Alfa Romeo 159 2.4jtdm

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
amir90
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Okt 04, 2017 5:44 pm

Pozdravljeni

Sem nov na forumu in prvič lastnik Alfe Romeo. Od kadar sem opravil vozniški izpit (2008) je to moj 8 avto. No da vam na kratko povem kaj vse sem si lastil v preteklih letih.

1. avtomobil mi je bil VW Golf 3 GTI 2.0 150 KM. imel sem ga približno pol leta, na začetku mi ni delalo gretje, pil mi je vodo (menjava tesnila glave in ravnanje glave), zajle od ročne sem menjal, zadnjo desno čeljust upor, upor ventilatorja, nosilce motorja. Zmeraj, ko se je kakšen problem pojavil sem si dejal da je to potrošni materijal vse dokler ni prišla zima in sem rabil namestiti zimske gume. ob menjavi je dvigalka prebila dno avtomobila (zaradi rje) takrat je avto šel v prodajo,

2.Avtomobil je bil RENAULT Megane 2.0 147 KM avto je bil raketa vendar po 3 mesecih vožnje mi je šel menjalnik. Ob menjavi menjalnika sem opravil velik servis, ki je bil mimogrede občutno predrag. Avto sem imel še približno pol leta in se je dosti manjših napak pokazalo na njem, kot so razni črički, odpoved centralnega zaklepanja, sedeža sta začela škripati ter sta dobila določen luft, kar po ovinkih ni predstavljalo udobja.

3. Avtomobil mi je bil VW Polo 1.6 120 KM. KATASTROFA!!! 2 menjalnika v obdobju pol leta, najbrž se sprašujete kako mi je pa to uspelo ?? izkazalo se je da je avto bil zaleten in ni bil dovolj dobro popravljen. Motor je bil zamaknjen za 5mm zato je prihajalo do velike obrabe menjalnika. Motor je goltal olje, lučke po armaturni plošči so crkovale eno za drugo pa še klima je odpovedala takrat ko jo največ potrebuješ.

4.Avtomobil je bil Citroen Saxo 1.6 VTS. 120KM. realno avta nisem niti testiral kakor se spodobi pa me je dočakal listek na vetrobranskem steklu če sem zainteresiran za prodajo da pokličem št. ki je bila priložena. za avto mi je ponudil 1000€ več kot sem ga plačal tako, da sem ga prodal.

5.Avtomobil je bil zloglasni BMW 330cd 205KM e46 model avto sem kupil na Vrhniki od starejšega gospoda na števcu je imel 110.000. izgledal je kot dober nakup, v mislih sem imel da 3.0 motor je neuničljiv, velikega servisa ni tako, da se nima kaj pokvarit. V letu dni je 2x jermenica spustila dušo. Za tiste ki neveste jermenica za ta motor je stala 480€ in to od konkurence. avto se je res gonil za prav, ampak pri avtu ki reklamirajo nemško kakovost in športno vzdržljivost nisem pričakoval da se bo tako hitro pokvaril. Po dobrih 90.000 km je izdahnila tudi turbina, pa grelne svečke so bile za menjavo, seveda redni servisi so stalnica. Čudilo me je da pri avtu za 10.000€ nisem uspel dobiti usnja ampak sedeže ki se lahko primerjajo z yugotom. Pohvalim pa lahko extra dobre zavore, lego na cesti in presenetljivo majhno porabo za tako velik motor. povprečje je bilo 7 litrov.

6.avtomobil je bil SEAT Ibiza Cupra 1.9 TDI 161.KM čipirana na 191.KM avto se vozi kot raketa, niti z motorjem nisem imel nikoli problemov. razen po čipiranju so pokale cevi od turbine in sem jih moral nadomestiti z močnejšimi silikonskimi. Edini problemi ki sem jih imel z tem avtom so bili z karoserijo in podvozjem. razni ležaji, ključavnice ipd.

7.Avtomobil je bil SEAT Leon 1.4. 16v 75KM ](*,) ja oženil sem se, in avto sem delil z ženo, zato sem rabil kupiti udoben avtomobil da je pregleden in da njej paše :( avto je bil kupljen z 140.000 kilometri prodali smo ga letos maja z 275.000 km in nikoli z njim nobenih problemov. Edina napaka, ki je bila na njemu je ko je deževalo je tesnilo okoli vrat preparelo in začelo puščat vodo not. vendar je popravilo stalo nekaj € nič kaj dramatičnega.

8. Avtomobil pa je današnja Alfa Romeo 159. 2.4 209KM letnik 2008 elegante oprema.
Avto sem si želel od mojega 18 leta in za nakup me je prepričal moj brat, ki ima tudi alfo. V obdobju ko sem jaz menjaval vse te avte je on kupil AR 156 2.4 jtd 110kw in dan danes jo ima. z avtom je prevozil dobrih 440.000 kilometrov in avto še kar gre in gre. Po tem sem zaključil da Alfe niso tako slabe kot se jih drži sloves in sem se odločil za nakup le te tudi jaz. Ob nakupu je avto imel 118.000km Slovenski, z vso znano zgodovino. Od maja pa do zdaj sem z njo prevozil že skoraj 11.000km in avto mi je z vsakim kilometrom bolj pri srcu. bi-xenonski žarometi opravljajo super svoje delo, usnje je kot novo, avto je bil kupljen od skrbnega lastnika ki je avto redno vzdrževal in negoval. Vozi se na 18 palčnih platiščih (4c compazione) zraven sem dobil tudi komplet originalnih 17 platišč z skoraj novimi zimskimi gumami. upam samo da mi bo Alfica služila kot brata služi njegova.
Zadnjič spremenil amir90, dne Sr Okt 11, 2017 12:03 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke in dobrodošel na forumu ter lastniki najlepših vozil na svetu !!!! =D> :wave:
Veliko sreče želim!


PS: Tvoja 18" platišča niso 4C competizione :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija