159 SW 2.0 JtdM DeBella v2

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Po 6 letih, prevoženih 170k km (skupaj jih je imela čez 330k) in mnogo, mnogo vloženih € je šla 156 (bella) od hiše. Za precej nizko vrednost glede na stanje ampak se mi ni dalo ukvarjat s klici "kolk je zadnja cena", sem jo dal v račun za novejšo 159. Če jo je pa kdo na forumu kupil pa srečno, na avtu je pomenjano praktično vse, ne dvomim, da bo služila še 100k brez večjih vložkov ](*,)

159 sem iskal več kot 2 leti ampak je bilo vredno. Vzel sem 159 sw 2.0 JtdM v metalik črni barvi s prevoženimi 168k km, uvoženo jasno iz njene domovine. Je kar konkretno opremljena, siva alcantara, male Brembo zavore, alu strešne sani, cd mp3 radio, Blue&me, Bose in najpomembnejša oprema - bixenon luči. 8)
Če pa česa ne bom pogrešal so pa to brljivke, ki so jih v 156 vgrajevali pod imenom luči.

Kilometri so menda realni, zunanjost je ok ohranjena za ta leta in km, podvozje je v odličnem stanju, rje nikjer, nobenega lufta, nič ne poka čez neravnine (a je to sploh alfa?)..

Slik je bolj malo, ker je šla takoj v dnevno uporabo, ko se vreme popravi in tele omejitve končajo, naredim en pravi fotošuting.
Ob nakupu je imela par napak, pranje ene od luči nedelujoče (menjava t kosa pod odbijačem), ter zelo slabo odziven motor pod 2500rpm. Po pregledu in čiščenju vseh morebitnih krivcev je problem rešila menjava map senzorja, ki je bil tako zabit, da tudi čiščenje ni pomagalo. Sedaj se dejansko čuti teh 170 konjičev (ki bodo ob priliki dobili brco v rit pri Tribesman). Glede na stanje je bil prejšnji lastnik bolj kot ne autostrada hypermiler.
Prišla je na 17-kah na sliki, za zimo sem ugodno dobil set 17 multispoke, od katerih je ena malo spuščala in bila žrtev pločnika ampak ob tako ugodni ceni se ne sekiram, sem jo dal uredi in zravnat.

Druga napaka je manko rezervnega ključa, ki mi je bil ob nakupu obljubljen in nato nič iz tega :doubt: Originala še nisem naročil, ker sem raje kupil set zimskih Pirelli za to ceno. Se še odločam, kako rešit zadevo, zatežit prodajalcu s pravnimi sredstvi, plačat lep denar za original ali pa dobit nadomestek, ki bo sicer avto vžgal, ne bo pa daljinsko odklenil avta...

Lepotna oziroma subjektivna napaka je pa samo 1 homologirana dimenzija gum, 225/50 R17. Zelo me namreč mika montaža 19 TI koles, samo za celoten postopek homologacije nimam ne volje ne časa trenutno (kupit ene aftermarket 19ke z enakim et in certifikatom za avto pa gume pa homologacija pa nato menjava za TI in upat, da se kdo ne vtakne, me mine).

Glede na leta sem pričakoval kakšen strošek, kar je bila menjava aku za močnejšega (ob nakupu je bil noter 64Ah ](*,) ) in menjava zadnjega ležaja, ki je lepo tulil ter nove žarilne svečke.

Spomladi dobi pa še set novih letnih gum, se odločam med Michelin PS4 ali Primacy, Continental SC 6 ali pa mogoče Pirelli P zero nero GT.
Poleti enkrat gre pa na tavelik servis, takrat bom dal zamenjat še tesnilo na strani motorja, kjer menda vsi ti motorji spuščajo olje.

Zadnja slika pa novi sopotnik, ki je navdušen nad udobjem zadnje klopi in nizkim vstopom :D
Priponke
Sopotnik
Sopotnik
Notranjost
Notranjost
Bella v2
Bella v2
Ex Bella
Ex Bella
Zadnjič spremenil Jogador, dne Ne Apr 18, 2021 12:20 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Čestitke za nakup! Za ključ pa malo Witboy-a pocukaj za rokav.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke, pa veliko sreče!! :steering:

Kot ti je že Binji omenil, se za ključ obrni na forumaša WiTBoY.
Za 19" platišča pa imaš še zadosti časa, da dimenzijo homologiraš. Cca 40€ pride ta špas. Moraš pa vedeti, da z nakupom 19" nujno sledi tudi nižanje, za katerega je spet potrebno odšteti nekaj € ...

Nadejam se še kakšne slike! :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

A je možna homologacija dimenzije brez da kupim set aftermarket 19 koles?

Za ključ bom kontaktiral, sem vedel da moram malo forum spet prebrskat :)

Kar se pa nižanja tiče, bi preživel tudi brez, bi pa z veseljem zmontiral malo trše vzmetenje, je tale kar kravica v primerjavi z 156, sploh proti Jezerskem se hudo čuti teža in mehkoba vzmetenja...

Aja pa mogoče dobi še kljuko, če najdem eno, ki ne bo zgledala kot da je nekdo nekaj pozabil odžagat spodaj...
Uporabniški avatar
fixy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: So Maj 29, 2010 2:47 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1750 TBi
Kraj: Brežice

Super avto!
Ni mi jasno tole z platišči. Lastnim si 4to alfo 159, vsaka je imela že homologiran razpon platišč in gum do 16 col 19 col...ima tvoja kaj drugače?
1998 156 2.5 V6
2006 159 3.2 JTS V6 Q4
2007 159 1.9 JTDm
2010 159 SW 1750 TBi
2011 159 SW 2.0 JTDm
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

V homologaciji je vpisana točno 1 dimenzija gum, ta na katerih je prišla iz ITA, 225/50 R17.
Mogoče šlamparija na strani dilerja, ki jo je uvozil, ne poznam postopka.

Vem, da je drugače možno od 16 do 19 gor nataknit, samo dokler ni v homologacijskem vpisana dimenzija ne bo nič.
Vprašanje je, ali se da samo ostale dimenzije, ki so možne, vpisat v homologacijo brez celotne zgodbe nakupa platišč ipd...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Mislim, da je vse tovarniške velikosti platišč (16" - 19") možno vpisati brez večjih težav ...
Ne vem pa, kakšen je postopek; nimam izkušenj s tem.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Definitivno šlamparija s strani uvoznika, homologiral je samo gume, ki so bile ob uvozu nataknjene na njej.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Pri moji 159 2,0 v homologaciji vpisane 16 in 17-ke. Po spominu, ko sem imel 1,9 je bilo vec dimenzij.
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Ja potem je res odvisno od uvoznika, eni vpišejo vse, drugi vpiše tisto, kar je na avtu.

Mogoče se pozanimam, ali lahko vpišem še ostale dimenzije brez celotne procedure, ki to praviloma spremlja.
16-ke me ne zanimajo, 18 ali 19, sploh TI feltne...no to bi pa že razmislil.

Če mi uspe ta teden priklicat AT ali pa LPP malo povprašam kako in kaj, čeprav v naši birokraciji ne bom zadrževal diha.
Bom pa objavil rezultate, če bo še komu kaj prav prišlo.

Mimogrede sem pa ob debati s forumašem ugotovil, da ima moja DeBella nataknjen ponaredek zadnjega lonca, ki tako lepo štrli izpod blatnika, da mora dobit en lepši zaključek.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Najprej rabiš od AT potrdilo, katere so ustrezne dimenzije za tvoj avto. Plačaš 50€.
Potem greš s tem papirjem nekam na tehnični pregled, kjer delajo homologacije. Mene so napotili na AvtoKrka. Tam odložiš ta papir in homologacijo. PLačaš 60€ in po pošti dobiš nov homolomo kartonček z AC homologacijo (predelava)
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Najprej hvala za nasvete, zaenkrat se tega špasa ne grem, brez nižanja podvozja bi bilo malo bvz. Mogoče v naslednji vojni, itak čakam pomlad, da lahko končno motor spet vžgem pa raje tam kakšen € ekstra porabim.

No slik sicer ni, ker itak človek nima kje avta oprat (vsaj na servis ga lahko peljem, čeravno ni potrebe po tem... [-o< ), razen tale današnja, ki me je pričakala zjutraj.
Nekdo je verjetno ugotovil, da tega konca rabljenega ni za dobit nikjer in si je pač postregel z mojim, ker avto stoji vsako noč na istem parkirišču :(

Tako da iščem pokrovček srednjega nosilca strešnih sank na voznikovi strani v srebrni barvi, če ga slučajno kdo ima (mokre sanje, preklical pol Slovenije in obrnil ebay okoli).

Update glede Pirelli sottozero 3D, odlično se obnesejo, sicer jih bo verjetno kar hitro pobralo ampak lega na cesti je odlična (poraba pa tudi temu primerna) :D
Priponke
sanke2.jpg
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

No pokrovček sani sem na koncu kupil original relativno ugodno na AT za cca 21€, narejen je iz tako cenene plastike, da je na eni strani zatič odletel ob tem, ko sem ga samo gor nataknil. Silikon, here I come! ](*,)

Drugače pa pogrešam dvojne rikverc luči iz 156 in sem od kinezev naročil tole, pa da vidim, če je kaj bolje
Rikverc
Rikverc
Zraven me je pa v petek obiskal dobri mož (poštar), ki mi je prinesel paket dobrot za DeBello, Selenio bo nadomestil XClean EFE, zraven pa še ves material za veliki servis, plus tesnilo čepa zajema olja, ko bo že motor razdrt. Nabavljeno od klubskega partnerja, simpl in ugodno (no ja, kavliteta pač ni najcenejša), FIlip je res dec na mestu.
darile2.jpg
Naslednji mesec sledi velik servis, po tem pa v nakup novega letnega kompleta. Nekako se odločam med UR rainsport5 ali conti premiumcontact6, zaenkrat kar na original 17-kah, mogoče se kdaj kasneje odločim za večjo dimenzijo.

Po tem gre pa v obdelavo k Tribesman-u, ki ji je prejšnji teden malo pogledal v parametre in pravi, da ji nič ne manjka :D

Glede na stanje MAP senzorja bi pa verjetno kolektorju pasalo eno res konkretno čiščenje, samo dokler je takšno vreme avto rabim, brez kolektorja pa motor baje ne laufa :D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Lep paket in plani =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

No malo update-a, DeBella je bila v obdelavi mali+veliki servis in še nekaj pritiklin.
Raziskovali smo vzroke mastnega motorja zgoraj, pa je bil best case scenarij za spremembo. :D
Izkazalo se je, da sploh ni težava v tesnilu pri oljni črpalki ampak je preperel en Oring pri oljni cevi. 5 minut dela in par € za novega pa je motor suh :-)(
Pomenjali smo še tisti mali čep, ki zna zjebat motor, da me ne skrbi.

No včeraj sem pa ob menjavi koles na letni komplet (no, gume so še zimske, ker se še nisem lotil nabave novih...) ugotovil, da je napeljava za indikator obrabe ploščic samo na levi strani, verjetno fabrizzio špara na napeljavi. :D

Pri kolegici sem v garaži našel en zaključek za izpuh in 3 minute kasneje je že na DeBelli, za ceno kave. Ni nekaj fensi, izgleda pa bistveno bolje. Je tako zadnji lonec tako bogi da me zna na tehničnem vržt in bo treba menjat vse skupaj :D

Menjava vodil zadnjih zavornih klešč pa ni bila potrebna, ker so tovarniške plastične že enkrat prej menjali s kovinskimi, presenetljivo. Če kdo rabi, prodam zapakirane :)

Zraven pa še ena slika kombi DeBelle, homemade miza na poti v obdelavo.
Priponke
Kombi
Kombi
Fensi ror
Fensi ror
Nosilec brez napeljave
Nosilec brez napeljave
Odgovori
  • Informacija