Alfa Romeo GT 3.2 Nuvola

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
mitjaz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 411
Pridružen: Sr Dec 22, 2004 4:04 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2
Kraj: Kozjansko

@Zhagar: Fajn se ti je nastavla :):):)

Track day se vztrajno bliža, komaj čakam [-o<
Se bom potrudil čim več pofotkat in objavit...

V tem času sem napravil home made short shifter. Sedaj so vertikalni hodi ročice krajši za cca 50 %. Po pravici povedano, bi to moralo biti narejeno že iz fabrike. Odstranil sem tudi ''brezvezno'' utež na gear selectorju.
2.jpg
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Kako se zdaj menja? Ko sem imel shortshifter je postalo vse precej bolj trdo.
Uporabniški avatar
mitjaz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 411
Pridružen: Sr Dec 22, 2004 4:04 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2
Kraj: Kozjansko

Povečane trdote ne opazim, prestavlja se pa za moj okus super.
Uporabniški avatar
mitjaz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 411
Pridružen: Sr Dec 22, 2004 4:04 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2
Kraj: Kozjansko

Track day je bil odličen, vreme super, proga fenomenalna.
Še par slikic:
98.jpg
97.jpg
97.jpg (58.01 KiB) Pogledano 544 krat
96.jpg
96.jpg (44.98 KiB) Pogledano 544 krat
95.jpg
95.jpg (75.19 KiB) Pogledano 544 krat
94.jpg
94.jpg (60.54 KiB) Pogledano 544 krat
93.jpg
93.jpg (54.36 KiB) Pogledano 544 krat
92.jpg
92.jpg (38.11 KiB) Pogledano 544 krat
Še rezultati :
Od 72 udeležencev na koncu odlično 23 mesto :D :D :D , z boljšimi gumami in podvozjem bi definitivno še snel kakšno sekundo ali dve. Potem sem že v rangu A45 AMG, raznih poršev itd... :D Seveda je pa na koncu vse odvisno od šoferja :lol:

Avtomobil je bomba in brez težav konkurira ali pusti za sabo Megane RS, GOLF 7 R, focuse RS... Zvok na dirkališču je pa itak :-({|= :-({|= :-({|=

Uradne meritve na spodnjem linku:

https://speedhive.mylaps.com/Sessions/5 ... ZrQvbO9p1g" onclick="window.open(this.href);return false;

Sedaj ko je to za mano, pride na vrsto velik servis (zobati jermen in vse kar paše zraven), z menjavo motornega olja in filtra.

Do naslednjič \:D/ \:D/ \:D/
Zadnjič spremenil mitjaz, dne Sr Jun 24, 2020 9:15 pm, skupaj popravljeno 4 krat.
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

kako pusti zadaj megana RS :-k Ludvik je z mojim bivšim meganom biu dobrih 5 SEKUND hitrejši #-o nekaj ne štima :oops:
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

1:22 je peljal hrvat s 156 2.5 v6. Bo treba se vjezbat :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
mitjaz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 411
Pridružen: Sr Dec 22, 2004 4:04 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2
Kraj: Kozjansko

@ smukc: Tvoj bivši RS je čisto druga zgodba in ni primerljiv z ostalimi, sam to dobro veš :D :D :D (če jo to RS bele barve). Škoda samo, ker je moral voznik predčasno zaključiti trackday z izletom v gume pred ciljno ravnino. Hvala bogu, da ni zadel še kontajnerja, kjer so merili čas. Upam, da čimprej porihta, ker avto res gre kot sneta sekira.

@ alan: itak da bo treba, tole so baby steps. Žal sem tudi jaz popoldne prehitro zaključil kariero, avtomobil je dobil za odtenek malo bolj robat zvok. Po analizi čez par dni sem opazil, da mi je začel popuščat napenjalec zobatega jermena. Hvala bogu, da ni večje škode :: :-k ::

ko porihtam pa veselo dalje :steering:
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Ja sem slišal, da je malo podalšal ovinek :? na srečo ni večje škode :D Na koncu trackdaya je važno samo to, da se maš fajn.. čas je pač samo nagrada za trud okoli avta in okoli vožnje itd :mrgreen:
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Uporabniški avatar
mitjaz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 411
Pridružen: Sr Dec 22, 2004 4:04 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2
Kraj: Kozjansko

Se strinjam, odlično povedano =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
mitjaz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 411
Pridružen: Sr Dec 22, 2004 4:04 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2
Kraj: Kozjansko

Prvomajske praznike sem preživel z šmirom na rokah, uspešno smo zamenjali zobati jermen z vsemi rolicami in nategovalcem.
Še par fotkic :D

Odprt zgornji del in čekiranje cahnov
99.jpg
Jermenica je bila zategnjena kot pri norcih, hvala bogu imamo močne kompresorke pištole za take paciente ](*,)
100.jpg
Blokade odmičnih na svojem mestu.
Bine še enkrat hvala, pasale so u nulo in zelo olajšale delo.
101.jpg
Pa še primerjava starega in novega jermena. Dobro se vidi, da je stari jermen pobralo skoraj za tretjino, napenjalec je bil v zadnjih izdihljajih.
Hvala bogu, da delam redne čekinge (odpiram havbo več kot vrata :) :) :) ), saj bi posledice lahko bile katastrofalne.
102.jpg

Je pa bil stari napenjalec iz leta 2010 (toliko o rednih servisih prejšnjega lastnika). Zdaj je z jermenom mir za nekaj časa...
Zadnjič spremenil mitjaz, dne Sr Jun 24, 2020 9:19 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ni za kaj, samo da si zrihtal :wink: Ti lahko povem iz prve roke, da si ne želiš obnove tega motorja :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
mitjaz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 411
Pridružen: Sr Dec 22, 2004 4:04 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2
Kraj: Kozjansko

Kar nekaj časa je minilo od updejtov, seveda se vedno nekaj dogaja okoli Alfice.

Zamenjal sem glavne ležaje (priznam, to bi moral narediti že prvič), saj sta 2 in 3 malo začela zafrkavat (avtomobil je ob ogretem olju na 100 stopinj pridobil bolj robat zvok). Preden kdo zažene paniko, gred je čisto ok. Še enkrat sem preventivno zamenjal tudi ojnične ležaje, ko že imam ravno vse odprto, pa še zanimalo me je kako izgledajo po celodnevnem teranju na dirkališču :). Itak je to mizerni strošek, če šraufaš sam... Novo olje in filter sta tu logična poteza :)

Stari znaki so bili izrabljeni, novi kitajci presenetljivo dobro izpadejo na Nuvola barvi.
103.jpg
104.jpg
Obnovit sem dal tudi sredinski naslon za roko in je v piko. Staro usnje je bilo na nekaterih delih strgano, zato je mojster dal novo usnje in ga pobarval v čisto isti odtenek. V kratkem dobi tudi voznikov sedež v obnovo.
105.jpg
Alfa Rally se vztrajno približuje, letos se spet vidimo 8)
Zadnjič spremenil mitjaz, dne Sr Jun 24, 2020 9:22 pm, skupaj popravljeno 5 krat.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

In kako so zdržali teranje? :)

Mi pa sporoči, koliko je kaj vzdržljivo pobarvano usnje. Jaz sem ravno pred kratkim dobil nasvet, naj se tega nikakor ne lotevam.
Uporabniški avatar
mitjaz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 411
Pridružen: Sr Dec 22, 2004 4:04 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2
Kraj: Kozjansko

Binji napisal/-a:In kako so zdržali teranje? :)

Mi pa sporoči, koliko je kaj vzdržljivo pobarvano usnje. Jaz sem ravno pred kratkim dobil nasvet, naj se tega nikakor ne lotevam.
Ojnični so bili čisto ok, glavni pa so že videli boljše dni :lol: #-o

Kar se usnja tiče, bo čas in ''ribanje z roko'' pokazalo svoje. Rezultate pa seveda javim.

P.s.: Na tistem linku, ki si ga poslal nimajo takšne barve sredinskega naslona, zato sem se odločil za obnovitev.
Uporabniški avatar
mitjaz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 411
Pridružen: Sr Dec 22, 2004 4:04 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2
Kraj: Kozjansko

Izgleda, da iz letošnjega snega ne bo nič... :^o

Čas za nove letne radirke v dimenzijah 235/40/18 (slika platišča je simbolična)

Slika

:badgrin: :badgrin: :badgrin:


updejtam, ko bodo na avtu 8)
Odgovori
  • Informacija