Nazaj na alfi 159 benzina

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Priden, jebenti =D> =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

@MaStr kaj pa drugega če je avto za dušo :mrgreen:

No barva se je posušila, za zgornjo vezno steno sem dal kar klasično avtomobilsko črno barvo in lak tako da bo obstojno, skoraj sestavljeno:

Slika

in pa končni rezultat:

Slika

Potem pa še pranje in čiščenj in la machina oprana:

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Še nekaj novega v avtu, ker so bili zadnji še ok, sprednji pa bolj tako tako sem dobil samo sprednje ugodno:

Slika

Pojavilo pa se mi je tudi škripanje na desni strani spredaj in po izkušnjah iz leve strani sem rekel nič pač zgornja roka. Hitro naročim pa zraven še za stabilizator če že podiram:

Slika

Dejanska razlika med navadnimi in mayle HD ojačanimi:

Slika

Slika

No po menjavi začuda škripanje ne izgine :evil: nauk zgodbe je da ne kupovat nekaj na pamet brez preverjanja ](*,) :mrgreen: .

Ugotovljeno je bilo da škripa sprednja puša spodnje roke. Polna guma očitno počena in se vrti. Pomagal je WD40 in za enkrat ne škripa več. Tudi na tehničnem je rekel da je vse ok :mrgreen:

Enkrat v prihodnje pa še menjava spodnje roke in potem je sprednji konec podvozja komplet nov 8)
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Da se spet malo oglasim :D nič kaj novega na avtu ker vse dela bp 8)

Edino e kitajske DRL sem moral pomenjati ker zdržijo le nekje 1 leto, take slabe za 10$ niso kaj prida vzdržljive:

Slika

Take s boljše z boljšim hlajenjem za nekaj čez 20$ pa precej boljše in vse se da spraviti v luč tako da zunanji upori ne motijo ker jih nimajo:

Slika

Vezano pa na direkten vklop in na rele za kratke luči. Pozicija stikala je sedaj na AVTO in samo preklaplja glede na svetlobo. Podnevi svetijo samo dnevne v mraku ko se vklopijo kratke pa se te izklopijo, ker svetijo precej dobro in bi motilo ostale nasproti vozeče:

Slika

Slika
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

tekom zime pa še zamenjano olje in zamenjana še zadnja roka pri kateri je bil prisoten famozni tktktktktkt zvok pri speljevanju in zamotanem volanu.

Na dvigalu je menjava res sila preprosta in hitra:

Slika

Slika

Odločati pa sem se moral med navadno novo in staro matico, nazaj je šla stara ker ta nova navadna je ](*,)

Slika

Sledi pa še menjava amortizerjev in vzmeti, ker se zaradi dotrajanosti avto ziba, kaj točno vzeti in dati na avto pa še ugotavljam :-k
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Dobil pa sem še 500€ vreden koronski paket :lol:

Slika

Se pravi komplet blažilci blinstein B4 in eibach prokit vzmeti, zraven pa še bremebo prednje zavore in ploščiče.

Sledilo je razstavljanje in primerjava vzmeti, sprednja:

Slika

Pa še zadnje:

Slika

V upanju da ne avto prenizek pa sestava amortizerjev,

Sprednji:

Slika

In zadnji:

Slika

Za tem pa montaža na avto, sestavljen prednji konec:

Slika

Pa še zadnji konec:

Slika

Sledi pa še optika in homologacija.

Prvi občutki pa :-({|= avto se pelje super, ne pretrd in odličen odziv glede na vožnjo. meritve od tal do blatnika pa tudi za enkrat niso slabe.

OEM spredaj 68 cm in zadaj 68.5 cm, sedja pa spredaj 66.5 cm in zadaj 67.5 cm. če bo tako ostalo in ne bo šlo nižje bo super v nasprotnem primeru bom pa še malenkost podložil amortizer da bo višja.

LP
Zadnjič spremenil dejan031, dne Ne Apr 04, 2021 8:07 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Dobri korona paketi, dobri :D

Nameravaš amortizerje in fedre kaj homolomo ali kar brez vozit? Jaz gledam točno isti set za mojo sw, je tudi ze 180k za njo pa se za moj okus preveč ziba, me pa skrbi nižanje, že tako nos nasede ob vsaki resni grbini (mogoče je sport vzmetenje krivo, da je avto nižji kot standard).

Sem pa tudi sam tktktk opazil pri moji, ni se mi sanjalo, da je lahko kriva zadnja roka. Kje si jo nabavil?
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Bom homologiral da ne bo problemov pa vse uradno. Moja se je tudi za moj okus že preveč zibala, višina pa za enkrat še v redu imam pa pripravljeno podlogo, ki se bo namestila med šalco na karoseriji in nosilcem amortizerja v poljubni debelini :D

Roke sem nabavljal tukaj:

http://www.alfa-parts.net/Alfa-Romeo-15 ... =20&page=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Vse ostalo pa sedaj na https://shop.alfisti.net/" onclick="window.open(this.href);return false; ker je bilo za tako vsoto najceneje.

LP
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

lepo lepo, za 2 cm nižja verjetno ni take panike v primerjavi s stock, če se ne bo preveč posedla s časom, verjetno so tako ti fedri trši od originala in se bodo manj posedali. Imaš sport podvozje v originalu ali navadno, veš slučajno?

Moja gre v ponedeljek na komplet tretma, sicer velik servis in še par pritiklin, pa roka verjetno, mogoče se pa res lotim menjave vzmetenja s temle, samo sem brez delavnice tako da bom moral še to nekam peljat zmontirat, pred blokom je pa res ne morem razkopat :D

Lepo skrbiš zanjo, jaz sem glede na spremenjene okoliščine že gledal, da bi menjal mojo za eno bencinarko, samo nobene pametne na netu.
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Ja sem imel navadno podvozje, meritev od tal do blatnika je bila 68cm spredaj in 68,5cm zadaj. Sedaj pa je 66,5cm predaj in 67,5cm zadaj. Če bi kupil original vzmeti bi bila pa še za kakšen cm višja kot prej. Za enkrat brez problemov pri vožnji, pelje se pa napram prej res super 8)
Tudi sam nimam delavnice, pač samo garažo. Za osnovno je za kaj več pa se zapeljem k kolegom ko imajo dvigalo pa tam porihtam :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija