Alfa Romeo GT 2.0 JTS - mia Bella

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Na alfici se je marsikaj naredilo v zadnjih dnevih, več malo kasneje ko bo vse fertik.

Dobil sem novo usnje za prestavno ročico in ročno zavoro. Ali kdo ve, kako se ga lahko zamenja? Lahko samo potegnem iz ležišč plastične obroče, v katero je vpeto staro usnje, ali moram kaj razdirati sredinski greben?

Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Pri prestavni ročici pošlataj na dnu, pa boš začutil plastičen obroč. Z občutkom ga odhaklaj in potegni vse skupaj gor. Enako pri ročni.
Meni so sicer poslali napačno izdelano usnje, tako da upam, da je pri tebi boljše :)
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Hvala za odgovor, bom poskusil. Usnje bi moralo biti pravo, ima že narejene zareze na tistih mestih, kjer skozi pridejo zatiči. Na AlfaOwner ga ima nekaj ljudi in so vsi zelo zadovoljni, cena pa je bila več kot 2x nižja, kot mi jo je ponudil avtotapetnik v Ljubljani.
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Ima kdo slučajno kakšne distančnike 5x98 mm, debelina 12 mm? Rabil bi dva.
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Binji napisal/-a:Pri prestavni ročici pošlataj na dnu, pa boš začutil plastičen obroč. Z občutkom ga odhaklaj in potegni vse skupaj gor. Enako pri ročni.
Meni so sicer poslali napačno izdelano usnje, tako da upam, da je pri tebi boljše :)
Na žalost tudi moje usnje niti malo ne paše na prestavno ročico in ročno zavoro. Kje si potem ti dobil ti dve novi prevleki? Ali predlagaš kakšnega dobrega avtotapetnika v Ljubljani z okolico?
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Glede tapetnika...
Tapetništvo Železnik, Podlipa
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Za prestavno ročico sem moral jaz tole usnje zelo konkretno nategnit da je šlo čez plastični okvir. Je pa šlo nekako :) Pri ročni pa je bilo videti, da so dali zaponko za vsaj kak cm na napačno mesto in potem ni bilo variante, da bi zadevo zapel. Po muštru pa po moje stvar izdela vsak polsposoben tapetnik :)
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Da malo posodobim temo. Na alfi je bilo v zadnjem času narejeno kar veliko stvari:

- Zamenjane so bile sprednje zgornje in spodnje roke (TRW),
- zamenjani končniki stabilizatorja (ojačana Meyle HD verzija),
- zamenjani filter za olje in za zrak,
- zamenjano motorno olje (Selenia Racing 10W60),
- zamenjana visokotlačna cev za klimo (klima je puščala in se je zato takoj izpraznila),
- polnjenje klime,
- zamenjani zadnji diski in zadnje ploščice,
- odpravljena napaka na napeljavi za sprednji levi smernik,
- zamenjane so bile tipke na volanu, sedaj so lepo nove in neobrabljene,
- zamenjana je bila ena pozicijska žarnica,
- kupljen nov distančnik - na eni strani zadaj je čudežno izginil in se seveda zato ni dalo narediti optike...

Vso delo mi je opravil servis Strajnar in lahko samo pohvalim odnos, zavzetost in kvaliteto dela.

Prav tako sem na podlogo v prtljažniku nalepil ježke, da se mi set s prvo pomočjo in trikotnikom ne pelje več naokoli na vsakem ovinku. Kupljen je tudi nov zadnji emblem, ki še čaka, da ga namestim.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Še vedno imam zafrkancijo z usnjem prestavne ročice in ročne, ker seveda nič ne paše gor, tapetniku pa ne želim dati 60+ €... po številnih kolobocijah in kar nekaj pošiljkah usnja, ki so mi jih pošiljali brezplačno eno za drugo, da bi le pasalo (želijo 5 zvezdic na eBayu :D ), mi bo sedaj nek angleški tuning shop vse naredil brezplačno po meri. Imajo le manšete za JTD modele, JTS vezije pa še nikoli niso videli, tako da mi bodo naredili brezplačno, če jim pošljem original usnje za "mero" :D , ki jim bo potem ostala še za v prihodnje.

Pred kratkim se je na števcu obrnila tudi prva okrogla številka, odkar imam avto:

Slika

Imam pa nov problem, za kar bi prosil za pomoč.

Občasno mi ob prestavljanju (sploh če je mrzlo) v mejalniku poklja, ampak samo ko grem iz nevtralne lege v skrajno- torej ko prestavim v peto ali v drugo malo poči. Že odkar sem kupil avto je ročka v leru nekako zelo "labava". Tudi v rikverc kdaj ne gre iz prve in je treba dat v ler potem pa gre. Mislim, da je počena tista plastika, ki stabilizira ročko in naj bi bila dokaj poceni za kupiti in zamenjati... Na sliki označena s puščico. Plastika je bele barve, na sliki zelo slabo vidna, ker je spodaj, vidi se le rob in zatiče.

Slika

Baje naj bi bilo treba do vsega dostopati od spodaj...torej spustiti izpuh itd. Šlo pa naj bi za tole plastiko:

Slika

Posnel sem kratek video, ki prikazuje, kako nestabilna je ročka:
https://mega.nz/#!n0ZFHTiJ!9i06PndqseJ8 ... nQitbUtCg8

Ko je vse že razdrto naj bi se splačalo pomenjati še par drugih plastik (bush - ne vem kako se reče temu po slovensko). Link na AlfaOwner http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147 ... hange.html.

Kdo ve kaj več o tem?
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Bushing so puše, delo je pa zabavno-res je treba od spodaj vse podret...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

jaz imam celo to plastiko za 147 pa se nisem lotil menjave
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Mali update glede Alfice.

Robe je veliko, zdaj pa se čaka na montažo :D

Vmes so mi želeli ukrasti lite feltne ](*,) , ampak sem imel na srečo varnostne vijake, tako da so mi odšraufali le dva vijaka - na varnostnega so na silo nabili gedoro in ga odšraufali - očitno so ob tem uničili gedoro ali pa iz nje niso več mogli dobit vijaka in so zato pustili gumo samo na treh vijakih. Jaz seveda ne gledam vsakič ali imam v feltnah vse šraufe in sem se zato kar lep čas vozil na treh vijakh #-o Sedaj sem nabavil nove varnostne, ki imajo kaljeno glavo in notranji profil, da bo problem rešen.
Slika

Končno sem dobil usnje za prestavno ročico in ročno zavoro - oboje brezplačno iz UK. Ko je tuning shop ugotovil, da še nimajo narejenih manšet za JTS/TS modele GTjke, so mi v zameno, da jim pošljem stare in strgane originale, naredili nove usnjene manšete z rdečimi šivi - vse brezplačno \:D/
Slika
Slika

Dobil sem tudi uraden Alfa dodatek za kabino. Nove in lepše srebrne plastike na vratih, kovinska obroba pri prestavni ročici in pa srebrna plastika s kovinskimi obrobami (ni kormirana plastika ampak dejansko kovina) za čez reže na vrhu armaturke (stara črna plastika je prav grdo lepljiva in izgleda umazano). Ker se naslednji teden dela upgrade radia, zvočnikov + namestitev izolacije, se bo vse namestilo takrat.
Slika

Zmodeliral in 3D natisnil sem tudi manjši nosilec, ki je bil spredaj zlomljen, zato je plastika pod vetrobranskim steklom malo štrlela. Sedaj je lepo pritrjena. 3D natisnil sem tudi nov okvirček za aftermarket radio, sedaj pa čakam, da mi ga dostavijo, da se ga zbrusi in pripravi za montažo...da bo lepo :P


Nekaj sem lezel pod avto in opazil, da je zadnji antiroll bar že pošteno rjav #-o tako da ga bom potrebno zamenjati. Razmišljam, da bi dal gor kar verzijo od 3.2, ki je malo ojačana in naj bi normalno pasala. Ima kdo s tem kaj izkušenj?
Slika


Danes sem tudi zamenjal stranske smernike...vsakič ko podrem kakšno stvar na avtu opazim šlamparije prejšnjih lastnikov. Desni stranski smernik je bil zlomljen in zato prilepljen + zasilikoniran v ležišče. Ob menjavi smernikov sem zamenjal še žarnice.
Slika
Slika
Slika

Polomljen in zasilikoniran stari smernik:
Slika


Zdaj pa potrebujem le še sprednji del v Blackline verziji. Sprednje smernike in pa luči. Ima slučajno kdo kaj od tega "na lagerju" (rabljeni ali novi) ali ve, kje bi se lahko dobilo za neko normalno ceno?
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Zadnji stabilizator paše od 147-ke in od Gt-jke. Če se ne motim, od 156-ke ne paše zaradi krivine izpuha.
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Banny napisal/-a:Zadnji stabilizator paše od 147-ke in od Gt-jke. Če se ne motim, od 156-ke ne paše zaradi krivine izpuha.
Mogoče malo butasto vprašanje, ampak ali je potrebno po menjavi stabilizatorja spet delat optiko?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ne
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Rad bi rešil "opletanje" prestavne ročice in pa občasno pokljanje. Mislim, da imam počeno plastiko v zglobu, ali pa so za zamenjati puše. Ali ima kdo kaj izkušenj s tem, kaj točno je treba zamenjati?

Kot mi je uspelo raziskati, naj bi šlo za naslednje stvari:

Slika
Slika
Slika
Zaklenjeno
  • Informacija