159 SW 1.9 JTDM Qtronic - JC29

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Takole, po skoraj treh mesecih sem se jo odločil predstavit... Torej pa 147 TS, 156SW JTD in nazadnje Fiat Punto 1.2 (vsi so bili predstavljeni tu na forumu), je tokrat prišla k hiši Alfa 159 SportWagon 1.9 JTDM Qtronic.

Avto ima slabih 195.000 prevoženih km (realnih ali ne, ne ve nihče), servisna je italijanska. Odprogramiran je DPF in EGR, avto pa je že pri prejšnjem lastniku (s foruma) bil pri Tribesu, tako da ima zdaj kar poskočnih cca 180KM.

Ravno danes sem avtu privoščil tudi oba kompleta jermenov ter vodno pumpo (vse SKF, nabavljeno v DE) in naftni filter. Motor zdaj teče precej lepše in tišje. Hkrati sem ga tudi preobul v 17col s Pirelli Cinturato P7 gumami (Zimske so 16")

Mehanik pravi, da je motor lepo suh, mi je pa rekel naj bom pozoren na turbo.... Novembra je bila sicer turbina obnovljena pri prejšnjem lastniku, vendar ob odvzemu plina zažvižga (nekateri pravijo da je normalno), a ker je malenkost mastno okoli, bo to potrebno spremljat. Dvomim sicer, da bi lahko šla tako hitro... razen če ni bila zrihtana tako kot bi morala bit... bomo videli, vleče lepo, tako da me še ne skrbi :wink:

Od opreme ni nič posebnega...
- avtomatski menjalnik
- dvoconska avtoklima
- strešne sani
- tempomat
- vgrajena multifunkcijska naprava z GPS, USB, SD, itd...
- vgrajena rikverc kamera

En kup je bilo tudi malenkosti... Temne šipe, nastavek izpuha, novi emblemi, v prtljažniku čakajo tudi novi tepihi (bo treba prej avto posesat)

Sicer pa naj slike povejo več...
Takole me pričaka zjutraj
Slika
Notranjost...
Slika
Slika
Opazite kaj?
Slika

Kakšna slika več pa, ko bo oprana :)
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Opazim: neoriginal emblem, nastavek auspuha, rikverc kamero, nenaštelano zapiranje prtljažnika in zvit odbijač :-)(

159 ne poznam veliko, imajo pa vse, za katere vem, malce glasnejšo turbinco.

Lepo skrbi zanjo, da te ne bo prevarala :wink:
Zadnjič spremenil SilverMan, dne Sr Apr 13, 2016 8:02 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke - čedna je =D> =D>

Kako pa se avtomatski menjalnik obnese pri tem motorju?


Srečno!!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

@SilverMan ... v mislih sem imel rikverckamerco ja :) Emblem je res tudi menjan (zbledeli stari - menjan z novim logotom), nastavek je iz Ebaya... z nekaj rezanja in priredbe kar lepo paše (strošek cca. 7€ in pol ure dela), zapiranje bo treba spustiti za par mm, bom pa to naredil hkrati z hidravličnimi rokami, ki v mrzlih dneh občasno spustijo, tako da če nisi pozoren, fašeš eno čež hrbet :mrgreen: Pri odbijaču je bil malo staknjen spodnji črni del, ampak je to načeloma urejeno.. sicer pa nisem opazil, da bi bilo kaj pokrivljeno.

@Mastr: Hvala. Čez menjalnik nimam nobenih pripomb. Prestavlja lepo tekoče, skoraj neopazno, ko zahodiš je presenetljivo odzivno za avtomatik vse skupaj. V prid gre tudi precej dolgo prestavno razmerje... Npr. pri 140km/h se pelješ v 6. prestavi pri 2.000 obratih. Hkrati pa je to neugodno pri nekih cca. 60km/h, ko se pelješ malo pod 2.000 obrati v 3. prestavi in ti tudi v sekvečnem načinu ne pusti šaltat v 4. Povprečna poraba se vrti okoli 6l/100km, s tem, da imam precej avtoceste s tempomatom na 140km/h.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Lepa je (kot vse 159-ke). Zanima me predvsem zadnja kamera, na sliki izgleda precej neopazna, kar mi je všeč. A slučajno veš katera kamera je to? Kako se kaj obnese v praksi, se vidi dobro? Vidim, da imaš tudi aftermarket radio (oziroma multifunkcijsko napravo), katere znamke je?
Hvala za odgovore pa srečno vožnjo.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

Lepa alfica, lepo se vozita! :D Tale pojav z zadnjo haubo pa ni tako redek na 159..
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Radio je kitajskega porekla, kupljen preko ebaya iz Italije. Tip: Xtrons TD699G... podpira pa prakticno vse.. GPS, usb zadaj (sem speljal v predal), 2x SD, priklopi za tv na zadnjih sedezih in kar je meni zelo pomembno... bluetooth telefonijo! Lahko pa tudi predvajas muziko s telefona v radio prek bluetootha.

Vzvratna kamera je prav tako iz ebaya... strosek cca. 10€. Slika je dobra, bom jutri magar posnel eno. Malo je bilo pain in the a** le nastavit, ker ima gibljivo glavo in da ujames da je vse v vaservagi pri tako malo prostora in 2mm imbusu... je bilo kar izziv. Zvezat vse skupaj na rikverc luc in radio niti ni problem.
Klik http://m.ebay.com/itm/Waterproof-Car-Re ... 2516818002
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

deluje lepa =D> privošči nam pa še kakšno boljo sliko :D

všeč mi je da je avtomatik, sem sam vozil 2.4 (2006) avtomatika, ampak me je precej razočaral :? sploh to prestavljanje, pod 2k obratov sploh ne pusti prestavit in v malo višjih tudi ne pusti prestavit v nižjo - na tako kratek čas vožnje se mi je zdel menjalnik obup #-o
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Boljše slike pridejo takoj ko bo spucan :)

Ja to je tudi mene zmotilo, ker pod 2.000 ne šalta, ampak se navadiš, mi ostalo odtehta. Na porabi se ne pozna... Nenazadnje je 159 mislim, da še vedno edini avto, ki je pri enem izmed testov za revijo (iz glave ne vem katero) pri 150KM motorju manj spil avtomatik, kot tisti, z ročnim menjalnikom.
V službi imamo A6 in BMW3 z avtomatikom. Pa se mi zdi pri A6 menjalnik precej počasnejši, z BMW je pa nekje tam tam. :)
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Takole izgleda v dezevnem jutru
Slika

In takole ponoči...
Slika
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

zgleda ok :)

Sem jo naročil prejšnji teden, tako da bomo vidli :D

Kako je pa z montažo?kje si potegno kabl do radia?
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Ja slika je več kot dovolj, za to čemur je namenjena :) Kable do radia sem vlekel po desnem pragu pod plastikami, rikverc 12v kabel sem našel za tapeto (na mestu plastičnega pokrovčka) v desni "omarici" prtljažnika. Mislim, da je bil roza kabel, če ti bo kaj pomagalo v tistem šopu kablov. :mrgreen: Vse skupaj sem zmontiral brez demontaže prtljažnika ali razdiranja pol avtomobila... par tapet umakneš v prtljažnem prostoru pa gre :)
hunt3r1
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Avg 10, 2012 8:06 pm

Od kje si pa signal za kamero potegnil? Jaz sem si na moji sposodil kar rikverc luč :)
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Na rikverc luč ja. Ampak nisem vlekel od luči ampak iz šopa kablov, ki pridejo v prtljažnik pod tapeto. :)

Tako da se kamera vklopi ko daš v R :D
hunt3r1
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Avg 10, 2012 8:06 pm

Aha, meni pa to ni na pamet padlo in sem idiot porabil 2x več časa, pa še polovico štiftkov od obloge prtljažnih vrat polomil.. :lol:
Odgovori
  • Informacija