Nazaj na alfi 159 benzina

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
-GALEC-
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Ne Sep 06, 2015 9:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM SW
Kraj: Kobarid

dejan031 napisal/-a:Te dni se pa še finišira z zimskim kompletom 8) . Nabavil sem precej poceni 17 col platišča, sicer malce oluščena in popraskana. Hotel sem jih na hitro izboljšat z recimo kakšnim sprejem pa sem se vendar odločil kar za obnovo kar bo pa bo :mrgreen:

V pripravi:

Slika

Med vmesnim brušenjem in kitanjem:

Slika

In še končen nanos primerja:

Slika
oooooo..kje si jih dobu,bentiiiii..iščem jih že neki cajta.. =D> ..ni jih točno takih..zrihtaš? [-o< Lp
Sedaj pa še proti koncu spet brušenje z 1000 papirjem in potem barvanje, er zimske gume....

LP
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Galec ja težko je kakšne dobit, sam sem te dobil hitro. Objavljene so bile z smešno nizko ceno in sem šel takoj ponje. So imele vse odrsane robove, tako da sem mislil za silo popravljat. Odločil pa sem se da jih uredim tako kot se gre in bodo na videz nove.

Predlagam spremljanje FB skupin pa neta, če jih ni in si jih želiš p lahko tudi nove...

LP
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Lepa Alfica s pravim motorjem =D>
Srečno
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

odpravil sem še manjšo težavo. Včasih se je proti zadku avta vonjalo bencin. Avto sem dal na dvigalo in preveril cevi spodaj vendar je bilo tam vse v redu. Potem rečen nič grem preverit še črpalko na rezervoarju in malce znorim zaradi zadnjega sedeža, le ta je pritrjen z plastičnimi klipsni za enkratno uporabo in da jih polomiš in odstraniš sedež potrebuješ kar konkretno silo, res inovativno od Italijanov ](*,) .

ko vse skupaj odstranim pa presenečenje. Črpalka na vrhu mokra od bencina:

Slika

Porabim nekaj časa da vse previdno odstranim in preverim komponente. Tesnila so v redu, ko pa očistim črpalko in jo preverim pa opazim razpoko:

Slika

Kaj drugega kot da se to zavari mi ne preostane. Najde se enak material in se naredi šiv na razpoki:

Slika

Test pokaže da ne pušča, bom še preveril po nekaj vožnje, vendar bo brez problema. Vmes pa po nove klipsne za sedež na servis :roll:

LP
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ja, (de)montaža zadnjih sedežev oz. njihovo vpetje je prava mojstrovina ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Za tesnenje na plastiki za gorivo sem uporabil metal weld epoxi. Zaenkrat se obnese.

Nanešen na čisto in pobrušeno površino, nato počakan da se strdi in spečen v pečici na 100C. Smrdelo je precej, drži pa zaenkrat ok. Odporen je do 120C in na bencin in olja...
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

AnAlfaBet napisal/-a:Za tesnenje na plastiki za gorivo sem uporabil metal weld epoxi. Zaenkrat se obnese.

Nanešen na čisto in pobrušeno površino, nato počakan da se strdi in spečen v pečici na 100C. Smrdelo je precej, drži pa zaenkrat ok. Odporen je do 120C in na bencin in olja...
hvala za informacijo, sam sem s raznimi lepili in podobno v preteklosti imel slabe izkušnje. Do sedaj se mi je najbolj obneslo varjenje plastike, to pa pomeni da dobiš enak material kot je obstoječi in zavariš skupaj. Kar nekaj časa nazaj sem na enem starejšem avtu enako zavaril plastični del kilerja in je držalo.

LP,
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Se mi zdi varjenje plastike še vedno najboljše od vsega (poleg menjave za novo)
Določen folk si pomaga tudi z žičkami in sponkami ki jih vtisne noter, mogoče bi kakšen fiberglass filc tudi pomagal.

Epoksi se mi zdi tako tako, ok če je površina čista in pripravljena, če ni ne bo držalo nič. Pri meni drži kovino-plastiko skupaj, za nekaj časa bo, koliko pa ne vem. Ni da bi sam material razpadal, samo začne se luščit oz. odstopat od podlage.

Če ne dobiš rezervnih delov je to to, kar se da narediti.
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Še nekaj servisa pred zimo :D sprednje zavore so že cvilile in sem sklepal da so proti koncu in res je bilo mase na ploščici še za kakšnih 1000km. Diski so bili še v redu in po debelini prti zgornji toleranci.
Nabavil sem nove ploščice, ter material za mazanje, diske pa sem samo rahlo poštružil in bodo še za te ploščice, pri naslednjih pa komplet menjava:

Slika

Pa še očiščen, namazan in in sestavljen komplet:

Slika

V kratkem sledi še nekaj drugih stvari.

LP
Uporabniški avatar
-GALEC-
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Ne Sep 06, 2015 9:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM SW
Kraj: Kobarid

Ti ne tresejo prednje zavore po struženju kolutov?Jst sm mogu nove kupit,ker so po struženju tresle.Na urco scentrirano in so tresle.(ne kapiram zakaj) #-o ...sm pa dobu v gorici 15 krake feltne--zakon--sledi peskanje in barvanje,pa bo alfa še lepša. =D> =D>
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Naši strugarji so - ... tako tako
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Nič ne tresejo, občutek je enak kot novim 8) .
Vse je odvisno kako je postruženo, meni s postružili v firmi na konkretni stružnici. Se pa prej preveri vpetje diska in če že v osnovi kaj ''opleta''. Meni so naredili poseben kos za vpetje in prej preverili ravnost, nato pa postružili. Po tekem postopku je brez problema.

LP
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Tekom vikenda pa sem še uredil pragove. Odstranil sem zamaške na obeh pragih in pazil kar nekaj umazanije v notranjosti. Ker mi drugega ni preostalo sem se lotil čiščenja. Pragove sem spihal in opral tako da so bili čisti. Vse to sem uredil zjutraj naslednji dan ko se je vse osušilo pa sem v oba praga nabasal vosek. Za vsako stran eno piksno in ja nisem šparal :flamer:

Material za delo:

Slika
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Ko se je vse odteklo sem se namestil pragove TI. Najprej merjenje in iskanje pozicije, ter markiranje. Ko je bilo vse nared sem prage očistil ter namazal z lepilom za šipe po celi dolžini.
Pragove sem namestil najprej na vrhnjem robu, tako da sem jih fiksiral z maskirnim trakom, nato pa še na spodnjem robu. Na vsaki strani praga sem dodal samorezni vijak, katere sem privil v plastični kolotek in s tem bolje fiksiral sam prag.
Ko so bili pragovi prilepljeni na avto sem uporabil lesene kline, katere sem stisnil med vrata in prag, da je le ta popolnoma nalegal.
Prag je na vrhu tako ostal popolnoma na predvidenem mestu, spodaj pa sem si pomagal, tam kjer je bilo potrebno z raznimi pripomočki, kar je pač pri roki:

Slika

Spodaj pa sem namestil na prag posebne L profile, da je naleganje povsem ustrezno, na prag sem jih pritrdil kar z neti, na avto pa z kitom za stekla. Vijakov v karoserijo nisem nameščal, ker ponavadi tam hitro začne rjaveti. Zadeva je trdna in mora obstati:

Slika

Toliko če bo kdo potreboval kakšno informacijo v kolikor bo v prihodnosti nameščal pragove.

LP
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

tukaj pa še končen izgled in dve jesenski sliki:

Slika

Slika

Sledi pa še nekaj update-ov.

LP
Odgovori
  • Informacija