Giulietta 1.4 multiair TCT by wolfyy

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

parking imam brez odbitne ja, samo ne vem kako bom parking na strehi uveljavljal.
Čez 15 let ne bi bila niti original barva v dobrem stanju :doubt:
mislim da razen na parih plastikah, kjer smo barvo uspeli sprati ne 145, ne tempri pri 17ih letih ni nič falilo na barvi. yugo, ki plastike ni imel pa tud pr 27ih letih mu ni nič falilo, razen par mikroprask, ki jih rešiš s poliranjem takoj :wink:
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Mogeče ni falilo na izgled ker je bil cel yugo star, če bi en del barval na novo bi se hudo dobro videla razlika...

Malo poslikaj kako hudo v resnici je.

Zanimivo da Alfasan svetuje o popravilu pri profi ličarju....

Folija ne bo rešila teh poškodb, se bodo luknje od kamnčkov grdo videle preko folije, edino če bi avto prej pokital, kar pa od odstranitvi folije pomeni aojo prizor.

Jaz na svoji čehinji vsako spomlad saniram poškldbe od kamenčkov z čopičem, pa je prav lepo.
Ni pa avto nikoli več nov, razen če se celega barva in vse plastike menja.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Pričakovanja, da bo 15 let star avto zgledal kot nov, ne da so samo nerealna, temveč so škodljiva samemu sebi.
Namreč čez 15 let + kolikor je stara danes tvoja alfa bo vredna natanko toliko kolikor bo goriva v njej + gume in morebitne zimski alu komplet, pa če bo zgledala kot nova ali popolnoma iztrošena.

Urbe moj post je bil dobronameren. Ne delajte znanosti iz štrihanja. A mislite, da se kakšnemu 200.000€ vrednem Švabu nikoli ne zgodi kaj podobnega. Ne vem no a ga dajo sprešat ali popravijo.
Če popravilo plača zavarovalnica imaš vsaj to možnost, da sam izbereš ličarja. Če boš kompliciral se ti zna ponoviti napačen nakup felten in gum.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Ja kater letnik pa je potem Alfica?
:-?

Spet si zašel, ni govora o 200k€ vrednem avtu.

Wolfy daj kakšno slikco kakega dela, da se lažje oceni, glede na ves bonus ki ga izgubiš, bo vrjetno čopič in veliko živcev edini približno racionalen način popravila.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

ma škode ni dosti tudi vidna ni na 2m problem je, da je po celotnem avtu. poleg tega zima zna narediti na teh mestih svoje in gre lahko zadeva naprej. do pleha ni prišlo nikjer. Morm mal še razmislit kaj pa kako...en dan se že odločim da bom pustil tako, drug dan sem skoraj mnenja da grem vse popravljat. Bomo vidli kaj pogruntamo z agentom skup, pol pa en dan še do ličarja. ampak za vse si je treba vzet čas, česar pa nimam :(

@alfasan: kako veš pa ti koliko bo avto vreden ob prodaji, če sam še ideje nimam če ga bom sploh kadarkoli prodal? če bo vreden ob prodaji 100eur verjemi, da bodo drugi samo sanjali avto, ker bo šel na uničenje brez razmisleka.

Spet nimam ideje kaj sem kompliciral glede platišč, vsem sem poslal: letnik avta, vrsta opreme, vrsta zavor ter vsem ponudil, če potrebujejo še št. šasije, dva sta rekla, da mi zadeve ne morejo zrihtat oz. en je rekel da si ne upa tvegat in naročit, en je obljubil da lahko 100% zrihta. še enkrat sem ga vprašal, če mu dam št. šasije za sigurno pa ni želel. pol je pa vse kar sem želel, denar nazaj, saj stvari niso štimale ali je to spet narobe? Zanimivo da imam 99,9% problemov s trgovci in serviserji v naši državi, v tujini če problem nastane se ga reši v najkrajšem možnem času brez slabe volje na eni ali drugi strani, ker so stvari v EU dokaj jasno in natančno definirane.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

no glede spenkanega avta nism rešu še nič, barvu najbrž ne bom, se bo samo popravilo pri ličarju ko grem za drugi dve malenkosti h njemu prek kaska. strmoglavitev v razredih me bi stala preveč za uveljavljat splošni kasko.

so pa gume zgleda zame zaklete ](*,)

v enem letu 5x naročil gume
1x feltne ne pašejo
1x pridejo pireli pzero in pzero nero vsaka po en kos
1x ok
1x skenslajo naročilo, ker jih nimajo na zalogi
1x pridejo napačna dimenzija

14 dni že čakam par gum in to leta 2017, neverjetno ](*,)
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

kje pa jkupuješ gume da maš tok slabe izkušnje ?
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

menjal 4 različne trgovine že :lol:

no vulkanizer pač ni kriv, da mu dostavijo napačno robo, papirji so vsi štimali, samo gume so bile napačne :lol:
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

iz izkušenj lahko priporočam mimovrste. Vedno sem dobil gume tekočega letnika, hitra dostava, pa vedno so bili med cenejšimi. Ker sem lani v istem letu kupil dva kompleta gum, so mi za 1 leto dali status VIP, kar pomeni da imam za vsa naročila zastonj poštnino.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Se strinjam. Tudi jaz 2 seta gum (4 letne, 4 zimske) naročil od mimovrste. Dobra cena, hitri dobavni rok, oba seta ne več kot 2 meseca stara, je pa res, da sem naročil standardni dimenziji.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

sej to je pri vseh dokler ne gre kaj narobe :wink:

osebno trgovine ocenjujem šele ko gre kaj narobe in tu mimovrste ni ravno pri vrhu seznama, ker je že 3x šlo nekaj narobe (2x ravno na dobavnih rokih), sicer ne na gumah so me pa enkrat pošteno nategnil z dobavnim rokom 3-10 dni, pol sem pa 30 dni čakal kos, s tem da so mi po 15ih dneh šele poslali email da imajo problem z dobavo. če bi to povedli po dveh dneh, bi skenslu naročilo in imel kos doma iz anglije za isto ceno v roku 14ih dni.

Vredestein pač trenutno v moji dimenziji v SLO prej kot v enem tednu ni dobavljiv, razen kdor jih ima slučajno na zalogi (to sta pa eni dve trgovini)
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

jest zdej že dve leti naročam kle https://www.liderpnevmatik.si
pošiljajo iz .at in res skoz frišne gume stare po par mescov.
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Kakšna je dimenzija gume?
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

WiTBoY napisal/-a:jest zdej že dve leti naročam kle https://www.liderpnevmatik.si
pošiljajo iz .at in res skoz frišne gume stare po par mescov.
pošiljajo iz vsepovsod (spomladi so mi poslali iz nizozemske), oni so tudi prvi razlog da čakam na gume že 3 tedne, ker so mi po 4ih dneh ko sem se pritožil da nimam sledilne številke sporočili, da mi bodo vrnili denar ker gum nimajo na zalogi, zanimivo gume so na njihovi spletni strani še vedno na zalogi tudi po tistem ko so mi skenslal naročilo zaradi nedobavljivosti niso popravli zaloge.

hotel sem vredestein sessanta 225/40/R18 pa jih ni nikjer ne v SLO ne v tujini. pol sem pa v firmi kjer delam in imamo samo interno možnost naročanja naročil vredestein vorti pa so mi poslal 235/40/R18. Se zgodi in nato se ne da vplivat. tako kot naredim jst mesečno vsaj 10 napak, jih naredi vsak.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Vredestein je bil težko dobavljiv letos, posledično so imeli vsi trgovci s tem težave.
Odgovori
  • Informacija