alfa romeo 159 SW 2.4 q4

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

En lep pozdrav vsem alfistom!

Končno sem se spravil k temu,da vam predstavim še mojo 159 q4.Avto sem kupil slaba dva meseca nazaj v Lj..Letnik je 2007 Distinctive oprema,18" gume,vlečna kljuka,...in kar se mi še najbolj dopade v njej je rdeče usnje 8) .Ima prevoženih malo manj kot 225kkm,od tega pri meni zadnjih 5kkm.Bila je redno servisirana pri Štepančiču od leta 09 naprej,pred tem pa uvožena iz nemčije.Z njo do sedaj nisem imel kakšnih večjih problemov,razen tega,da ni delal zadnji sub-težavo odpravil pri WITBOY-U(nekdo se je igral za kablovjem in ni priklopil konektorjev #-o )pa PDC mi ni delal,ker so bili trije senzorji fuč-čakam senzorje.preventivno sem zamenjal olje v diferencijalu ter menjalniku pa še zadnje diske in zavorne ploščice.To je za enkrat vse kar je bilo delano na njej in upam,da bova skupaj prevozila še veliko varnih km :)

še nekaj slikic alfice:

Slika

Slika

Slika

Slika


Za enkrat je to to, notranjost pa še poslikam.
ALFA JE ZAKON!!!
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

dobra mašinca =D>
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Še ena 4x4 alfa 8) Kar dosti opreme ima. Lep in uporaben avto. Srečno se vozi!
Kako se pelje? Si jo sprobal kaj v snegu? Se da izklopit vso elektronko za stabilnost pri 159? Kako je s porabo?
Ko mi odsluži crosswagon, poiščem 159 jtd q4 limo :wink:
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

Xin hvala!

opreme ima res ogromno,skor mal preveč za distinctive,ampak kakor je bilo že govora o tem v drugih temah je to odvisno za kateri trg je bila delana.Avto se pelje ko vlak po tirih.Po snegu nekaj malega,ko ga je zapadlo nazadnje sem jo sprobal in morm rect,da se obnese super usaj kolko sem jo sprobal.Elektroniko se da izklopit,samo jo imam kar vklopljeno hehe.Kar se porabe tiče bom tako rekel.Za mojo vožnjo,ki jo imam nekje 60% avtocesta-150km/h in 40% lokalne ceste mi na roko izračunano pije od 8-8,3L,na BC laže za cca dobrega pol litra.Konec koncev ima pa le dobrih 1700kg in 2.4 z 210 km in manj skoraj ne more bit poraba,usaj z mojo vožnjo ne :-D
ALFA JE ZAKON!!!
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Na avtocesti še niso požrešne te q4 159ke... ko prideš pa na zavite ceste in klance je pa takoj +1,5 litra. V snegu jo zjebejo orng klanci, ker ima gume preširoke in še težka je. Brat mora dostikrat sklapljat elektroniko v snegu, ker ga popolnoma ustavi na cesti, ker ne pusti koles vsaj malo vrtet v prazno.
Slika
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

seveda se jo da ampak kombinirane bolj teško,da jo boš spravil veliko pod 8L.mogoče se motim,bo še kdo kaj pokomentiral,ki vozi q4.Nekaj preveč se nisem vozil po snegu,razen takrat,ko ga je zapadlo tistih par dni in ,ko sem šel v službo sem se malo poigral z njo.Drugače bi mogu mal višje proti snežniku probat kako se dejansko obnese v snegu.Je pa res,da teža in "valerji"nardijo svoje :)
ALFA JE ZAKON!!!
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

brez dpfja gre tud pod 8 če mal paziš. drugač je pa okol 8l .po sengu gre super :) sploh če mu ugasneš štrom. :D
drugač pa dobr voz =D>
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke =D> =D> =D>

Srečno!!!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

hvala WITBoY pa tebi maStr tud:) !tok nisem še pazu,bom pa probu,ko napolnim do vrha tank,če mi rata pod 8L
ALFA JE ZAKON!!!
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

a je bil mogoče kdo iz foruma na poti iz kopra proti ljubljani cca eno uro nazaj??scat me je pelala ena 156 LJ-... 24v :?: nisem mel za burek :lol:
ALFA JE ZAKON!!!
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Težko in leno kravo imaš ki ji 4wd tudi ne pomaga v takšnih primerih :evil:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

ma slučajno je tako naneslo,da sva se začela malo dajat,čeprav sem bil zelo prepričan,da mi ne bo kos,ker je na prvi pogled zgledala bol boga..na koncu pa sm vidu sam še :bootyshake:

navk te zgodbe je:ne sodi knjige po platnicah #-o :lol:
ALFA JE ZAKON!!!
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

denobeno napisal/-a: "valerji"
Kakšne dimenzije gume ima? Malo mi je čudno, da je nekdo omenjal, da je imel probleme z 159 q4 priti v zasnežen klanec :doubt:
denobeno
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 7:07 pm

verjetno ima res kaj pri temu širina gume,ne morem pa trdit,da je to res tako.moje gume so 235/45/18,samo tako strmega klanca še nisem sprobal v snegu...ko ga,vam povem iz prve roke
ALFA JE ZAKON!!!
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

denobeno napisal/-a:navk te zgodbe je:ne sodi knjige po platnicah #-o :lol:
Oz. ne pričakuj da boš z 210 konji hitrejši od vseh.
:D
Odgovori
  • Informacija