Giulietta

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Sprva se mi je zdel volan ok, zdaj pa opažam da je zavijanje v obe smeri postalo nenavadno. Občutek je kot da bi se spreminjala moč servota. Zavije normalno, potem pa v enakomernih preslednih (kot nekakšno valovanje) čutiš drugačen občutek na volanu. Morda je tudi malenkost čuden zvok, ali je to samo občutek.
Zrak v servo sistemu (premalo olja) ali pa zdrsuje jermen (lahko je tudi malo masten ali pa zdrsuje na enem delu)
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

nedvedinho napisal/-a:Giulietta:
Pedal za gas je postal neodziven. Po ponovnem zagonu avtomobila je avto deloval do ponovitve napake. To se je zgodilo 2x v jutranji gneči ob hladnem motorju. Tester je pokazal napako P1541 Variable Displacement Oil Pump. Avto je deportiran k mehaniku. Po izkušnjah mehanikov in uporabnikov tujih forumov ni kriva oljna črpalka. Ta naj ne bi crknila nikoli. Na alfaowner predlaga menjavo 55271489 - ventil pritiska olja. Bomo probali.
Rešeno z menjavo tesnila na oljni črpalki. Težava je enaka kot pri 159. Ugodna rešitev za katero se zahvalujem Filipu (Alfar).
nedvedinho napisal/-a: 159:
Ob pritisku na tipko start, avto občasno potrebuje cca 2-3s več kot je normalno da vžge. Vžge vedno. Ob tem se pojavi belo-moder dim. Na ekranu se je sprava pojavljalo obvestilo o vodi v naftnem filtru, zadnje čase pa o slabih grelnih svečkah. Tester pokaže napako na luftmeserju. Bomo zamenjali s testnim in vidim kako naprej. DFP in EGR sta out.
Menjan luftmeser, menjan senzor vode pod naftnih filtrom in menjana ena svečka. Rezultata ni, oz. je enako kot je bilo. :doubt: Korekticje na šobah so tudi normalne.
AnAlfaBet napisal/-a:
Sprva se mi je zdel volan ok, zdaj pa opažam da je zavijanje v obe smeri postalo nenavadno. Občutek je kot da bi se spreminjala moč servota. Zavije normalno, potem pa v enakomernih preslednih (kot nekakšno valovanje) čutiš drugačen občutek na volanu. Morda je tudi malenkost čuden zvok, ali je to samo občutek.
Zrak v servo sistemu (premalo olja) ali pa zdrsuje jermen (lahko je tudi malo masten ali pa zdrsuje na enem delu)
Izgleda da je vse našteto ok. Še raziskujemo.

159:
Ne dela šprica za vitreks.
Ko pošpricaš, se v delujočem stanju vklopijo tudi brisalci. Pri meni ni ne vitreksa, niti brisalci se ne vklopijo (ki bi se v primeru da je zmanjkalo). Samo brisalci drugače deluje normalno.
Menjana je bila črpalkica v posodi.
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

Glede vžiganja- identičen problem sem imel na CDTI 120km ekvivalent JTDM motrju, razlog je bil štarter. Po menjavi je bila očitna razlika.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Mito: že 4 leta pri hiši - extremen rekord.... Na 250.000km opravljen 5 redni servis v tem času, vsi filtri, olje, volanski zglob, vodna pumpa, nekaj drobnega materiala po podvozju, tehniči uspel :-({|= Upam da bo menjava pumpe rešila izginjajočo vodo. [-o<
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Mito prodan, nadomestil ga je Citroen C8 2.0 HDI.

Na voljo je še zadnja desna meglenka/rikverc luč, ki je nisem uspel zamenjat in pa komplet 8C 17'' platišč v srebrni barvi z 215/45/17 Michelin Pilot Sport 4 gumami, 2017, 3-4mm profila.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

C8 kaput, preden sem šel razkopavat mašino, sem ga prodal v nevoznem stanju.

Giulietta, že tretji teden pri avtoelektričarju. Štarter, žice za luči na zadnji haubi, levi žmigavec spredaj... miljon modulov, čipov, računalnikov, ni da ni... :doubt:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Vidim, da imaš črne dneve in to ravno v teh "čudnih" časih ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Torej, po prejšnjem baročnem opisu avta, je epilog da naj bi bil skurjen levi bočni žmigavec (tudi ta je led). On naj bi bil razlog za odpoved nevem katerega modula. Po zamenjavi žmigavca in modula, vse luči delujejo normalno. Tako zadaj, kjer je bil pravi lunapark kot tudi v sprednji levi so začele delat ledice.


f***** k***** žmigavc :roll:
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Ja to je pa lepota LED-ic. Za nekaj Watt-ov prihranka 6 računalnikov. Ko crkne te prime da bi zažgal vse skupaj..
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

nedvedinho napisal/-a:C8 kaput, preden sem šel razkopavat mašino, sem ga prodal v nevoznem stanju.
C8 je zamenjala Phedra. Ena zadnjih šans da sem kupil Lancio, čeprav na njej razen znaka (pa še ti so vsi zbledeli) ni nič njenega. =P~
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

nedvedinho napisal/-a:Slika
Še vedno dobrodošla kakšna informacija o teli Breri. O:)
Odgovori
  • Informacija