alfa romeo 159 SW 2.4 q4

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Vse lepo in prav, samo slike pa obrni, da si ne bomo rabili vratu lomit ob ogledu tvojih slik!
:wink:
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

Bi jh obrnu,pa mi ne rata #-o .
ALFA JE ZAKON!!!
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

WiTBoY napisal/-a:jup q4 pa avtomatiki majo vsi 210 hp
največja napaka pri 159ki je pa ta, da te kombinacije niso dali ven ](*,)
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

a ne obstaja q4 z avt.menjalnikom :roll: ?
ALFA JE ZAKON!!!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Avtomatik ni 210HP motor. Prvi so navadni 200 konjski, od 2007 dalje, pa je malo predelan 210HP motor, z starimi 200HP injektorji in staro 200HP turbino.
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

hja kaj nej,sm blond :lol:Za problem z radijem pa noben nima pojma??Malo sem bral na tujem forumu in tisti,ki imajo bose ozvočenje,naj nebi imeli te opcije loud-a in eq-ja :?: ..zakaj pa je bilo potem pri moji kljub bose ozvočenju te dve funkciji mogoče uporabljati??WiTBoY,ali je mogoče,da je bila to posledica izklopljenih kablov??Ne se mi smejat ampak,to si predstavljam tako kot,da radio ni zaznal bose,in posledično dopuščal ti dve opciji,ali je to mogoče??
ALFA JE ZAKON!!!
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Je tako.
Tudi pri mojem ne-bose na 147 izgine eq in loud., če mu pripeljem napetost na bose pin.

Ponovi vajo, izklopi bose, odklopi aku, počakaj minuto, priklopi aku, priklopi bose. Mora da bo.
Sicer so si makaroni zamislili da bose tako superiorno špila da ne rabi omenjenih funkcij, pa eni pravijo da ni spet tako super :wink:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

Super bo takrat,ko bo že spet špilalo tako kot na začetku.Zdaj moram za nekatere komade jakost priviti use tja do 20+,prej je pa že na 10 kar pošteno treslo.jutri gre radio ven,kablovje narazen,baterija na off,in ko use nazaj priklopim srčno upam,da bo že spet tako kot na začetku
ALFA JE ZAKON!!!
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

denobeno napisal/-a:a ne obstaja q4 z avt.menjalnikom :roll: ?
samo 3.2 po mojim informacijah ko me je držalo da bi menjal :x
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

po dolgem času se že spet malo javljam tu na forumu,ker se mi je pojavil problem in sicer volanska letev :(.Par dni nazaj sem se odpravil zamenjat zimske gume z letnimi,in glej ga zlomka,na letnih se kar na enkrat opazi na volanu luft :oops: .prvo pomislim na kakšen končnik.Pregledam zunanje in notranje končnike usi B.P.,nato pa sem uzel tisti gumi meh na volanski letvi stran in ugotovim,da ima sama volanska letev pri premikanju levo,desno luft..Bil sem tudi pozoren na čudne zvoke,in ko zavijem v eno ali drugo smer nekaj škripa/cvili...Se pravi je to to in kliče po novi letvi??V tem primeru kaj se najbolj splača,ali rabljeno "ok",ali obnovljeno??Koliko je dela z menjavo same letve?Kot sem videl jo držita dva vijaka+2 cevki,ki sta prišravfani na letev?hvala za pomoč in lepe velikonočne praznike vsem alfistom :wave:
ALFA JE ZAKON!!!
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

malo sem prebral o teh letvah in zdej sm malo v dilemi,ker ne vem več ali je komplet fuč,ali je samo puša za zamenjat(prebral na forumu)simptomi so sledeči:-če volan premikam levo in desno se sliši pokanje,oziroma,da je nekaj v luftu,
-če avto prižgem in z volanom premikam levo ali desno je na obeh straneh enako lufta(po občutku bi rekel da kar 1-2cm)
-pri premikanju volana se sliši škripanje/cviljenje,najbolj če zavijem v desno
-olje nikjer (še)ne pušča in je rdeče barve,ni motno,
-ko sem odstranil meh/hramoniko al karkoli se že imenuje,se vidi pri premikanju volana,kako opleta sama letev,ima luft...
lepo bi vas prosil za vaša mnenja,ker po usem prebiranju mi še vedno ni jasno ali je potrebna zamenjava letve ali ne..lp
ALFA JE ZAKON!!!
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

lep pozdrav
že nekaj časa je minilo od kar sem bil na forumu,pa tudi od kar je bilo govora o moji alfici.No,kot je usem jasno,ki si lastimo ta avto tudi pri moji žal ni šlo brez ulaganja denarja v to "nepremičnino".v času od kar si jo lastim je bilo zamenjano:-spodnja leva roka spredaj(TRW)
-volanska letev
-zadnji diski z ploščicami
-napeljava sprednjih pdc senzorjev
velik servis(preventivno,zaradi cviljenja rolic)
-komplet sklopka+vztrajnik LUK
-nove zimske gume nexen 235/45/18
Lani je bila tudi pri dr,tribesman-u,ki ji je povečal moč

Kar bom moral še storiti je zamenjava vzmetenja,ampak to bo počakalo na pomlad,ker ni še take krize.Razmišljam v tej smeri,da bi ji privoščil malo nižje vzmetenje(kayaba plinski amortizerji+eibach prokit vzmeti).Mogoče kakšno besedo več na ta paket nebi škodla.Avto ima trenutno prevoženih cca 244000km

Slike pa nalepim ob prvi priliki,samo da jo poslikam.
ALFA JE ZAKON!!!
Odgovori
  • Informacija