokajo v pantih seveda :lol: Je bila pa ravno pri treh kronah na zaščiti tako da pleh se nekako še drži baje da dobro za ta leta...

Se pa priporočam za sprednja blatnika, če ima kdo, najraje črna :) en se malo napihuje, drugemu je pa začela pri robu barva odstopat, pa če se že lahko izognem strošku barvanja, bi bil to kar luksuz :D priporočam se tudi za sprednje mrežice zvočnikov, če smo že ravno pri delih :)
Uporabniški avatar
rainmaker
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Dec 07, 2012 9:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Medvode

314.969km ...still runnin' 8)

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

rainmaker napisal/-a:314.969km ...still runnin' 8)
Ah, nemogoče... Sigurno ima nemški motor not... :lol: :mrgreen: =D> =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
hunt3r1
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Avg 10, 2012 8:06 pm

Teli 105 konjski motorji so neuničljivi - kolega je prodal njegovo z 250000 kilometri cca 4 leta nazaj, nato se je alfa vozila vsak dan skoraj 100km in jih ima zdej krepko čez 400000, še vedno teče :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Vem, vem, ampak prepričaj to kakšnega neitalijanarja.... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
rainmaker
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Dec 07, 2012 9:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Medvode

Res je pridna ja :) če bi bile pa še ceste zrihtane, bi bilo pa že kar kičasto imeti takšen avto :D me vsako leto znova na tehničnem presenetijo ko rečejo naj še enkrat pridem... :lol: ...in vsako leto ista zgodba... končnik :D
Odgovori
  • Informacija