Alfa romeo Mito by Mimo

Slikice vaših jeklenih konjičkov
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Hja, če pa tvoja kar noče crknit... Te bo treba prepričat v nakup kake benzine, boš tudi njih naštudiral :mrgreen:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Če že drugih ne, lahko vsaj 3.2 naštudiraš :P
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Čipanje atmosfercev je zguba časa.
Mimoracingteam
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Nov 01, 2015 1:16 pm
Vozilo: Alfa romeo Mito 1.4 turbo
Kraj: Novo mesto

Fantje sem v dilemi :D Naročil bom Eibach Prokit, avto se bo spustil za 3cm (upam) zdaj sem pa gledal še distančnike, platišča 18col še nism našel in sem se odločil da kar obdržim 17ke in dodam distančnike, nekaj sem raziskoval da vgrajujejo spredaj 15mm zadaj 20mm ampak mislim da če bi vgradil spredaj 12mm pa zadaj 15mm da bi bili distančniki čisto uredu??? Please helpp!!!! :D
Mimoracingteam
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Nov 01, 2015 1:16 pm
Vozilo: Alfa romeo Mito 1.4 turbo
Kraj: Novo mesto

V petek me je poštar pozitivno presenetil ko mi je pripeljal skrivnostni paket v delavnico :D Povsem nove Eibach sportline vzmeti :D Avto je sicer še zmeraj previsok vsaj za moje pojme ampak pelje se pa top :D
Slika
Uporabniški avatar
capocapo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe Sep 19, 2014 11:29 pm
Član Alfa Kluba: 1

sej se bo posedu se mal nč bat :) ... pa kakšno slikco bi nam lahko prvošču :D
Reaper85
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Jul 31, 2015 6:47 pm

Tvoj je neverjetno lep, drugače je ta barva neverjetno občutljiva na kamenčke, moj 2011 jih ima na sprednjem odbijaču in havbi nekje 100-200 (vem, ker sem jih barval s čopičem).
Drugega pred našo fabriko sem gledal, pa je sicer precej boljši, ampak še vedno se vidi nekaj majhnih belih pikic na havbi.

Na nižanje sam še pomislim ne, že stock ima samo 8cm do zaščite motorja, enako do sprednje gume pod odbijačem in zavesic pred kolesi. Zadaj je pa res previsok, ampak tudi ne dosti več kot 2cm napram spredaj.
Sicer sem se po enem mesecu naučil, da ne morem več s kolesi do robnika, dvakrat sem šel namreč malo predaleč.
Ampak vseeno imam probleme prit že do lokalne pošte, kjer je skoraj 45° robnik, in tudi če se praktično povsem ustavim, popajsam, sicer verjetno samo tista guma pod odbijačem.
Pa enkrat čez skalo na cesti tudi ni šlo brez da bi popajsal čez zaščito motorja.
Pa dvakrat me je zabilo in spustilo PD gumo za ene 0,5 bara, ker sem šel preveč blizu desnega robnika kjer so luknje za odtakanje vode.
Drugače pa na srečo ne vozim čez Naklo več kot enkrat na leto, ker tam te pa trdo podvozje ornk preruka.

Ne vem, ni to zame, niti ne vidim pointa da je tako nizek, ker čez ovinke še vedno ne morem več kot kakšen km/h hitreje kot sem šel pa prej z normalno visokim avtom, 15, če ne 20cm od tal.

Je pa moj samo 135, sicer precej prožen, ampak tistega pravega užitka med pospeševanjem pa še vedno ne daje. Je pa ravno tolk, da lahko normalno prehitiš, če začneš v drugi pri 30-50, najhitreje pa padeš mimo pri hitrostih 80-120.
Najraje bi ga spomladi čipal, čeprav ga verjetno ne bom imel več kot do spomladi 2017, največji razlog že omenjen lak, in tudi avtomatski menjalnik mi je dolgočasen, sploh v poletnih mesecih, zdaj pozimi mi je celo všeč.
Ampak vseeno me precej daje firbec kaj ta avto res zmore.
Mimoracingteam
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Nov 01, 2015 1:16 pm
Vozilo: Alfa romeo Mito 1.4 turbo
Kraj: Novo mesto

Slikce spuščene Alfice :D 18col. platišča se še zmeraj iščejo

Slika

Slika
Uporabniški avatar
PuntoBlueSporting
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe Sep 17, 2010 6:01 pm

Pfff lepa lepa!!
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Spuščen MiTo sploh ne zgleda tako slabo... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
PuntoBlueSporting
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe Sep 17, 2010 6:01 pm

Teli fedri niso Sportline ampak Prokit. Sportline bi si bl dol usedu...
hunt3r1
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Avg 10, 2012 8:06 pm

Res je, Sportline spustijo cca 5cm, ProKit pa cca 3cm, tole zgleda bolj 3cm.. ampak vseeno všečno, bi mogla bit serijsko na takšni višini :)
Reaper85
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Jul 31, 2015 6:47 pm

Moj 135 z original Sachs 313 962 amortizerji zgleda ravno tam nekje, tako da niso vsi visoki. Recimo navadni 78KM je vsaj 5cm višji.
Spredaj svojega ne bi več nižal za nobeno ceno. Kar se estetike tiče bi bilo lahko 1-2cm manj lufta med blatnikom in gumo, ampak sam avto je pa že sedaj samo 8cm od tal, in tako zame res najnižje kar je še kolikor toliko normalno vozno. Edino na kakšnih hudih klančinah ali robnikih podrgne po sprednjem podaljšku odbijača.
Zadaj se pa ne bi branil -2cm, sploh ne vem kaj so mislili, da so naredili toliko višje kot spredaj. Ampak vseeno veliko bolje kot Punto 2, ki je bil kot gliser.

Drugače če bo kdo primerjal višino, pomeril sem od tal do blatnika, kjer je najvišje. Druga številka je pa luft med blatnikom in gumo.
PL - 63,7 - 3,4
PD - 64,3 - 4,1
ZL - 67,0 - 5,9
ZD - 67,2 - 6,2

Pri znižanem Puntu sem imel pa na vseh štirih kolesih nekje 3,5cm lufta, kar je ravno dovolj da lepo izgleda. 6cm ali več je pa grdo.
Mimoracingteam
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Nov 01, 2015 1:16 pm
Vozilo: Alfa romeo Mito 1.4 turbo
Kraj: Novo mesto

No danes sem zmontiral tudi Xenon kit in distančnike, spredaj 1cm, zadaj 1,5cm in moram povedat da je avto prava bombica :) Na čip tudi še čakam pri Tunercu da mi naredi mapo :)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
boxer88
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jan 10, 2015 12:30 am

Mimoracingteam napisal/-a:No danes sem zmontiral tudi Xenon kit in distančnike, spredaj 1cm, zadaj 1,5cm in moram povedat da je avto prava bombica :) Na čip tudi še čakam pri Tunercu da mi naredi mapo :)
Koliko KM okvirno pa boš dobil z novo mapo?
Odgovori
  • Informacija