Alfa 156 V6 Sunday track car

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Tudi meni v 156 števec laže kolk je dolg in širok.. Menjal termostat, hladilnik, senzor na koncu priklopil računalnik in spremljal in zadeva deluje vse kot mora, števec pa ko se segreje na 90 isto sekundo pade potem na črtico pred 90 in od tam več ne gre :roll: Namreč en čas je kazal, da se avto pregreva, en čas da se ne segreva :lol:
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

schumacher napisal/-a:
urbancebulj napisal/-a:Si se ti kaj v Grospupljem zadrževal zadnj čase?
Seveda sem se :wink: Kje sva se srečala pa nisem bil pozoren?
Pri flamingotu.
:wink:
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Precej pozno tole pišem :roll: .

Prvo je potrjeno, da števec laže še bolj kot naši politiki :mrgreen:

Od zadnje objave se na avtu ni spremenilo nič drastičnega. Več ali manj vse ostaja enako edino sredinsko konzolo sem kupil "karbonsko" in jo prebarval v mat črno, ker mi zgleda pocensko je karneka imitacija čeprav gre za original kos. Na mojem avtu kar bo zgledalo kot karbon tudi bo karbon.

Evo prebarvano in prelakirano z mat sprejem
Slika

Zamenjal sem tudi prestavno ročko katera je po novem tudi črna mat in pa radio. Prvo vgranjo Blaupunkt Modeno je zamenjal radio Blaupunkt Amsterdam. Dobil sem čisto novega nikoli zmontiranega v original škatli z vsemi pripadajočimi papirji kabeljčki itd. več o njem v naslednjem postu.


No najbolj važno pa je to, da sem uspel za zaključek sezone obiskati Grobnik in se udeležiti time attacka. Upravičil sem naslov teme "track car" in po eni strani dosegel cilje, ki sem si jih zadal. Sestaviti si avto po svojih željah in okusu ter z njim dirkati na pisti. Vozil sem prvič na taki "tapravi pisti". Do sedaj sem bil na racelandu to je pa to. Občutki nepopisni je bilo pa dosti gužve in je bila kar težava postaviti hiter krog sploh proti koncu, ko sem šele dobro začel spoznavati progo. Štoparca se je ustavla na 1:57.140 Za prvič sm zadovoln so pa v avtu in šoferju še velike rezerve in se nadejam, da že naslednjič čas popravim :wink: . Avto je delal brez problema. Tresle so bremze ampak avto je imel zelo dober pojemek. To pa je tudi edina omembe vredna zadeva katera me je motila. Lega, grip, moč zaenkrat super! Prvo se naučim to maksimalno izkoriščat potem pa naprej :-)( . Po grobniku sem Alfici takoj menjal olje jo opral se zapeljal še en krog, da se mal prepiha in jo zapeljal v garažo na spanje.

Evo par slik iz grobnika

Slika

Slika

Slika
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Ja glede na vse predelave pa dokaj solidne gume mas se kar dosti rezerve, moj prvi cas na grobniku s 156 se v dokaj stock obliki je bil en mal hitrejsi :P :mrgreen:
Mal heca more bit, vem da si bil prvic tko da ti samo treniraj pa bo, zdej bo pa se nov asvalt pa bomo itak vsi iz nule zacel :)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Če sem videl pravo, potem si feltne menjal.
:wink:

Kako se federal za daily obnese?
:?:
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

urbancebulj napisal/-a:Če sem videl pravo, potem si feltne menjal.
:wink:

Kako se federal za daily obnese?
:?:

Uf oprosti šele zdaj sem videl, da si pisal :lol:

Prav si videl zdaj imam na Alfi Ultraleggere katerih bivši lastnik je Alan.

Federal se za daily rabo čisto solidno obnesejo če nisi po dežju divjak. Gume so občutno glasnejše od recmo solidnih cestnih. Po dežju so slabše ne pa katastrofalne kar nekateri govorijo grip po suhem odličen.
Je pa res, da jaz govorim o vožnji novih Federalk ali prej Kumhotov ... Gume namreč za po cesti zdržijo 1 sezono pri meni......camber in pa še kaj botruje prekomerni obrabi :-)( .... ko je Federalka stara 3 leta pa verjamem, da je nikakva!

Drugo sezono bom verjetno vzel Advanke za na cesto isto semislick. Federalke pa bojo na Gta feltnah peglale dirkališča. Zaenkrat se skos vozim na ultrah ker mi fantastično zgledajo :D
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

advanke mej se za na progo, bos velik hitrejsi k s federal :)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Alan napisal/-a:advanke mej se za na progo, bos velik hitrejsi k s federal :)
Čisto novih je pa malo škoda za na progo :mrgreen: Proti koncu sezone bojo tudi te gor nič bat :wink:
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Odgovori
  • Informacija