156 crosswagon - daily car

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

To je moje novo multi uporabno, pustolovsko vozilo za vsak dan :)
Kanta od bmwja je mogla it zaradi previsokih stroškov glede na to kar je nudil in čas je bil za bolj uporabno ter bolj ekonomično vozilo. Z crosswagonko se zdaj družim že kak mesec, in odpravljenih je bilo že kar nekaj grehov, ki jih predhodni lastnik ni popravil. Manjkalo je nekaj čepkov, plastik in popraviti je bilo treba rolo prtljažnika (hvala Gregson za dele). Zunanjost, pa je dobila n novo pobarvan blatnik. Dobila je nove tepihe in nov radio, ki podpira uporabo volanskih komand. Edino kar je potrebno postoriti je še nosilec menjalnika, ki pa ga ni za dobit, pa tudi obnove se vsi nekako otepajo :roll:
Crosswagon q4 nima kar se tiče podvozja skoraj nič skupnega z navadno 156, prav tako so drugačni nekateri karoserijski deli in seveda menjalnik - pogon. Gre za redkost pri nas in je težko dobiti res dobro. Vožnja z njo je super, saj se ne nagiba kot bi človek pričakoval in je prava alfa skozi ovinke. Kakšen hud teren ne mara, saj hitro začneš riti z odbijači po tleh, če premaguješ kakšne globoke kanale. Prav tako je prehitra prva prestava, kar je problem pri speljevanju v hudih strminah. Zaradi svoje togosti, kar je dobro na lepih cestah pa se na terenu zgodi, da imaš hitro kakšno kolo v zraku. Je pa super za vožnjo po makadamih in travniških cestah... kljub zaprtim šipam, pa vedno v kabino pobegne pol travnika čričkov, da ti ni dolgčas :-({|=
Še najbolj mučna je vožnja po mestu, ker sta 1. in 2. kratki, tretja pa predolga... kar je ravno tam okoli 40-55km/h. Tudi na AC gre motor precej v obrate pri hitrostih nad 150km/h. Poraba je ugodna, glede na težo in prenose, lepa vožnja kombinirano 6,5-7l/100.

Tu so slike:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Zanimiv voz :)

A niso roke na podvozju vse iste? Kakor jaz vem so samo "pokončni" nosilci drugačni.
pero
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 592
Pridružen: Ne Jun 06, 2004 12:43 pm
Kraj: Cerklje

A si končno spet na znamki :D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

TribesMan napisal/-a:Zanimiv voz :)
Se strinjam...

Čestitke in srečno!!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Lucc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 937
Pridružen: Sr Sep 19, 2007 2:29 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR GT
Kraj: Kozina

Sej sem ti že povedal da je lepa. 8)

Sem pa danes pomahal GTA-jki pred ''bazo''. Ampak sem zaradi tehničnih težav (zelo zelo slab akumulator) letel naprej proti obali. :?
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Tole bi meu jz za dailija namest 166, sam kurc k gre manj :mrgreen:
Podvozje pa ni tolk drugačen.

Za dele pa povprašaj uporabnika 75 3.0 V6 na forumu.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

lepa zelo =) pa vidm da je kar opremljena? si jo kupil na štajerskem, ena podobna je bila iz Celja nekje se mi zdi?


lp,

d
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

A so znane kake serijske napake pogona ali cesa drugega?
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

pero napisal/-a:A si končno spet na znamki :D
Jap, eksperimentiranje z nemškimi oh in sploh kantami je obrodilo sadove.
Lucc napisal/-a:Sej sem ti že povedal da je lepa. 8)

Sem pa danes pomahal GTA-jki pred ''bazo''. Ampak sem zaradi tehničnih težav (zelo zelo slab akumulator) letel naprej proti obali. :?
Sej prov, sam izgovori so te, da se ne ustaviš pod Trojanam... Sej bo zdele v kratkem GTA prišla na obalo, pol se pa pripravi, kr bo "toča" 8)
didi napisal/-a:lepa zelo =) pa vidm da je kar opremljena? si jo kupil na štajerskem, ena podobna je bila iz Celja nekje se mi zdi?
Ne, ni tista iz Žalca, mislim, da je še naprodaj tista. Moja je iz Bizeljskega prišla. Ja ima, nekaj opreme, lesen volan in prestavno ročko, pa sivo usnjeno notranjost, imela je tudi radio z navigacijo in vekslerjem. Žal nima šibedaha, xenona in gretja sedežev. Gretje sedežev bom verjetno zmontiral pred zimo.
Miholl napisal/-a:A so znane kake serijske napake pogona ali cesa drugega?
Pri današnjih rabljenih se pojavijo "lufti" v križih in ležajih kardana. Menjalnik je drugačen in zaradi velikega skoka iz 2. v 3. radi malo žvižgajo v tretji, če so predhodni lastniki vozili z malo obratov in stiskali gas. To je kar sem jaz opazil.

Blatniki in odbijači so drugi. Za spodnje roke ne morem trditi ali so drugačne ali ne, zgornje so pa enake... Most je drug, zadaj štangice so drugačne, stabilizator... npr, gumice stabilizatorja so take kot pri GTA, stabilizator pa ne. Kolesni ležaji so enaki, zavore kot pri GTA. Malo se moraš znajti.
In ta kur*ev nosilec menjalnika. Tu je par slik tega "čuda" k se ga ne dobi in se vsi tolk otepajo popravit.

Slika

Slika

en Poljak se je boril s tem čudom

http://www.forum.alfaholicy.org/156/108 ... _156_.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Prav tako nek Nizozemec

http://www.alfapower.nu/viewthread.php? ... 58&page=12" onclick="window.open(this.href);return false;

Tako, da ne vem, kaj... kupit take puše, ven sprešat nove notr, al kaj?
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

no končno predstavitev te tvoje koze, si jo pa tudi malo na pašo peljal vidim :D :evil:

če še kakšno drobnarijo rabiš mi javi, pa kaj naberem ob priliki,v zameno za kak hmelj :-)(
Slika
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

si v Prekom-u vprašal?
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Za nosilec menjalnika probaj poklicat v SprintAuto v Italiji: 040/429 413

znajo slovensko (je tudi številka slovenska), so tudi partner kluba, ne vem kako je sicer pa sedaj ker se bliža avgust in feragosto v italiji, ker zna bit od naslednjega tedna na dopustu mož. Če on ne more zrihtat lahko na naše servise in prodajalce pozabiš :mrgreen:
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Alan napisal/-a:si v Prekom-u vprašal?
Sem, niso zainteresirani za obnovo tega.
wolfyy napisal/-a:Za nosilec menjalnika probaj poklicat v SprintAuto v Italiji: 040/429 413

znajo slovensko (je tudi številka slovenska), so tudi partner kluba, ne vem kako je sicer pa sedaj ker se bliža avgust in feragosto v italiji, ker zna bit od naslednjega tedna na dopustu mož. Če on ne more zrihtat lahko na naše servise in prodajalce pozabiš :mrgreen:
Sem jih poklical danes, zdaj iščejo, pravi da me kličejo nazaj.
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Ta mona iz Gorice se ne javi, tko da... mi ostane improvizacija, ko bo čas in volja. Sicer ni tako hudo, ampak opazil sem, da je slab ta nosilec.

Drugače pa nekaj novosti na krosovcu. Original radijo, ki ni predvajal CDjev in je bil po domače že precej v k...u, sem zamenjal z novim, sicer ni nek zadnji hit mode, ampak podpira volanske komande brez adapterja. Ima USB, ki sem ga skril v tisto odprtino kjer je varovalka za pranje žarometov (na stropu predala pri sovozniku)
Slika

kupil sem nove tepihe, ki se bolj prilegajo in fiksirajo:
Slika
Stari.
Slika
Novi (ja vem, ni ravno posesan avto).

Popravil sem zatič v pepelniku, ki se ni zapiral, zamenjal žarnico in dodal tisto posodico za cigarete ugašat, ki je manjkala.

Slika

Slika

Slika

Zadnji rolo se je uštimal. Dobil sem drugega rabljenega in iz dveh sestavil enega dobrega. Star je bil precej zdelan, rolo ni se več navijal, plastični zatiči so bili polomljeni in popravljeni z bambusovo palico. Na mreži so bili potrgani trakovi

Slika
Slika
Slika

Zdaj sem z njim prevozil 11000 km, in moram rečt, da sem zadovoljen. Za makadam je res bomba :P

Slika

Ta teden se bo naredil servis, olje, jermena itd... namen imam očistit sesalni kolektor in blindirati EGR, treba bo tudi malo čipirat zadevo potem.

Kupujem tudi feltne za zimo. Kaj mislite bi te pasale na krosovca:
Slika

Niso ravno nekaj najlepšega, ampak, imajo majhne luknje, kar bi preprečevalo nabiranje snega v zadnje feltne, ker GTA feltne so glede tega poraz :?
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Te so Blackline če prav vidim, po mojem mnenju bi jih bilo škoda za zimo :)
Odgovori
  • Informacija