Alfa Romeo SW 156 1.9 16V JTD 2003

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Volhart
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 08, 2016 8:19 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Kraj: Kranj

Rad bi predstavil svojo Alfo. V tem izolacijskem obdobju imam veliko več časa. Nekaj sem ga namenil tudi njej. Slike bom dodal kasneje. Najprej pa par dejstev.

Alfo, letnik 2003, sem kupil marca 2018 z prevoženimi 282 tisoč km za 1650 eur. Trenutno ima na števcu 325 tisoč km. V tem času sem popravil voznikov sedež, naredil improvizirano zaščitno mrežo prtljažnega prostora (uporabil sem mrežo od Audija A6 z Bolhe za 20 eur). V aprilu 2020 je bil zamenjan senzor tlaka polnitve turbine (avto je izgubil moč in delal v safe modu), rabljen in obnovljen EGR ventil (precej je kadil), zamenjane so bile žarnice v sredinski konzoli na vseh treh števcih, zamenjan motor zadnjega brisalca. Naslednji teden gre na osnovno poliranje zunanjosti. Novembra 2019 sta bili zamenjani zgornji prednji roki, nove puše prednjega stabilizatorja (precej je ropotalo, čeprav je bil tehnični pregled OK). Junija 2019 novi diski in zavorne ploščice, novi zgornja in spodnja tlačna cev. Avgusta 2018 nov komplet sklopke in vztrajnik, novi spodnji roki, novi končniki stabilizatorja. Naredil sem tudi tri redne servise. Vse skupaj me je prišlo do sedaj cca 2000 eur.

Za uredit je še troje in sicer klima, zadnja šipa na voznikovi strani in dovod vode na zadnjo šipo.

Za klimo vem, da sicer delujoč rele, ki se nahaja pod motornim pokrovom, ne dobi ukaza s strani modula. Sklopka kompresorja prav tako deluje. Ali obstaja kakšna znana napaka?
Zadnja šipa pa na tipko (nobeno od dveh) ne reagira.
Kar se pa zadnje šipe tiče. Brisalec dela, vode pa od nikoder.

Za vsak nasvet bom hvaležen.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Pozdravljen in srečno!

Kar se napak tiče:
Za klimo je verjetno kriva napeljava. Pravi naslov je kak avtoelektričar, ali pa če si kje v okolici Logatca, forumaš Witboy.

Pri šipi verjetno motorček za očistit/zamenjat.

Pri pranju zadnje šipe pa sneta/zamašena cevka za dovod.
Volhart
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 08, 2016 8:19 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Kraj: Kranj

Hvala. Tole je bilo res hitro. Dela okrog šip se bom lotil sam. Za klimo bom pa poiskal avto električarja. Sem pa iz Kranja, prej iz Škofje Loke.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Pa ti še živiš? :D

Vse bolj malenkosti, ki zahtevajo samo malo pozornosti.
Volhart
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 08, 2016 8:19 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Kraj: Kranj

Zdravo Damjan. Še kar sem na tem svetu. Ampak z veliko manj oziroma nič časa za avtomobile. Mali mulo ima komaj dobro leto in mi ne pusti časa za kaj drugega kot sebe. Ne vem, a to dela nalašč. :D Upam, da je tudi s tabo in tvojimi vse OK.

Težava na moji Alfi. Imam štiri mesece star akumulator, ki pa me je danes pustil na cedilu. Alfa me je popolnoma normalno pripeljala od doma do službe ... 4 km. Ko pa sem se želel vrniti, popolnoma ničesar. Edino kar je delovalo in to samo enkrat, je bilo daljinsko odklepanje. Pomagala mi je asistenca z zunanjim zaganjalnikom. Hvala tudi Zavarovalnici Triglav, ki je zadevo uredila v roku 20 minut. Mehanik je rekel, da je bil akumulator popolnoma prazen. Dobro in zakaj. Povedal sem mu, da imam v tem času korona ukrepov zelo veliko kratkih voženj. Med osem in dvanajst na dan na razdalji med 3 in 10 km. Večinoma služba, nekaj pa sprehodi z otrokom pa trgovina. Rekel je, da je to zagotovo razlog za izpraznitev. Vsa elektronika razen klime (in tiste stranske šipe) mi namreč deluje OK. Kaj menite vi? Bi lahko bile kratke vožnje razlog za to. Ali je mogoče razlog v aftermarket cenenemu Pioneer radiu ali pa v AC sistemu (lučka za klimo gori, delujoč rele pa ne dobi signala na krmilni strani. Hvala.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Pomoje moraš iskat kje drugje problem, kot pa kratke relacije. So ljudje, ki delajo km ali 2 na dan, pa ne menjajo akumulatorja par lez
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Probat ga nafilat, če spet rikne al pa ne da nič od sebe ga je pač kap utrofla. Zato so pa garancije. :)
Volhart
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 08, 2016 8:19 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Kraj: Kranj

Baterija je bila popolnoma prazna. Glede na to, da je komaj kaj stara, je bila popolnoma napolnjena in mehanik je rekel, da je kot nova. Pomerili smo alternator in le ta polni tako kot je treba, 13.9 V v prostem teku pri popolnoma polni bateriji. Zaenkrat bom pustil stvari takšne kot so.

Avto sem tudi spoliral in občutki so, iskreno rečeno, mešani. Sedaj napake, kot so manjše pike rje, razne udrtinice, razpokan odbijač itd. še toliko bolj pridejo do izraza. Jebi ga, avto ni nov.

Rad bi z nečim premazal zunanjo plastiko okrog šip in ogledal. Kaj priporočate. Glede usnjenih sedežev iz volvotov imam še najboljše izkušnje z Nivea kremo. Ker tem izdelkom iz Petrola ne zaupam ... so le precej dragi. Pa menda obstaja tudi neka pasta, ki dejansko obdrži gume črne ... zopet ne ta s Petrola. Bi kdo vedel zanjo?
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Obstajajo firme kjer lahko marsikaj nabaviš; seveda tudi svetujejo.
Operi-avto.si
Spoliraj.si
...
Le vtipkaj v gugl pa se bo marsikaj našlo.
Nevarnost je, da tam pustiš veliko denarja.
Volhart
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 08, 2016 8:19 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Kraj: Kranj

Par zelo nekvalitetnih slik v GIF formatu. Iz Udin Boršta, kjer z mojim sinom vsakodnevno prebijeva precej ur.
Priponke
IMG_20200504_135408 (1).gif
IMG_20200504_141031 (1).gif
IMG_20200504_134301_1 (1).gif
Volhart
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 08, 2016 8:19 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Kraj: Kranj

Težave z akumulatorjem.

29.4. popolnoma prazen štiri mesece star akumulator. Isti dan ga napolnimo do konca, alternator deluje, baterija OK.

Danes 15.5. mi ponovno zagode v Kopru. Avto ne vžge. Jump start in do mehanika. Baterija ima 2.1 V napetosti, alternator deluje. Kaj sem opazil ali naredil. Zadnje tri dni sem opazil malce čudno delovanje levega smernika. Deluje normalno, vmes pa nekajkrat hitrejše utripanje, kot da bi delovala samo ena žarnica ... žarnica je OK. Danes zjutraj normalno iz Kranja do Kopra brez ustavljanja. V Kopru avto vžgem in ga premaknem za 300 metrov ter ugasnem. Potem avto vžgem in zapeljem 10 km. Nato avto ne vžge več, ne deluje daljinsko zaklepanje. Ko ga usposobimo z asistenco, se avto sicer pelje, ne delujejo pa šipe, opozorila za EBD in ABS in opozorila naj takoj ugasnem avto.

Katero avtoelektriko v Kranju ali Škofji Loki bi priporočili, če kdo pozna.
Volhart
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 08, 2016 8:19 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Kraj: Kranj

Najprej vsem enega srečnega in zdravega v novem letu 2021.

Dolžan sem še rešitev z akumulatorjem. Slab + kabel pri priklopu na akumulator. Menjava in nobenih težav več.

Zanima me ali ima kdo informacije o tem, katere strešne prečke bi ustrezale moji alfi pa mogoče, kje bi se jih dalo kupiti. Kot lahko vidite, imam karavana 156 brez strešnih sani. Z otrokom pa tale avto postaja čedalje premajhen. Tisti prtljažnik, ki sem ga imel v svojih premnogih 850 (beri volvo) pa pravzaprav nikjer več skoraj ne dobiš. Sicer pa je alfa je na števcu preskočila 335000 in moram samo pohvalit. Skoraj BP, razen stalnega škripanja na sprednjih gumam (najverjetneje gumijaste šalčke od amortizerjev), ker roke so vse skoraj nove in pa periodičnega uničevanja leve sprednje glavne žarnice.

Torej, če kdo ve, katere prečke bi rešile moj problem, bi mu bil zelo hvaležen. Hvala.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

glede prečk, če te ne moti rabljena roba, jih imam jaz, so pa lepo ohranjene, 2 ključa, pokrovčki....
enako sem jih potreboval za 156 sw 2002 brez sank, za potrebe strešnega kovčka ( enak problem - otrok :mrgreen: ) in parkrat smučke
če te zanima, ZS
lp
Odgovori
  • Informacija