AR 159 2.0

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

v vsej svoji lepoti :D

Slika
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

no, tako pa se bo naslednjih nekaj mesecev vozila moja alfica :D itak si je že zaslužila pranje :lol:

danes sem zaključil še zadnje stvari, ki so me čakale od menjave izpuha, vgradil tudi tempomat, ki pa še ni aktiviran.. mimogrede pa odkril še funkcijo "follow me home" uporabno :)

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

Kaj dosti ni za poročat v temi, alfica pridno nabira kilometre :D prejšn vikend je poskusila italjansko nafto za dobrih 1,8e/l (ampak res samo pokusila do prve črpalke za mejo :D)

Mi gredo pa zadnje čase vse bolj na živce določene zadeve, bi me zanimalo kako je pri drugih (nisem še vozil druge 159-ke :-k ):

- piš vetra na ac pri 130+ (možna rešitev s kakšno izolacijo?)
- traktorsko prestavljanje, predvsem 1-2-3 (pomislil sem na menjavo olja v kolikor bi pomagalo?)
- glede na to, da sem ne dolgo nazaj menjal vse diske in ploščice in da mi zdaj pri zaviranju trese volan ko psica, (ja en penzjonist mi je prletu iz stranske ceste, da se je avto skor na nos postavu :evil: smrdel je pa še ene pol ure za mano) bom mogu mal na pregled, da vidmo al so diski že zviti al kj druzga (texstar..)

Po več kot dveh mescih sem dobil tud zavrnjen zahtevek od zavarovalnice glede feltne :doubt: . Zdj pa lahko spet čakam do spomladi kaj bo po pritožbi (fingers crossed).
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

[quote="Xin"]
- glede na to, da sem ne dolgo nazaj menjal vse diske in ploščice in da mi zdaj pri zaviranju trese volan ko psica, (ja en penzjonist mi je prletu iz stranske ceste, da se je avto skor na nos postavu :evil: smrdel je pa še ene pol ure za mano) bom mogu mal na pregled, da vidmo al so diski že zviti al kj druzga (texstar..)

So bila pesta dobro očiščena preden si nataknil diske?
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

lepa :) vedno ko vidim kero s fi 100 nastavki mi je žal da sem dal samo 80 ](*,)

glede prestavljanja se tudi meni kdaj prve 3 zdijo trše, ampak to samo pri hladnem avtu
glede vetra se pa človek navadi, tudi pri meni ni povsem tiho :D
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

skyblue napisal/-a:
Xin napisal/-a: - glede na to, da sem ne dolgo nazaj menjal vse diske in ploščice in da mi zdaj pri zaviranju trese volan ko psica, (ja en penzjonist mi je prletu iz stranske ceste, da se je avto skor na nos postavu :evil: smrdel je pa še ene pol ure za mano) bom mogu mal na pregled, da vidmo al so diski že zviti al kj druzga (texstar..)

So bila pesta dobro očiščena preden si nataknil diske?
ja, se je pazilo na to.
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

Aless napisal/-a:lepa :) vedno ko vidim kero s fi 100 nastavki mi je žal da sem dal samo 80 ](*,)

glede prestavljanja se tudi meni kdaj prve 3 zdijo trše, ampak to samo pri hladnem avtu
glede vetra se pa človek navadi, tudi pri meni ni povsem tiho :D
heh, ko pogledam kako staro sliko z enim fi 70 izpuhom ji prou nekaj manjka :D

ja sj ko se segreje je bols, samo se vedno bi slo lahko lazje :? mislis da bi blo kj bols ce bi se izoliralo vrata, mogoce se kj?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Aless napisal/-a:glede prestavljanja se tudi meni kdaj prve 3 zdijo trše, ampak to samo pri hladnem avtu
glede vetra se pa človek navadi, tudi pri meni ni povsem tiho :D
Glede prestavljanja se kar strinjam, ampak le pozimi oz. nizki temperaturi.
Kakšnega pihanja pa pri meni ni slišati. Je pa možno, da ga povzroča precej veliko stransko ogledalo....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Sum vetra pri 159 je znosen.... dokler se ne peljem z 166. Tudi pri nizji hitrosti pod 100 se precej pozna.
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

Ko so že vse 159-ke na tapeti pa naj bo še moja :D

Zjutraj sem se prebudil s "H.E.C" lučko, avto v safe mode in gasa ne več kot 60 po ravnini.. tester je pokazal na "intake air temperature sensor", ki je bil očiščen (je bil kar fajn zabasan). No, alfica je spet normalno vozna =D> Upam da je za nekaj časa to to.
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

Letne radirke so spucane in zmontirane, zimske gume na notranjih robovih precej pobrane :?, tukaj pa še ena topla :P Upam, da bo to sezono kj več sreče!

Slika
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

Da nadaljujem monolog :D

V obdobju od zadnjega prispevka sem podaljšal zavarovanje in registracijo. Po pol leta uporabe pa mi je odpovedal High/Low pretvornik. Seveda nebi bil jaz, če se ga nebi spravil razkopat. :D Na sliki (obkrožen) je sicer drug tranzistor, stari se je razpadel (predvidevam, da je razlog samo v tem). Eno vprašanje tukaj za vse tiste, ki se malo bolj spoznajo v elektriko od mene. Se mi splača poiskat primeren nadomestek in ga zamenjat ali je to brezveze posel?

Slika

Na e-bayu sem poiskal cenejšo varianto, in šele kasneje doma ugotovil, da nima priklopa za RCA kabel. Zadevo sem rešil tako, da se sedaj ojačevalec prižge s kontaktom. Upam, da bo tudi tako OK.
Nov "chinese" pretvornik za cel evro in pol :D work's just fine :P :

Slika

Ostalih težav s "kraljico odstavnih pasov" al kako že pa za enkrat ni :)
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

res ni blo treba tega.. zgleda da se bo servis podražil
Slika
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Sranje.. ](*,)
Kako je pa to drgač priletelo? Poškodovana zgleda havba in zgornji del scudetota...
Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Hranata napisal/-a:Poškodovana zgleda havba in zgornji del scudetota...
Pa najbrž tudi počen odbijač...
Sem imel letos zelo podobno poškodbo na svoji belli, le precej manj izrazito....

Fajn zrihtaj :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija