147 JTDm 110kW - SilverMan

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jaz sem za tablice nabavil tole...:
https://www.aliexpress.com/item/NEW-T10 ... .65.K9pVXR" onclick="window.open(this.href);return false;

Slika

...in moram reči, da svetijo res lepo belo, nikakor modrikasto in kot si tudi sam omenil prav lepo osveti tudi cesto, kar malce pomaga tudi pri vzvratni vožnji.... Drugi par teh je pristal v vratih. Zdaj pa res vidim kam bom stopil... Edina "slabost" teh žarnic je, da ne ugasnejo takoj, temveč šele po kakšnih 30 sekundah, vendar tačas svetijo s kakšnimi 5% moči... :?
Bom en dan malo poslikal....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Super, upam da tudi malce ogrete ostanejo iste barve, moje igrače (cool white) so namreč hladne (nekaj časa po vklopu) še kar sprejemljive barve, po nekaj minutah ko se ogrejejo pa začnejo vlečt na modro.
Tisto "zakasnitev" bi pa rešil s kakim uporom vezanim vzporedno, ampak če te malce zakasnitve ne moti je vsekakor bolje kot imet pri ledici en grelec, ki je praktično sam sebi namen.
Tisti moji cobi v vratih brlijo ves čas, pa bo do nadalnjega kar ostalo tako, ker je komaj vidno šele v temi :-)(

Meni pa samo nekaj kupit in vštekat ni izziv 8) Še sploh če 3/4 lučke sveti v črno plastiko in se samo greje...
Je pa vsekakor cilj menjave tudi, oziroma kar predvsem pomoč pri vožnji vzvratno. Zgolj zaradi spremembe osvetlitve tablice ne bi niti 3 klike z miško naredil :mrgreen:

Moram pa rečt, da se trenutna zadeva ni obnesla.
Kljub celonočnem testu na mizi se zadeva pregreva in ena ledica je že postala light show najbrž že na poti do Reke oziroma nazaj...
Pri testu sem bil preveč površen... Sem futral z zgolj 12V na sobni temperaturi, dejansko pa bi moral vsaj z 14 pri 35+°C.
Ponovni test na 14.5V je že pri sobni temp. po eni uri pokazal neprijetno resnico...

Kakorkoli, junija je pod motorčkom dočakala svoje mesto še nova šusplata, pa od preFL obloga nad cevjo IC.
DSC_4521c.JPG
DSC_4521c.JPG (39.8 KiB) Pogledano 4408 krat
Seveda ne morem iz svoje kože, sem večni nezadovoljnež... Bo treba popravljat :oops:

Junij mimo :)
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

SilverMan napisal/-a:Meni pa samo nekaj kupit in vštekat ni izziv 8)
A bejž no. Sploh nismo porajtal... :lol: :wink: :mrgreen:
Jaz vedno pravim: vsaka čast takim mojstrom, ki svoje znanje lahko udejanjajo in potem to še delijo nam laikom... =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Ah, idej je preveč, je že deseta nova preden se prva dokonča :-)(

Medtem lahko na hitrco obdelam julij, kjer se poleg dopusta ni zgodilo veliko, čeprav se je dolgo kuhalo :mrgreen:
Končno sem našel en vsaj za silo primeren nastavek za izpuh, ki ni imel zlatarske cene pol auspuha. Sicer bi bolj pasal še kak cm večji po premeru, a če bi še naprej iskal povsem idealnega, bi to še traaaajalo...
No, še tega je bilo treba malce predelat, skrajšat za glavo :lol:
DSC_5163c.JPG
Brez tega bi malce preveč štrlel ven, tu je 147 spet ena posebnost :roll:
DSC_5164c.JPG
DSC_5164c.JPG (31.64 KiB) Pogledano 4321 krat
DSC_5165c.JPG
DSC_5165c.JPG (36.12 KiB) Pogledano 4321 krat
DSC_5166c.JPG
DSC_5166c.JPG (47.54 KiB) Pogledano 4321 krat
Na vijakih bo treba malce se še pomujat, zaenkrat so prvi kratki, ki so bili pri roki.
Nastavek je namreč narejen za premere 25 do 42mm ampak notranji premer je točno 60, zato je treba samo čimkrajše vijake, po možnosti črne. Bo tudi to. Nekoč :wink:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
mercury1946
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: To Jun 17, 2014 6:09 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 16v

Super rihtas alfo, mam vprasanje, kje si nabavil ta nastavek za izpuh?
Slika
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Ebay, slabih 10 evrov, od tega polovica poštnine...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
mercury1946
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: To Jun 17, 2014 6:09 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 16v

Super, na ebayu prvi zadetek ce isces exhaust tip, si bom kr narocil, super izgleda. Hvala ;)
Slika
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Tale konkretno: http://www.ebay.co.uk/itm/281418173062" onclick="window.open(this.href);return false;
Ni za kaj, pa še kdaj 8)

Aja, gre pa malce na tesno, sem moral prej pri navojih pobrusit robove ki zmanjšujejo premer, pa ju malce raztegnit navzven.
V skrajni sili, če res ne bi nikakor šlo gor, narediš par vzdolžnih rezov in nato uporabiš objemko.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Greš k prvemu izpuharju in ti na stroju razširi cev.
Uporabniški avatar
mercury1946
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: To Jun 17, 2014 6:09 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 16v

SilverMan napisal/-a:Tale konkretno: http://www.ebay.co.uk/itm/281418173062" onclick="window.open(this.href);return false;
Ni za kaj, pa še kdaj 8)

Aja, gre pa malce na tesno, sem moral prej pri navojih pobrusit robove ki zmanjšujejo premer, pa ju malce raztegnit navzven.
V skrajni sili, če res ne bi nikakor šlo gor, narediš par vzdolžnih rezov in nato uporabiš objemko.
no pol pa nebo tezava to resit, nastavek je narocen, tko da ko bo, porocam. :P
Slika
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Avgust:

Po nekajkratnem popravljanju omenjenih ledic za tablico sem od kitajca dočakal še par cob ledic, ki so mi medtem (v vratih) že nekako prirasle k srcu.
Seveda jih nisem imel namena dajat k tablici po plug'n'pray - pardon, plug'n'play sistemu, ampak z rahlo personalizacijo, kakopak :wink:
Najprej "očistit" osnovo, saj je povsem primerna za mojo zamisel, tako da ni bilo potrebe po izdelavi custom ploščice:
DSC_5176c.JPG
DSC_5176c.JPG (52.48 KiB) Pogledano 4119 krat
Original lepilo gre dol povsem enostavno, na koncu sem samo še dodobra obrisal površine s papirnatim robčkom.
Zadevo sem najprej malce odžagal, nato pa nalepil ploščke cob, kar že končano izgleda nekako tako:
DSC_5210c.JPG
DSC_5210c.JPG (28.76 KiB) Pogledano 4119 krat
DSC_5208c.JPG
DSC_5208c.JPG (11.47 KiB) Pogledano 4119 krat
Zakaj tista 1.2W žarnica?
Namesto upora, ki bi bil sam sebi namen. No, pravzaprav namen eliminaciji opozorila o pregoreni žarnici. Cob sam ima namreč premajhno porabo, jaz pa nočem piskanja in rumene barve na števcu.
A namesto iskanja primernega upora sem zadevo poenostavil kar z žarnico, ki se je našla pod roko 8)

Naslednje vprašanje kakšnega bralca/gledalca: zakaj je vse skupaj postrani??
Hja, zaradi vnaprej znanega razloga :)
Kako že gre... ena slika pove več kot tisoč besed? Saj bi lahko tudi povedal, pa se mi ne da, zato-slika:
DSC_5212c.JPG
DSC_5212c.JPG (23.15 KiB) Pogledano 4119 krat
Kako pa zadevo primerjat z original žarnico :?:
Enostavno.
DSC_5203c.JPG
DSC_5203c.JPG (16.25 KiB) Pogledano 4119 krat
Še pod drugim kotom:
DSC_5206c.JPG
DSC_5206c.JPG (16.24 KiB) Pogledano 4119 krat
Ker sem od prejšnjih poskusov že poznal lastnosti stekla na lučki, me rezultat ni preveč presenetil.
Še tisti del pa, ki me je, me je pozitivno, saj je zadeva izpadla celo malce nad pričakovanji, sploh ker zaradi ne-točkastega izvora lepo enakomerno razprši svetlobo po celi širini \:D/
Zadevo je bilo treba še malce potweakat, narediti fini tuning svetilnosti.
Z originalnim uporom je ta mali sonček tako svetel, da je prav prekleto moteč za zadaj vozeče, saj sveti skoraj kot reflektor.
Zato sem po MUP določil upor, s katerim sem dobil primerno svetilnost.
Zdaj lučke v tablico svetijo malce bolj kot original, z nevtralno, neizrazito belo svetlobo.
Ob tem pa konkretno osvetli tla pod sabo. To je tisti del "projekta", v katerem se skriva pomoč pri vožnji vzvratno.

Še zadnji del pred dokončno montažo: 12h test pri 15V.
Rezultat: mlačno.
Pod črto je končno spet ena zadeva uspela.

Zaenkrat (v času ko to tipkam) še deluje :wink:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Lepo =D> =D>
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Binji napisal/-a:Lepo =D> =D>
x2 =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Porkamotorka kako cajt leti ko ne bi treba...

Smo torej še vedno v avgustu, a že pri njegovem koncu, saj je z lubico povezan le še tehnični pregled, ki sem ga šel opravit par dni pred koncem meseca. Kot ponavadi brez posebnih priprav, le nekaj malega živahnejše vožnje tik pred pregledom. Seveda vse b.p., kot pričakovano :)


Septembra pa je bilo vse prej kakor dolgčas, ampak ne kaj veliko povezano z avti...
V začetku meseca zgolj praznjenje denarnice za zavarovanje, cestnino in takse podaljšanja registracije :-)(
Konec meseca pa še nabava nujnega za piccolo servizio:
DSC_5791c.JPG
DSC_5791c.JPG (97.53 KiB) Pogledano 3534 krat
Pa ni lubica tako zanemarjena, da bi potrebovala kar dva kompleta [-X , temveč se tudi drugi makaron oglaša in rabi malček pozornosti.
Proti koncu meseca je bilo seveda v planu se zapeljat na fešto, pa se kljub vsem pričakovanjem žal ni izšlo :cry:
Tako je tudi september (pre)hitro zgorel.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Pri večih, vidim da raje točite Motul kot Selenio?
Samo zaradi cene?
Odgovori
  • Informacija