Alfa Romeo 159 Distinctive Ti by b_bay

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Pa se en after. Sedaj lahko mirneje spim, da se mi ne zgodi tako kot se je MaStrju.

Slika

Slika

Slika

Pa se za konec sem vsa 4 platisca lepo ocistil, koncno tudi z notranje strani.

Slika

Kako sem desno grdo podrajsal, pa rajsi ne bi kazal. :( :( :(
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Pametna odločitev =D> :wink:
Platišča pa z notranje strani lahko očistiš z kakšno primerno krtačo, ne da bi ti jih bilo treba sneti ... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Za "generalko" 1x na leto je vseeno fajn imet kolo sneto :wink:
Pri meni je to običajno malo pred Velikim Vulkanizerjevim, ker imam zimske na drugih platiščih.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Vceraj sem se vozil in opazim rdeco lepotico parkirano. Se obrnem, ustavim na sred ceste, skocim hitro ven in nastala je ta fotka. Na cesti se je omejitev 30...brez skrbi :)

Slika
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Kaksen mesec pa pol me je tole cakalo, potem pa nikoli nisem imel casa. No danes sem si pa le vzel teh tezkih 20min in naredil to kar sem zelel.

Before:
Slika

After:
Slika

Bomo vidli koliko bojo zdrzale. Sem jih pa pred montazo se lakiral.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Imam pa se TO DO listo za letos in sicer:
- zimska alu platisca obnovit (se ze dela v Bosni, cena 100€, lakiranje, peskanje...pac vse kar pase pod to)
- nakup novih zimskih gum (ob nakupu avtomobila januarja letos sem imel gor stara jajca in to resnicno stara...7 let...sem pac se vozil dva mesca z njimi, ampak kot stara mama)


Kar bi se letos rad porihtal je:
- montaza loncev v Zagrebu
- poliranje, ker je resnicno barva izgubila lesk, ampak to bo najbrz delo za pomlad 2018, ker tu kjer zivim nimam pojma kdo dela dobro, v Sloveniji pa ne poznam nobenega, ki bi mi to za vikend porihtal, ampak tako kot se zagre.

Kar si ne zelim za letos je:
Menjava DPF-a (zacelo je kaditi na mrzlo, ko se ogreje ne kadi), TribesMan pravi, da je z DPF-om problem. Zaenkrat dela normalno regeneracije, ne opazam nobenih luck. Regeneracije dela sicer bolj pogosto, ampak to je zaradi mojega nacina voznje. Ko delam velike relacije npr. avgusta sem sel v Italijo 800+km in je naredil regeneracijo na okrog 970km...tako da...bomo videli kaj se bo iz tega pokazalo.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Uh, tole pa težko verjamem: regeneracija 1x na 1000km? Da nisi kašne spregledal? :wink: Pri meni tudi pri skoraj 1000 km avtoceste v enem dnevu naredi 2 ali 3 (na 300-500 km).
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

En TO DO resen in sicer zimska alu platisca uspesno obnovljena, pa kupljene vse 4 nove zimske gume.

Slika
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Ostal je za letos se tale TO DO:
Kajenje...TribesMan je rekel, da je problem z DPF in da druge resitve, kot zamenjava le tega ni. Je res DPF problem?

https://www.dropbox.com/s/krgy1d99fy90f ... 5.MOV?dl=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Saj ne, da ne zaupam Tribeserju, ampak vseeno ali je lahko se kaj drugega. Tezav v voznji ni, regeneracije so normalne in redne, nobenih luck, nobenih napak...

Mi gre pa na zivce, saj ne bi smel kaditi...ni pa tu govora o nekem crnem oblaku za menoj, ampak avtomobil z DPF ne bi smel kaditi nic...oziroma pac tisto minimalno...
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Pa smo se preobuli nazaj v 17" tke in nekaj konjicev nazaj pridobili...sedaj se na mestu obracam skoraj kot s Fiatom :)

Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Sploh ne zgleda slabo na teh platiščih ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Opel 159 na fiat felgah. Vse ostane v familiji (GM) :lol:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Alfa se pocasi priblizuje mojim koncnim ciljem in sicer, da bo na full "tunirana", a obenem ne zelim, da bo eno kicasto jajce.

Zacel sem s ciscenjem masine, nadaljeval z zamenjavo vseh diskov, ploscic in zavornega olja, lakiranjem celjusti, ter jo na koncu opremil z dvema izpusnima lonca. Aja pa zamenjal sem se dva lezaja. Eden je bil fuc, drug bi bil najbrz cez 2mesca tud fuc, zato sem lepo zamenjal oba.

Najprej en before-after ciscenja masine.
Slika

Before-After zavornih celjusti...
Slika

Pa seveda se malo slik, kako je delo izgledalo.
Slika

Slika

Operacija z infuzijo...

Slika
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Pa se malo zadnji del...obroba se je tudi lepo "posmirglala" ter pobarvala v crno mat barvo.

Slika

To je to kar se tice teh del. Zavorni diski in plosice so od ATE. Pa probal bom koncno s keramicnimi ploscicami, pa da vidimo kako bo cez par tisocakov.

Sedaj pa seveda tanajboljsi del. Izpusna ceeeev. Najprej ene par before slikc, pa potem se nekaj slikc, ko sem se odlocal za zadnji okrasni izpusni nastavek..

Slika

Starina dol...
Slika

Levega ali desnega, levega ali desnega...to je bilo v glavi kaksne pol ure, nato sem izvedel glasovanje pri prijateljih, ter seveda koncna odlocitev je bila na strani zene :)

Slika

No tu se ze vidi, kdo je zmagal. Meni sta bila osebno oba vsec, na koncu sem se le odlocil za desno varianto in moram reci, da mi ni zal.

Slika

No in se koncni rezultat z BEFORE-AFTER varianto...

Slika
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Pravilno si se odločil =D>
Odgovori
  • Informacija