Moje Taljanke

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Radio imam jaz v 75 takega.
https://www.mimovrste.com/glavne-avtora ... r-rcd-110b
Zgleda vintage je pa na cd pa usb.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Drag... Preko aliexpress se sigurno kaj cenejšega dobi z takim izgledom.
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Sem gledal tudi po tujini. Se dobi ceneje ja ampak kokr je vintage zraven je avtomatsko dražje hehe.
Prilimal sem link iz slovenije, se pa dobi enakega tudi v tujini.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

To ves da vsak vintage radio ne paše v 33 ?

Armaturka v 33 je tipičen primerek plastike iz 80ih, ko je res vse bilo plastično, tako da tole je res tujek
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Misliš dizajnersko? Ja ta model je res bolj za še starejše avte. Tudi za v 75 ni glih original hehe.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

kej tazga bi pasal, pa spila perfektno, sem imel takega pred leti ko sem se igral z avtoakustiko

Slika
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

GORA napisal/-a:Za tesnilo prtljažnih vrat poglej v Gumitehni, jaz sem ga dobil za mojo 75 za par evrov, imajo veliko raznih profilov gumi tesnil.
Pa še tukaj... https://www.tesnila-altes.si/profil-za- ... 2-516.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Damjan, hvala za link. Ima moja permanentka podobne potrebe.
Čeprav ni pravi profil bo vsaj možnost za normalne denarje Poiskat/dobit tapravo tesnilo. Ker ricambi originali tesnilo stane s poštnino preko 70 eur
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

Pozdravljeni bratje alfisti po dolgem času :D

Rad bi napisal, da je zima mimo, ampak pogled skozi okno kaže drugo sliko ](*,)

Med hibernacijo se ni dogajalo kaj ekstra, razen rednega zračenja avta. Je pa znala makina presenetiti tudi, ko je spala. Tako me je par dni pred slilvestrovim pod avtom pričakala mlaka olja :roll: Bemu mast, primem, voham, ni motorno, ni z menjalnika... Porkamotorka, ostane še samo bremzolje ](*,) Hiter pregled je po hitrem postopku odkril krivca - glavni zavorni cilinder se je vscal. Sledilo je malo panike, ker vsi poznamo fame o bremzolju in vplivih na barvo. Sledila je hitra demontaža koloteka in kolesa, ker se je olje scedilo po kanalu pod cilindrom po požarni steni, skozi luknjico v šasiji (kjer pride zavorna lajtunga in kabel s ploščic) dol po koloteku in pred začetkom levega praga na tla. Nadlogo sem hitro spral, razmastil in posušil na suho. Barve ni dvignilo nič, body je tudi ostal nedodaknjen, fjuu... Zdaj pa veselica... kje dobiti cilinder par dni pred novim letom. 33ke imajo 2 sistema, en je bendixov, en je ATEjev. Razlika je v odprtini na servo ojačevalcu in premeru cilindra (par desetink, zadosti da zadeva ni kompatibilna med znamkami). Ker sem rojen pod "srečno" zvezdo, je moj sistem bendixov in kot tak redkejši in posledično dražji. Malo raziskovanja je odkrilo en sam nov cilinder, pa še ta je v Grčiji, fante pa ga ceni na nekih 150€ :roll: Hmmm... se spomnim, da imam doma kar konkretno zalogo delov pa še eno 33ko za darovanje organov. Grem takoj preverit donatorko, ha! Vsaj malo sreče v življenju :D Bendixov in na pogled zamenjan ne tako dolgo nazaj. Hitra demontaža, preventivno čiščenje in preverim gumice. Montiral pa sem na Silvestra dan, ker mi je zmanjkalo kak deci zavornega olja na zalogi, sem se odpeljal par km do strica in zadevo vmes stestiral, kar je bila tudi edina vožnja te zime (ceste so bile suhe in sprane soli). Vsak drug dan sem hodil še v garažo preverjat, zaenkrat vse suho, barva pa tudi odnesla brez posledic.

Slika

Menjalnika se zaenkrat nisem odločil dirati. Ker ko avto stoji, ne pušča. En od razlogov pa je tudi, ker sem nabavil menjalnik od 145 in se bo probal vpasati v 33ko. Ampak počasi, letos še sigurno ne.

Ker ima darovalka zelo soliden motor, sem ji pred mrazom namenil malo pozornosti in zamenjal hladilno tekočino.

Zamenjal sem oba amortizerja prtljažnih vrat, ker sem dobil že parkrat po tintari

Slika

Odločil sem se tudi zmontirati bočne vetrobrane. Še vedno nisem siguren, da bodo ostali na avtu. Neke razlike pri pihanju nisem opazil. So pa glasni v božjo mater, kar mi ni niti malo všeč. Nad 100km/h ne slišim niti svojih misli :roll: Tak da se lahko zgodi, da bodo leteli z avta

Ricambi originali, prosim lepo 8)

Slika

Razdrl sem tudi sovoznikova vrata, da naumim, zakaj motorček okno spusti, dvigne pa ne. Očistim vse kontakte, zamenjam oboje stikal... Ista pi*da #-o

Sem zgubil voljo in se spokal zamenjat kolesa, da si vsaj malo volje in motivacije povrnem. Bo treba očitno razdreti še vsaj voznikova vrata in iskati napako od tam. Predvsem pa investirati v nek multimeter, ker tak iskati na slepo je čista jeba.

Slika

In ker je makina registrirana celo leto, vreme v nulo (prejšnji teden), korona še ni bila na vrhuncu, ceste pa suhe in čiste, nisem imel več izgovora, da nebi skuril enih 10 litrov super100

Slika

Slika

Slika

Malo sva šokirala tudi enega strica z BMWjem, ki si naju je vzel na muho. Pa smo po regionalki bili kar hitro na 180 :D Saj ne, da je to neka vau hitrost... Ampak... V tej drvarnici, brez vsakih driver aidsov, airbagov, z bremzami stoenke... Recimo samo, da sem bil malo bolj skoncentriran kot bi bil v moji 159 :D

Pa še največja pridobitev - nabavil sem ji novega čuvaja :D Ker je Enzu po 14 letih omagalo srce, okoli pa se plazi svega i svašta, nikoli nisi dovolj previden. Zato sem našel pravega macana, potomec (vnuk) policijskega psa. Če so že makine taljanske, pa naj bo vsaj pes nemški :lol:

Slika

Še par mesecev, malo šole, pa bo že lahko držal bakrene in romune na distanci (pred Enzom so tudi po strehah svojih avtov plezali :lol: )

To je zaenkrat to, korona je na vrhuncu, ceste posoljene, tak da kak mesec sigurno z makino ne greva na sprehod. Bo pa zato Maximus toliko bolj vesel sprehoda :D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Blaž, sožalje za smrt in obenem čestitke za novega čuvaja. Vsaj en res lep švabo =D> :mrgreen:

33-ka pa itak - top! Lepo skrbiš zanjo!
Sva na liniji :wink:


PS: Še en moj prispevek v tvojo galerijo
Priponke
IMG_20191005_142803.jpg
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija