Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2001

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Volhart
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 08, 2016 8:19 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Kraj: Kranj

Po mnogih volvotih, par BMW-jih pa še čem, sem si kupil tole lepotico. Na kratko...super avto. Ma nekaj problemov, ki pa jih bom rešil

- škripa spredaj za znoret
- malce preveč kadi (zgornja turbo cev je popolnoma mastna in oljna)
- osvetlitev gumbov na sredinski konzoli ne deluje (no, le obcasno se prizgejo lucke)
- potreboval bi komplet prednji del, da bi bila lepa (oba blatnika, odbijac in havbo)

Sicer pa tudi taksna kot je, me je ze prepeljala 2k km in nobenega problema in upam, da bo pri meni dolgo casa. Res ima Alfa poseben čar.
Eden najlepših avtov.
Eden najlepših avtov.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Prava barva! Luštna, čestitke za nakup, naj te srečno prevaža =D>

Pa dobrodošel na forumu, kjer članom ni izpod časti priznat da ima avto tudi kako napako (ne kot pri drugih znamkah, kjer seveda tudi po 20+ letih in pol miljona kilometrih deluje vse brezhibno in kot novo :mrgreen: ).
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Volhart
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 08, 2016 8:19 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Kraj: Kranj

Hvala za dobre zelje. Verjamem, da bo se dolgo delala. Dobil sem jo od drugega lastnika (od 2002), redno servisirana in zanjo se je skrbelo. Leta se ji sicer poznajo na zunaj, ampak to ni nic hudega. Iz desetih metrov izgleda tako, da se lahko samo zaljubis, ko sem blizu, sem pa v njej. A napake...no, prav vsak volvo in BMW do sedaj je mel kup napak. Noben ni brezhiben. No, pa se kdaj na cesti vidimo. Ce bom imel kaksno vprasanje ... kje kaj kupit, kaj okrog tehnike in mehanike, pa upam, da bom tukaj dobil prave odgovore. Vidim tudi, da imate srecanje v Ljubljani, pa se vam bom kar pridruzil.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Toni, ne morem verjet pa to je bogoskrunstvo, da si kupu italjanska jajca. :mrgreen:
Če imaš kej Slika pa hitr na cegu forum pokazat pa rečt, da je dober avto! :D

Samo bi pa lahko eno V6 ubodu!

Drugač pa uživaj!
Volhart
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 08, 2016 8:19 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Kraj: Kranj

Damjan pozdravljen. Ej, bom pa poskusu no. Pa saj tud volvo je dober, sam se pa res alfa precej bolje pelje. Volvotov sem ze sit ... kot vidim ima alfa vec strasti. Ne, ne da se mi vec samo za bencin delat, mam okrog 100 km dnevno in sem popolnoma srecen s takimle JTD ... ne morem pa verjet, da je tud pri 130/140 km/h skoraj neslisen ... a je kaj narobe :).
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke - lepa beštija =D> =D> =D>

Srečno in mnogo užitkov!!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Volhart
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 08, 2016 8:19 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Kraj: Kranj

No, danes je dobila nove zgornje roke, naročena pa je tudi tlačna zgornja cev. V njej je zevala 3 cm dolga razpoka. Samo zalimu z lepilnim trakov, pa je pol manj kadil. Zakon. Na volvo forum sem napisal, da sem kupil alfo. Kaksnih posebnih pohval ni bilo. Napisal sem pa tja in bom tudi sem, da prodajam svojega BMW, ki sem ga imel pred alfo. Je na avto.net...316 i M-Optic 1999.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Volhart napisal/-a:Na volvo forum sem napisal, da sem kupil alfo. Kaksnih posebnih pohval ni bilo.
Nemogoče :lol: :rofl: :mrgreen:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Volhart
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 08, 2016 8:19 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Kraj: Kranj

Evo se ene par slik od moje alfe. Imam pa tudi vprasanje. Leta 2013 je bil zamenjan termostat. Opazam, da ko vozim predvsem po AC (recimo danes, 17 stopinj Celzija, 130-140 km/h), se mi temperatura spreminja precej hitro v odvisnosti od tega ali grem gor ali dol po klancu. Ko grem v klanec, se pribliza 105 stopinjam Celzija. Ko grem po klancu navzdol pa pade na okrog 88 stopinj Celzija. Je to znan problem, je to nevarno? Prilagam sliko (temperatura le malce preko sredine ampak v tem trendu).
Priponke
Po klancu navzgor pri 130 km/h, zunaj 17 stopinj Celzija.
Po klancu navzgor pri 130 km/h, zunaj 17 stopinj Celzija.
Po klancu navzdol pri 130 km/h, zunaj 17 stopinj Celzija.
Po klancu navzdol pri 130 km/h, zunaj 17 stopinj Celzija.
Na svojem mestu.
Na svojem mestu.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

To ni napaka, ampak je problem, ker števček ni enakomerno razdeljen. Skala je 50 - 85 - 90 - 95 - 130. Števček se tu umes zelo hitro premika. Ko se bo ventilator poleti užgal bo kazalček že praktično na desni črtici. Ko avto normalno deluje bo števček malo v levo od 90. Kar jst vidim na slikah je popolnoma normalno.
Slika
Volhart
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 08, 2016 8:19 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Kraj: Kranj

Res hvala za tole pojasnilo. Skala ni linearna...res kul. Dobra resolucija o delovnem območju torej.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Na tvojem mestu bi sicer vseeno preveril tudi stanje hladilnika. Lahko da tudi ni več ravno najboljši...
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Ko gre čez 90, je ponavadi že bolj slab hladilnik... So 156-ke znane po tem, da gre rad hladilnik po določenem času...

Lp
Slika
Volhart
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 08, 2016 8:19 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Kraj: Kranj

Hvala za odgovore in ansvete, ki ste mi jih dali do sedaj. Alfa je vedno boljsa. Nova tezava je ta, da se zacenja slisati nek lezaj izpod havbe. Ali je to mogoce tista znana tezava z napenjalcem mikrojermena. Po racunih sodec je bil le ta ze veckrat zamenjan. Imate kaksen nasvet, ki bi to tezavo resil tako kot se zagre ali pri de v upostev le menjava in kmalu zatem se ena in se ena. Kljub temu mi je avto zakon.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Ja, verjetno je samo rolca mikro jermena.

Je pa treba še malo okrog pogledat, da rolca lepo sede na mesto, kamor je privita. Ker če stoji postrani in je ležaj zaradi tega napet, ga poškoduje in začne ružit.

Meni je takole vse zružilo, pa samo malo je bilo sedež za očistit!
Slika

In potem je lepo mirno teklo naprej BP, zamenjal z rabljenimi rolcami!
Slika

V glavnem, dodatnih kakih 10 minut dela.
Odgovori
  • Informacija